„Jaunojo tapytojo prizo“ laureatė Monika Plentauskaitė kviečia į parodą „Budrus miegas“

Monika Plentauskaitė ir jos paveikslas
Šaltinis: Žmonės
AA

Sostinės galerija „Meno Niša“ nuo gegužės 6 dienos visus kviečia į „Jaunojo tapytojo prizo” laimėtojos, Monikos Plentauskaitės personalinę parodą „Budrus miegas“, kurioje, ieškant savo identiteto, senos vaikystės fotografijos atgims kaip šiuolaikiniai personažai.

„Budrus miegas“ – antroji personalinė Monikos Plentauskaitės paroda. Menininkė baigė tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje, jos kūrinių yra įsigiję Lietuvos ir užsienio kolekcionieriai, tapyba galerijos „Meno Niša“ pristatyta Lietuvos ir užsienio meno mugėse.  2018 metais menininkė tapo vieno reikšmingiausių meno renginių Baltijos šalyse  – „Jaunojo tapytojo prizas“, nugalėtoja.

Monikos Plentauskaitės paveikslas

Jau keletą metų Monika Plentauskaitė savo kūryboje plėtoja atminties, tapatybės reprezentacijos bei fotografijos ir tapybos vaizdų fiktyvumo temas, kelia identiteto klausimus,  atsakymų ieško praeities fotografijose.

Parodoje „Budrus miegas“ iškeliama reprezentacijos ir fiktyvumo problema –  ieškoma skirtis tarp simuliacijos ir tikrumo bei keliami klausimai susiję su patirties autentiškumo, atvaizdo daugiaplaniškumo, laikinumo ir kontrolės problematika.

„Budrus miegas“ – tiek mūsų, tiek visų Monikos kūrybos gerbėjų labai laukta antroji personalinė tapytojos paroda, kurią planavome atidaryti dar praėjusį pavasarį, tačiau dėl pandemijos teko nukelti. Kiekvienos kartos žiūrovas parodoje sau ras atitikmenis  – menininkė iš fotografijų tyrinėja praeitį ir tapybos forma sukuria joms mistinę sapno atmosferą“, – teigė „Meno Niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė.

Monikos Plentauskaitės paveikslas

Pasak Monikos Plentauskaitės, parodos pavadinimas „Budrus miegas“ yra būsena, kurios metu išnyra vaikystės pasakų herojai, sufabrikuotų atpažįstamų bei nepažinių tapatybių likučiai, patiriami ryškiausi asmeninės ir kolektyvinės atminties scenarijai, tačiau čia siužetai lieka sukontroliuoti bei surežisuoti. Tai veiksmas, kurio metu sąmoningai atsirenkama, kas dominuoja sapno scenoje, o kas lieka už užsklandos.

„Tai paroda, kviečianti permąstyti atminties bei dabarties įtampų švelninimo scenarijus pasitelkiant populiariosios medijos, pasakų, asmeninių fotografijų įvaizdžius, kuriant daugiasluoksnį kultūros mišinį. Pasakiški vaikystės herojai čia prabyla suaugusiųjų balsais, o kiti nuasmeninti personažai kuria naujas šio budraus sapno siužetines linijas“, – apie savo būsimą parodą pasakojo Monika Plentauskaitė.

Monikos Plentauskaitės paroda „Budrus miegas“ galerijoje „Meno Niša“ veiks nuo gegužės 6 iki 29 dienos. Galerijos darbo laikas II-V 12–18 val. ir VI nuo 12–16 val.

Skaitykite daugiau