Jaudinanti akimirka: išgirskite, kaip 16-metės Julijos išmokyti amerikiečiai dainuoja „Lietuva brangi“

Julija Marija Petrauskaitė ir JAV Mead vidurinės mokyklos kamerinis choras / Asmeninio albumo nuotr. ir stop kadras
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-03-10 11:11
Buvusi televizijos laidų vedėja, žurnalistė Ieva Kašauskaitė pasidalijo jaudinančia akimirka: Jungtinėse Amerikos Valstijose pagal mainų programą besimokanti jos 16-metė dukra Julija Marija drauge su mokyklos choru atliko kūrinį „Lietuva brangi“. Dešimtys choristų sutiko išmokti jiems iki šiol negirdėtą dainą ir atlikti ją svetima sau kalba – lietuviškai.

I.Kašauskaitės jaunėlė dukra Julija Marija Petrauskaitė mokosi Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kolorado valstijoje – išvykusi pagal ExCEL mainų programą lanko Mead vidurinę mokyklą.

„Būdama 15-os metų ji laimėjo praėjusį pavasarį JAV ambasados rengtą konkursą ir stipendiją metams mokytis vidurinėje mokykloje“, – Žmonės.lt pasakoja I.Kašauskaitė.

Mano mėgstamiausias žodis yra „žaliąsias“, nes man tikrai patinka garsas „ž“. Anglų kalboje mes niekad neskleidžiame tokio garso!

Nors mokosi svetur, Lietuvos Julija Marija nepamiršta. Pavyzdžiui, mokyklos kamerinio choro mokytojai bei choristams ji pasiūlė išmokti kūrinį „Lietuva brangi“ ir atlikti jį drauge. 

„Žinoma, ji ilgisi namų, todėl dalyvauja visose įmanomose veiklose. Gimnazijos choras buvo viena iš jų. Ji uždegė idėja visą chorą į repertuarą įtraukti lietuvišką dainą. Daug kartų jos įrašo visi klausė, manė, kad nepavyks tokio kūrinio įveikti. Bet nuo sausio repetavo, ir kaip matome, pavyko“, – džiaugiasi I.Kašauskaitė. 

Dalindamasi jaudinančiu vaizdo įrašu žurnalistė šypsosi: „Tas tarties gražumas... Ar man vienai taip širdį spaudžia?“

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Ir prideda kelis dukros bičiulių, išmokusių atlikti „Lietuva brangi“, atsiliepimus. Pavyzdžiui, 10-oko Tylerio: „Mano mėgstamiausias žodis yra „žaliąsias“, nes man tikrai patinka garsas „ž“. Anglų kalboje mes niekad neskleidžiame tokio garso!“

Mintimis dalijosi ir vienuoliktokė Geniva: „Žinau, kad ši daina labai garbinga ir patriotiška. Ši daina žmonėms primena, kaip jų šalis atgavo nepriklausomybę, ir lietuviams tai labai reikšminga. Mes visi labai nerimavome, ar pavyks teisingai ištarti žodžius, tačiau labai stengėmės. Ir nors mūsų tarimas turbūt nėra tobulas, žmonės supras ir, tikiuosi, įvertins, kad stengėmės!“

Žmonės.lt kviečia skaitytojus išgirsti, kaip „Lietuva brangi“ atlieka Mead vidurinės mokyklos kamerinio choro choristai:

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai