Japoniškoji Izumi Tabatos mankšta siūlo žaibišką rezultatą

Japoniškoji I. Tabatos mankšta siūlo žaibišką rezultatą
Japoniškoji I. Tabatos mankšta siūlo žaibišką rezultatą
Šaltinis: Ji24.lt
2013-04-03 07:00
AA

Valandų valandas liejate prakaitą sporto salėje? O štai Dr. Izumi Tabatos sukurtas sporto metodas trunka vos 4 min. ir traktuojamas kaip nepaprastai greitas ir ypač veiksmingas. Be to, teigiama, kad iš kojų ji gali išversti net tikrus atletus...

Kuo ypatingas šis metodas? Ne vien tuo, kad jis trunka vos 4 minutes... Pratimai atliekami 20 sek., po kurių 10 sek. leidžiama pailsėti. Iš viso yra 8 ciklai (serijos).

Teigiama, kad 1996-aisiais I. Tabatos pasiūlyta trumputė treniruotė esą efektyvesnė už įprastas. Ją išbandę Japonijos atletai studentai teigė, kad po šios treniruotės jautėsi rimtai nusiplukę.O svarbiausia – jau po šešių savaičių jie džiaugėsi lūkesčius pranokusiais rezultatais. Kas gi nenorėtų to išbandyti, turint omenyje, treniruotės trumpumą?!

Tyrimo metu šie studentai sportavo 88 min. per savaitę šešias savaites, o kita studentų grupė penkiomis valandomis daugiau tokį patį laiką. Paaiškėjo, kad I. Tabatos treniruotės daug geriau veikė širdies ir kraujagyslių sistemą bei raumenis.

Tad kiek kalorijų sudeginama per treniruotę? I. Tabatos manymu, tai priklauso nuo to, kiek tam skiriama jėgų, mat per tas 20 sek. reikia padaryti tiek, kiek įmanoma. Be to, 24–36 val. po treniruotės būna pagreitėjusi medžiagų apykaita, o tai tikrai į naudą tiek moterims, tiek vyrams. Tyrime I. Tabata nustatė, kad tie sportininkai, kurie tiksliai paisė nurodymų, sudegino net 150 kcal daugiau net ir praėjus 12 val. po treniruotės, palyginti su tais, kurie užsiėmė vidutinio sunkumo lengvuoju kultūrizmu.

Šis būdas labiausiai tinka tiems, kurie neturi galimybės kasdien sportui skirti porą valandų, tačiau nori palaikyti fizinę formą. Taigi I. Tabatos treniruotėmis galite užsiimti ir namuose. „Tik negalvokite, kad tai lengva, – sako išradėjas. – Iš pradžių jausitės tvirtai, bet paskutiniai pratimų pakartojimai bus išties labai sunkūs.“

Beje, nepulkite išbandyti šių pratimų neapšilusios ir neįvertinusios savo sveikatos būklės, ypač širdies ir kraujagyslių sistemos. I. Tabatos nuomone, iš pradžių saugiausia atlikti pratimus su treneriu, kuris padės pasirinkti tinkamą intensyvumo lygį. Na, o jeigu norite tiesiog pamėginti ar sužinoti, kaip ši mankšta atrodo, youtube.com puslapyje yra iš ko rinktis!  

...

...

 

Laikmatis pratimams atlikti