Jaudinanti „Stefania“ versija: griaudint bombų sprogimams ją atliko „Azovstal“ gynėjas

„Stefania“ atliekantis „Azovstal“ gynėjas ir 2022-ųjų „Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ / Stop kadras ir Scanpix nuotr.
15min
Šaltinis: Žmonės
AA

Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkurse triumfavusi ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ ir jos kūrinys „Stefania“ visai Europai priminė apie Ukrainoje besitęsiantį karą ir jo baisumus. Stipri daina jau spėjo tapti karo himnu, o jos sujaudinti žmonės dalijasi savo versijomis. Viena jautriausių – „Azovstal“ gynėjo: jis „Stefania“ atlieka šalia sprogstant bomboms.

Internete vis labiau populiarėja vaizdo įrašas iš Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“, kuriame užfiksuota, kaip netoliese griaudint bombų sprogimams, ukrainiečių karys atlieka „Eurovizijoje“ triumfavusią dainą „Stefania“, rašo dailymail.co.uk.

Su šiuo kūriniu šeštadienio vakarą Turine vykusiame dainų konkurso finale pergalę išplėšė ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“.

„Azovstal“ gynėjas dainuoja „Stefania“ skambant bombardavimo garsams. Tokiu būdu Ukrainos kariai padėkojo grupei „Kalush Orchestra“ už išreikštą palaikymą „Eurovizijoje“ ir pasaulinį raginimą padėti Mariupolio gynėjams“, – teigiama „The New Voice of Ukraine“ tviterio paskyroje.

„Stefania“ buvo sukurta kaip duoklė grupės lyderio Oleho Psiuko motinai, o vasario 24 d. prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, tapo ir tam tikru karo himnu, kuriame skamba žodžiai „Visada rasiu kelią namo, net jei visi keliai sugriauti“.

Nors daugiau kaip tūkstantis civilių, kurie buvo įstrigę apgultame plieno fabrike, jau evakuoti, šimtai Ukrainos karių iš ten vis dar nesitraukia. Jie drąsiai gina Mariupolį, nepaisydami nuolatinių Rusijos pajėgų atakų.

Primename, kad „Eurovizijos“ finalo metu po „Kalush Orchestra“ pasirodymo grupės vokalistas, reperis Olehas Psiukas kreipėsi į susirinkusius ir dainų konkurso žiūrovus.

„Prašau, padėkite Mariupoliui, padėkite „Azovstal“ gynėjams – dabar!“ – scenoje užtikrintai sušuko jis.

„Kalush Orchestra“ išvyksta iš Turino (6 nuotr.)
„Eurovizijos“ nugalėtojai ukrainiečiai „Kalush Orchestra“ (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau