J.Statkevičiaus kova su Vilniaus savivaldybe: „Arba patys išvežat dviračių stovus, arba jie išnyks“

Juozas Statkevičius / Miko Kytros ir Niko Tėrėščenko, LNK nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-12 12:52
Vilniaus centre yra garsiausio Lietuvos dizainerio Juozo Statkevičiaus mados namai. Aplinką Juozas giriasi labai puoselėjąs, nes jo klientai – turtingi ir garsūs žmonės. Tačiau neseniai tiesiai priešais Juozo Statkevičiaus duris išdygo metaliniai dviračių stovai. Jie, pasak Juozo, darko ir mados namų, ir miesto įvaizdį.

„Net nežinot, kur jūsų didžiausias Lietuvos vardo šlovintojas gyvena, na, atsiprašau. Čia eina žmonės, iš visų miestų, iš pasaulio šalių, pasaulinės žvaigždės. Man ne tik reikia čia šluotis, rinkti šunų šūdus, žiūrėti į šiukšlių krūvas. Dabar dar aš turiu „nuostabų dviratininkų parką“. Labai nuostabu, labai ačiū, kad mes tokie europiečiai, bet aš norėčiau 100 metrų perkelt tą Europą truputėlį toliau nuo manęs“, – KK2 laidai pasakojo Juozas.

Juozas Statkevičius / LNK nuotr.
Juozas Statkevičius / LNK nuotr.

Maža to, pasak Juozo, naujieji dviračių stovai užgrūsti senais, surūdijusiais, nevažiuojančiais dviračiais. Juozas įtaria, kad savivaldybė tuos dviračius priparkavo tyčia, kad stovai atrodytų naudojami ir kad meras Remigijus Šimašius paerzintų Juozą.

„Šitų dviračių prieš valandą nebuvo, juos kažkas atvežė, sustatė ir parodo, kaip jie čia labai svarbūs. Aš  suprantu, kad yra nuostabi reklama savivaldybei, nes jie žino, jeigu Statkevičius rėkia, visa Lietuva žiūrės. Tai taip, kad prašom, ponai, daugiau skonio, pagarbos žmonėms“, – filmuodamasis laidai į kamerą kalbėjo J.Statkevičius.

Juozas Statkevičius / LNK nuotr.
Juozas Statkevičius / LNK nuotr.

Tai ne pirmas dizainerio konfliktas su Vilniaus valdžia. J.Statkevičius jau ketverius metus siekia už savo pinigus sutvarkyti namo, kuriame įsikūręs jo madų salonas, fasadą ir aplinką. Tačiau leidimų iš savivaldybės negauna.

„Projektai padaryti 2016 metais. Nei pažiūrėjo, nei perskambino, nieko. Na, suprantat, žolę nori savivaldybė įteisinti, matyt, prisirūkę žolės ir pastatė dviračius ten, kur patinka. Labai atsiprašau, neturiu nieko prieš, rūkykit, darykit, ką norit, važinėkit dviračiais, kiek norit, kur norit“, – sako Juozas.  

KK2 žurnalistams filmuojant interviu su Juozu Statkevičiumi, įvykio vietoje pasirodė „Susiekimo paslaugų“ įmonės, kuri pastatė dviračių stovus, vienas vadovų Anton Nikit. Dizaineris jam iškėlė ultimatumą – arba patys išsivežat dviračių stovus, arba jie išnyks.

Juozo Statkevičiaus ir Vilniaus valdžios konfliktas – ketvirtadienio vakarą KK2 laidoje per LNK.

Naujausi straipsniai