Jaudinanti akimirka: Lietuvai patekus į „Eurovizijos“ finalą Vaidotas Valiukevičius neslėpė ašarų

Akimirkos, kai paskelbiama, jog Lietuva pateko į „Eurovizijos“ finalą / Stop kadrai
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-05-19 09:21
Kai negali sulaikyti džiaugsmo ašarų... Šis jausmas gegužės 18-osios vakarą po pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio aplankė turbūt ne vieną – Lietuvos atstovams „The Roop“ patekus į didįjį konkurso finalą, džiaugsmo ašaras braukė ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir pats grupės vokalistas Vaidotas Valiukevičius.

Antradienio vakarą pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje mūsų šalies atstovai „The Roop“ pasirodė patys pirmieji – „Ahoy“ arenoje Roterdame jie užkūrė tikrą diskoteką, tad ne tik žiūrovai arenoje, bet ir namuose, tikėtina, trumpam pakilo nuo sofų.

Į finalą komisijos ir žiūrovų sprendimu pateko dešimt šalių. Tiek žiuri, tiek žiūrovų balsai sudarė po lygią dalį galutinio balo, taigi didžiajame finale išgirsime Lietuvą, Norvegiją, Izraelį, Rusiją, Azerbraidžaną, Maltą, Kiprą, Švediją, Belgiją ir Ukrainą.

Lietuvos vardas buvo paskelbtas šeštuoju numeriu, tiesa, šis eiliškumas nieko nereiškia – patekusios šalys paskelbtos atsitiktine tvarka.

Laukiant Lietuvos vardo paskelbimo, transliacijos metu kamera keliskart parodė ir „The Roop“ – grupės vokalistas Vaidotas Valiukevičius atrodė susikaupęs ir visomis savo mintimis tik ir laukiantis, kada pagaliau bus ištartas šalies, kuriai atstovauja, vardas.

Akimirka, kai Vaidotas Valiukevičius laukia, kol bus paskelbtas šeštasis į finalą patekęs dalyvis / Stop kadras
Akimirka, kai Vaidotas Valiukevičius laukia, kol bus paskelbtas šeštasis į finalą patekęs dalyvis / Stop kadras

Ir didžioji akimirka įvyko – šeštuoju numeriu paskelbta, kad Lietuva keliauja į konkurso finalą, o kamerai vėl nusisukus į Lietuvos stovyklą, šios užfiksavo jaudinantį momentą: V.Valiukevičiaus akyse sužibo džiaugsmo ašaros, kurias, tikėtina, šią lauktą akimirką braukė ir daug gerbėjų Lietuvoje.

Vaidoto Valiukevičiaus džiaugsmo ašaros suvokus, kad Lietuva keliauja į „Eurovizijos“ finalą / Stop kadras
Vaidoto Valiukevičiaus džiaugsmo ašaros suvokus, kad Lietuva keliauja į „Eurovizijos“ finalą / Stop kadras
Akimirka, kai paskelbiama, jog Lietuva pateko į finalą / Stop kadras
Akimirka, kai paskelbiama, jog Lietuva pateko į finalą / Stop kadras

V.Valiukevičius nuoširdumu pakeri ne tik scenoje – ne viena konkurse dalyvaujanti grupė negailėjo „The Roop“ komplimentų, o „Eurovizijos“ internetinio puslapio lankytojai mūsų šalies atstovus pirmajame pusfinalyje išrinko kaip geriausius.

Šis balsavimas neoficialus – tai gerbėjų išreikšta pozicija, tačiau ji svarbi patiems atlikėjams: tai, kad lietuviai šiame balsavime išrinkti pirmi, tik darkart parodo, kad ne tik Lietuva, bet ir kitos Europos šalys reiškia simpatiją mūsiškiams, kurie pavergia ne tik smagiu pasirodymu, bet ir nuoširdumu.

Jautrus Vaidoto Valiukevičiaus džiaugsmo ašarų momentas užfiksuotas video (žiūrėkite nuo 1:59:00):

Apie vidinį išsilaisvinimą

„The Roop“ nariai pasakoja, kad nostalgiško skambesio pripildytą dainą jie kūrė galvodami apie šokius ir vidinį išsilaisvinimą. Šie du elementai puikiai apibūdina visus grupės kūrinius – unikalų jų skambesį ir stilistiką.

„Discoteque“ mes kalbame apie vidinį išsilaisvinimą. Dažnai sakome, kad esame laisvi ir gyvename laisvame pasaulyje. Bet daugiausia suvaržymų turime savo viduje. Todėl šia daina ir judesiu norime išjudinti kiekvieno vidų, kuriame yra per daug kritikos sau, baimės atrodyti keistai. Kartais nenorime priimti savo kūno, netgi varžomės savo patrauklumo.

Dainos unikalumą atskleidžia ir kiek neįprasta pagrindinė melodijos linija. Ji primena senas lietuvių liaudies dainas. „Kūrinio priedainį atliekame staccato formoje, jei pakeistume jį į legato, būtų labai aiškus tradicinių dainų motyvas. Liaudies muzikos skambesį pritaikėme šiuolaikiniam skoniui“, – apie dainos struktūrą pasakojo grupės vokalistas V.Valiukevičius.

Naujausi straipsniai