Jamie Oliveris siunta: gana iš vaikų daryti narkomanus

Jamie Oliveris / „Scanpix“/„Sipa Press“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-05 21:12
Sunerimusi mokytoja stebi mokinius ir galvoja, kurį iš trijų planų, paruoštų pamokai, ji įgyvendins šiandien. Taip pat moteris bando nuspręsti, kiek iš jos mokinių pusryčiaudami sausainius užsigėrė energetiniu gėrimu. Štai toks scenarijus kas rytą kartojasi daugelyje Didžiosios Britanijos mokyklų ir kulinarijos guru, vienas garsiausių pasaulio šefų Jamie Oliveris ruošiasi tam užkirsti kelią.

42 metų vyras, penkių vaikų tėvas Jamie Oliveris praleido 20 metų bandydamas gerinti ir drąsinti teisingus mitybos įpročius ne tik gimtojoje šalyje, bet ir už jos ribų. Taigi, nenuostabu, kad vyras stoja į kovą su energetinių gėrimų gamintojais ir platintojais.

„Instagram“ nuotr.
„Instagram“ nuotr.

Anksčiau Jamie Oliveris jau bandė pasipriešinti nusistovėjusiai dienos pietų mokykloje tvarkai ir jam pavyko. Vyras pasiekė, kad kai kuriose mokyklose cukraus turintys gaivieji gėrimai nebūtų įtraukti į dienos pietus ar už juos reikėtų mokėti papildomai.

Didžiojoje Britanijoje tik prekybos tinklas „Waitrose” iki šiol noriai atsisako parduoti energetinius gėrimus jaunesniems, nei 16 metų vaikams. To negana, kad priimti įstatymais kuo greičiau įsigalėtų.

„Tai yra baisu. Ir labai neteisinga. Tačiau tai dedasi mokyklose kiekvieną dieną“, – sako vyras.

Pusės litro gėrimų pakuotėse ar buteliukuose yra 160 mg kofeino. 10 metų vaikas neturėtų peržengti 99 mg ribos per dieną.

„Turime kovoti, nes energetiniai gėrimai mūsų vaikus daro priklausomais. Mano nuomone, jų vartojimas – lygus įjunkimui į narkotikus.“

TV6 nuotr.
TV6 nuotr.

Vyras planuoja nesustoti iki žmonės supras, kaip svarbu yra vaikus atpratinti nuo šio baisaus gėrimo. Pirmiausia, klasėje sutrinka jų dėmesys, tada jie prastai miega naktimis, o vaikų organizmui tai daro nepataisomą žalą.

Beje, J. Oliveris atliko eksperimentą. Prie savo vaikų mokyklos, jų bendraamžiams jis dalijo nemokamos vakarienės talonus ir už tai prašė pažiūrėti, ką vaikais atsineša savo pietų dėžutėse. Net vienoje iš keturių dėžučių Jamie rasdavo energetinį gėrimą. Vadinasi, patys tėvai neprieštarauja tokiems vaikų pomėgiams. Tai tiesiog siaubinga.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai