Jasonas Sudeikis kasdien priešinasi likimui, ištikusiam jo šeimos vyrus

Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-26 20:13
Holivudo aktorius Jasonas Sudeikis (43) gal dar ir neįsitaisė vadinamajame A žvaigždžių sąraše, bet turi gero ir patikimo komiko reputaciją. Ir apskritai – reputaciją: tai reiškia nuoseklią karjerą ir jokių vulgarių incidentų, muštynių, nekorektiškų kalbų. Tokiu doru elgesiu jis tarsi iš visų jėgų priešinasi likimui, ištikusį jo šeimos vyrus, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.

Jasonas – pirmasis Sudeikis per pastarąjį šimtmetį, kuris žino, kas yra tėvo meilė ir rūpestis. Jo senelis Stanley Sudeikis mirė sulaukęs vos 32-ejų, tad Jasonas ilgai nežinojo apie savo tikrąją kilmę. Tik 2011 metais aktorius kartu su laidos „Who Do You Think You Are?“ kūrėjais leidosi į klaidžius istorijos labirintus, tikrindamas visus įmanomus archyvus, – toks stiprus buvo noras pažinti savo senelį. Štai tada Jasonas ir sužinojo, kad jo pavardė yra lietuviška, o tikrasis senelio vardas visai ne Stanley – tai Stanislovas Pilypas Sudeikis

Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / Vida Press nuotr.
Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / Vida Press nuotr.

„Vadinasi, esu lietuvis. Tai reiškia, kad man teks išbandyti daug naujų patiekalų“, – sužinojęs apie savo šaknis juokavo Jasonas. Deja, jo senelis nedarė garbės lietuvių vardui. Stanislovas kategoriškai atsisakė dirbti, girtuokliavo, apleido žmoną ir vaikus. Paskutinius metus praleido gyvendamas gatvėje – net artimiausi giminaičiai atsisakė suteikti pastogę.

Galiausiai vieną dieną Stanislovas girtas nuriedėjo nuo bažnyčios laiptų ir mirė. „Manęs tai labai nenustebino. Mano tėtis taip pat anksčiau gėrė. Sunku pasitikėti geriančiais žmonėmis“, – prieš televizijos kameras atviravo Jasonas. Pasitikėjimo aplinkiniams nekėlė ir garsenybės prosenelis – taip pat Stanislovas Sudeikis.

Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / „Scanpix“ nuotr.
Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / „Scanpix“ nuotr.

Žvingiuose gimęs vyras į JAV išsikėlė dar būdamas vaikas. Čia susipažino su būsima žmona Mikalina Emilija Bielskyte – jiedu susituokė lietuvių bažnytėlėje Čikagoje ir galėjo ilgai bei laimingai gyventi, jei ne bet... Emilija nebuvo vienintelė Stanislovo žmona – Konektikute jis turėjo antrą šeimą, kurią sukūrė taip pat su lietuve, taip pat su Emilija. Blaškydamasis tarp dviejų šeimų taip ir nepasirūpino nė viena.

Stanislovas vyresnysis irgi mirė jaunas, nesulaukęs nė keturiasdešimties. Tragiškas likimas ištiko ir aktoriaus proprosenelį Juozapą. Tiesa, jis šeimą vertino – tik dėl jos gerovės Lietuvą iškeitė į Ameriką, ten anglių kasyklose dirbo 12 valandų per dieną šešias dienas per savaitę. Kasykloje ir žuvo – dėl dujų nuotėkio įvykęs sprogimas pasiglemžė septynių angliakasių gyvybes. Po nelaimės Juozapo žmona Marija Sudeikis liko viena auginti dešimties vaikų.

„Juozapas ir Marija... Ar tai reiškia, kad esu Jėzaus giminaitis? – dokumentinėje laidoje prapliupo juoktis Jasonas. – Gera žinoti, kad mano proprosenelis ir mano tėtis turi tą patį vardą – Josephas. Jie abu sulaužė tą nesirūpinimo vaikais ciklą. Aš labai didžiuojuosi savo tėčiu.“

Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / „Scanpix“ nuotr.
Jasonas Sudeikis su žmona Olivia Wilde / „Scanpix“ nuotr.

Didžiuojasi Jasonas ir savo kilme, pastaruosius septynerius metus vis pabrėžia esantis lietuvis. Jis net planuoja šeimos kelionę į protėvių žemę (šia džiugia naujiena prieš porą metų pasidalijo Lietuvos generalinis konsulas Los Andžele Darius Gaidys).

Tiesa, išvyką į Lietuvą Sudeikiams teko atidėti dėl šeimos pagausėjimo – Jasonas su žmona Olivia Wilde (34) nesiryžo tokiai tolimai kelionei su mažamečiais vaikais Otisu Alexanderiu (4) ir Daisy Josephine (2). Apskritai šeima Jasonui – didžiausia vertybė, tad apie savo atžalas jis gali pasakoti nesustodamas (tai gana iškalbingas faktas, nes apie asmeninį gyvenimą iki šiol niekada neatviravo).

Jasonas Sudeikis / Vida Press nuotr.
Jasonas Sudeikis / Vida Press nuotr.

Kad ir kokia įtempta būtų dienotvarkė, aktorius stengiasi praleisti kuo daugiau laiko su savo atžalomis, išmokyti supratingumo ir atjautos, parodyti realų pasaulį, ne tik holivudinį spindesį. Todėl Sudeikių šeimyną dažnai galima sutikti važiuojančią Niujorko metro – Jasonas vis dar turi nuolatinį metro bilietą.

Aktorius nepervertina uždirbtų turtų, noriai juos dalija labdarai. Štai praėjusį šeštadienį savo gimtajame mieste Kanzase antrus metus iš eilės surengė labdaros koncertą „Thundergong!“ Komikas tikisi, kad šis koncertas taps ilgamete tradicija ir padės išsilaikyti ne pelno organizacijai „Steps of Faith“, kuri galūnių netekusiems žmonėms padeda įsigyti rankų ir kojų protezus.

Idėja rengti labdaros koncertą Jasonui kilo iš labai asmeniškos patirties – 2006 metais geras jo bičiulis būgnininkas Billy Brimblecomas dėl vėžio neteko kojos. Eiliniam muzikantui kojos protezas buvo neįkandamas (jis kainavo 60 tūkstančių JAV dolerių, tik pusę šių pinigų sumokėjo draudimas), tad Jasonas suorganizavo labdaros vakarą. Tąsyk jis sukvietė į šou savo kolegas iš populiarios laidos „Saturday Night Live“, pasinaudojo visomis televizijoje įgytomis pažintimis ir įvyko nedidelis stebuklas – jiems pavyko surinkti lėšas Billy kojos protezui.

Pagalbos kitam jausmas – neįkainojamas, tad šiandien Jasonas priklauso net kelioms labdaros organizacijoms, o ieškodamas finansinės paramos gali padaryti bet ką, nors ir atsistoti ant galvos.

Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.

Naujausi straipsniai