Jaunojo kūrėjo Speechy daina – apie jaunimo reakciją į karantiną

Speechy/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-11 16:07
Atlikėjas Speechy sukūrė dainą ir muzikinį vaizdo klipą pagal Juozo Erlicko eilėraštį „Išeit ar ne?“. Klipe nagrinėjama viena pagrindinių karantino temų – „Kaip neišeiti iš proto?“

Pasak jaunojo atlikėjo, moderni klasikinio vaikams skirto eilėraščio interpretacija kviečia svarstyti būties ir nebūties klausimus. „Daugelis žmonių buvo įpratę bėgti nuo savęs, o dabar su savimi turi būti visą laiką“, – pastebi Speechy pseudonimu prisistatantis hiphopo ir R&B muzikos kūrėjas Justas Šiburkis.

(Iš)ėjimas iš proto – populiari karantino tema: daugėja depresijos, smurto artimoje aplinkoje atvejų, skyrybų. Vieni bando padaryti špagatą, kiti pradeda mokytis kinų kalbos hieroglifų.

Karantino metu sukurta Speechy daina išreiškia jaunosios karto maištą – kodėl mes turime būti uždaryti namuose?

„Karantinas – didelis iššūkis. Mes praradome labai daug: įprastas laisvalaikio formas, kokybiškas studijas, bendravimą su draugais. Nusivylėme“, – sako kūrėjas.

Pasak jo, pirmosiomis karantino savaitėms daugelis bendraamžių nenorėjo paklusti naujoms taisyklėmis, bet susidūrė su griežtu tėvų pasipriešinimu: apie tai ir dainuojama – „Ką, vaikeli, tu darai, gal iš proto išėjai?“.

„Pirmuosiuose klipo kadruose – STOP juosta užtvertos žaidimo aikštelės ne atsitiktinumas: tai ne tik vaikų aikštelės, bet ir mūsų stikliniai biurai, mūsų universitetai“, –  sako kartu klipą kūręs Jurgis Žurauskas, KTU multimedijų srities studentas.

Vaikinai prisimena, kad išėję filmuoti klipo – pirmą kartą pamatė tokį keistą Kauną: viskas tuščia, gatvės tuščios ir apleistos. Viskas – tavo.

Speechy nuomone, kuriant vaizdo klipą, „atėjo“ aiškus supratimas, kad kelio atgal nėra, mes (jau) negrįšime į tą pačią tikrovę. „Bet gal galime sukurti kažką gera?“ – retoriškai klausia jis.

Naujausi straipsniai