Jau ieškokite naujos ryškios „Laimos“!

„Laima“ 2018 Nr. 2 / "Mark and Migle" nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-19 19:01
„Ką gali meilė?“ – retoriškai klausiame vasario mėnesio „Laimoje“ (taip, vasaris neatsiejamas nuo meilės ir vasarį meilė sklando ore).

Kalbame ne tik apie meilę vyrui ar moteriai, romantišką vyro ir moters meilę arba meilę sau, bet ir meilę savo šeimai, šaliai, savo profesijai, aplinkai, kurioje gyvename (tegu ir netobulai – ją pamilti padės nauja madinga japonų estetikos filosofija vabi sabi, „Netobula gyvenimo estetika“), ir apskritai gyvenimui. „Kas dar, jei ne draugystė ir meilė, mus palaiko, įkvepia?“ – tarsi apibendrindama numerio mintį klausia viena herojų autorė ir vertėja Jurga Vilė („Nerami siela“).

Tikime, kad daugelį „Laimos“ pašnekovų minčių norėsis išsikirpti ar nešiotis užrašų knygelėje. Beje, kai kurie herojai pasidalijo savo gražiausiais kūriniais apie meilę.

Dainininkas Vaidas Baumila išgyvena labai gražų gyvenimo laikotarpį, kai, anot jo, „visko labai daug“ („Palankus vėjas“). Šalia jo – širdies draugė Monika, su kuria publikos numylėtinis fotografavosi ir vasario mėnesio „Laimai“.

„Būtų nuodėmė nešlovinti gyvenimo“ – taip vadinasi pirmasis poetės Indrės Valantinaitės knygos „Trumpametražiai“ eilėraštis. Nuoširdžiame ir jaukiame pokalbyje tête-à-tête („Tegyvuoja poezija!“) autorė svarsto įvairius meilės aspektus, tarp jų ir meilę gyvenimui. „Suvokiau, kad net jei pasitaiko etapas, kai negali džiaugtis gyvybe, bet turi sveikas rankas ir kojas, pamiršk save kuriam laikui, tiesiog eik ir padėk kitiems“, – sako Indrė.

O gyvenimas nenuspėjamas, stebuklai kartais tyko už kampo (tiesiogine šio žodžio prasme). Tai ne kartą yra tekę patirti magijos meistrui Mantui Wizard. „Apskritai esu racionalus žmogus. Bet likimas, lyg šaipydamasis, vis pakiša tokios patirties, kad turiu pripažinti: „Na, negali taip būti!“ – „Blitz“ interviu pasakojo profesionalus iliuzijų kūrėjas.

Stebuklinga galima būtų pavadinti ir scenografo, tapytojo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Gintaro Makarevičiaus tėvystės patirtį. Menininkas pirmą kartą tapo tėvu būdamas 52-ejų – jo ir rašytojos Anetos Anros sūneliui Kristianui Adomui dar nėra nė metų. „Išgyvenimai, susiję su vaiko gimimu, mano kuriamą meną tarsi priartino prie realybės, paakino į daugelį dalykų žiūrėti paprasčiau“, – tikina G. Makarevičius („Žmogus už kulisų“).

Vasario mėnesio „Laimoje“ jūsų laukia ir šiek tiek (praktinės) magijos. „Būrimas raudona spalva“ – taip pavadintas rubrikos „Simptomai“ rašinys apie šį sezoną tokią madingą raudoną spalvą, kurios tikrų mėgėjų, pasirodo, yra tik... 14 procentų. Kodėl ir kas lemia tokį šios spalvos populiarumą, straipsnyje svarsto Julė Šiurkutė. Neabejojame, kad, perskaitę šį tekstą, į raudoną spalvą pažvelgsite truputį kitaip...

Kaip ir visuomet žurnale – naudingi grožio (šį kartą kalbame apie šukuosenos išbandymus žiema ir kaip žvarbiu oru padėti odai), sveikatos ir psichologijos patarimai (kaip mylėti internete ir ką daryti, kai sekso... per daug?), įdomūs kelionių maršrutai ir romantiškos vakarienės receptai tiesiai iš Prancūzijos. Tikime, kad jus sudomins ir „Laimos“ grožio rubrikos ekspertės Indrės Urbanavičienės pamąstymai apie tai, kodėl vyrai kartais naudoja moterims skirtą kosmetiką (tikra tiesa!) ir kodėl reiktų dėl to nesipiktinti („Kas tinka moterims, tinka ir vyrams?“). Ir ko nepadarysi dėl meilės, tiesa?

Naujausi straipsniai