Japonijos princesė Masako per 55-ąjį gimtadienį viešai prisipažino – jaučiasi „nesaugiai“

Japonijos princas Naruhito ir princesė Masako
Šaltinis: Žmonės
AA

Gegužę Japonijos imperatore tapsianti princesė Masako viešai prisipažino besijaučianti „nesaugiai“. Toks jos atvirumas daugumai buvo visiškai netikėtas. Tačiau sekmadienį pasidalijusi savo „vargais“ princesė vis dėl to pažadėjo atiduoti visą save savo naujajai rolei.

Pranešimas spaudai, išleistas Imperijos šeimos atstovų, sutapo su 55-uoju princesės gimtadieniu.

„Noriu tarnauti žmonių gerovei, todėl stengsiuosi įgyti kuo daugiau patirties“, - pareiškė sosto įpėdinė pranešime.

Princesė Masako

Japonijos monarchė net dvi dekadas kentėjo nuo didžiulio streso ir su juo susijusių sveikatos problemų, ji viešai prisipažino besiilgėsianti tų laikų, kuomet sostas priklausė ankstesniam imperatoriui Akhito (84) bei imperatorienei Michiko (84). 2004 m. buvo pranešta, kad princesė skundžiasi adaptacijos sutrikimais (juos gydėsi iki pat 2017 m. pabaigos). Tačiau jie netrukdė, tarkim, jodinėti, pramogauti prabangiuose kurortuose, restoranuose ir butikuose (parduotuvės uždaromos, kai sosto įpėdinio žmona panūsta apsipirkti) ar žaisti tenisą su draugais amerikiečiais (nespėjo aplankyti uošvio ligoninėje po auglio operacijos, mat buvo suplanuota partija). Ir bet kokie nesklandumaipraėjo, kai aktyviai pradėtas rengti imperatoriaus Akihito atsistatydinimas, po kurio rūmuose šeimininkaus nauja pora.

Naruhito, Aiko ir Masako

Nors pranešime spaudai sakoma, jog princesė iki šiol jaučia begalinį dėkingumą karališkajai porai, kuri ją šiltai priėmė ir mokė po to, kai ši ištekėjo už princo Naruhito, skeptikai ironizuoja, kad artima sosto perspektyva padėjo princesei įveikti ligas ir per pastaruosius metus ji dirbo daugiau nei per visą laiką, kol buvo tiesiog sosto paveldėtojo žmona. Ekspertai paskaičiavo, kad per pirmus 7 santuokos su princu metus Masako praleido 900 renginių. O per visą darbo princese laiką pasirodė tik 10 proc. renginių, kuriuose turėjo dalyvauti.

Skaitykite daugiau