Jacinda Ardern – jauniausia pasaulyje valdanti mama: jos pavyzdys įsirašys į istoriją

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern su šeima / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-12 17:55
Jacinda Ardern (37) – jauniausia pasaulyje valdanti moteris, ji – Naujausios Zelandijos ministrė pirmininkė, kuri besilaukdama dirbo beveik iki pat gimdymo. Jacinda Ardern ypatinga tuo, jog pagimdė eidama ministrės pareigas. Ji – įkvėpimas visoms pasaulio moterims.

Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern vos pagimdžiusi dukrą ją supažindino su šalimi, tikimasi, kad ji taps pirmuoju pavyzdžiu pasaulyje, kaip motinystę derinti su valdžia ir atsakingu darbu.

Pagimdžiusi dukrą birželio pabaigoje, Jacinda Ardern paskelbė, kad pasiilsėti jai užteks 6 savaičių. Savo mergaitę ministrė pirmininkė pavadino Neve Te Aroha. Jos vardas reiškia meilę.

Beje, Jacinda su TV laidų vedėju Clarke‘u Gayfordu – nesusituokę. Politikos pasaulyje tai dar viena naujiena. Žadama, kad moteris grįš į savo postą, o tuo tarpu mylimasis rūpinsis kūdikiu.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Ministro pirmininko pareigas kuriam laikui perėmė vicepremjeras Winstonas Petersas, tačiau buvo sutarta, kad su J. Ardern vis tiek bus konsultuojamasi dėl sprendimų, įskaitant nacionalinio saugumo klausimus.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Politologijos ekspertai mano, jog ministrės pirmininkės nėštumas turi simbolinę svarbą, nes būtent ji parodė visoms politinėms partijoms pasaulyje, kad galima ir verta turėti jaunesnio amžiaus kandidačių moterų. Pasak politologų, dažniausiai tik vyresnio amžiaus damos žengia į politiką. Kitose srityse moterys motinystę ir apmokamą darbą derina jau seniai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai