Jaunoji aktyvistė Greta Thunberg mini 17-ąją gimimo dieną: net per šventę nepraleidžia protestų

Greta Thunberg savo gimimo dieną švenčia proteste/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-01-03 15:41
Vieni ja žavisi ir vadina mergaite, keičiančia pasaulį. Kitiems atrodo, kad jaunoji švedė Greta Thunberg, kurios nuotraukos pasirodo įtakingų leidinių (tarp jų ir žurnalo „Time“) viršeliuose ir kuri buvo nominuota Nobelio taikos premijai, – politikos viešųjų ryšių projektas.

Nepaprasta paprasta mergaitė jau dalyvavo Jungtinių Tautų konferencijoje klimato klausimais, kalbėjo Davoso ekonomikos forume, „TEDx“ konferencijoje Stokholme. Minėtasis „Time“ įtraukė ją į ateities kartos lyderių sąrašą, jos portretas buvo išspausdintas „Vogue“, „GQ“ ir „i-D“ žurnalų viršeliuose, su ja susitiko popiežius Pranciškus ir Barackas Obama.

Sausio 3-ąją Greta švenčia septynioliktąją gimimo dieną. Kol jos bendraamžiai gimimo dienas pasitinka trankiais vakarėliais, G. Thunberg ir toliau vykdo savo planą. Kadangi šis gimtadienis – penktadienį, o būtent šią savaitės dieną vyksta Gretos pradėti protestai, ji gimimo dieną sutinka proteste prie Švedijos parlamento, esančio Stokholme.

Prieš metus ji paskelbė streiką – protestuodama prieš karščio bangas ir miškų gaisrus nėjo į mokyklą nuo rugpjūčio 20-osios iki rugsėjo 9 dieną vykusių Švedijos parlamento rinkimų. Ir vėliau penktadieniais stovėjo prie parlamento su plakatu „Mokinių streikas prieš klimato kaitą“. Judėjimą „Fridays for Future“ („Penktadieniai už ateitį“) palaikė viso pasaulio vaikai ir paaugliai – kas nuoširdžiai patikėjęs Gretos misija sumažinti oro taršą ne vėliau kaip iki 2020 metų ir taip sustabdyti aplinkos temperatūros didėjimą, kas gavęs teisėtą progą dėl gero reikalo praleisti pamokas. Skaičiuojama, kad per metus prie judėjimo prisidėjo pusantro milijono mokinių.

Greta Thunberg savo gimimo dieną švenčia proteste/„Scanpix“ nuotr.
Greta Thunberg savo gimimo dieną švenčia proteste/„Scanpix“ nuotr.

Gretos spaudžiama šeima tapo veganais (kaip pati sakė, įtikino tėvus, kad valgydami mėsą vagia savo vaikų ateitį; ji dar turi seserį Beatą) ir nustojo skraidyti lėktuvais – taip mažina išmetamo anglies dvideginio kiekį. Motina, be kita ko, atstovavusi Švedijai 2009 metų „Eurovizijoje“, metė solistės karjerą. Greta atsisako dalyvauti ir kalbėti renginiuose, jei į juos reikia skristi. O naujausiame interviu Gretos tėtis prakalbo apie nerimą dėl dukters.

Svante Thunbergas, Gretos tėtis, naujienų portalui „BBC“ teigė, kad „nepalaiko“ dukros sprendimo praleidinėti pamokas, nors pripažino, kad tapusi klimato aktyviste, dukra tikrai yra laimingesnė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai