J.Statkevičiaus gimtadienis – be fejerverkų: „Nekrykštauju iš džiaugsmo, kai reikia užpūsti žvakutes“

Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2020-10-15 12:05
Spalio 15 dieną gimimo dieną minintis garsiausias šalies dizaineris Juozas Statkevičius kasmet niūriuoju metų sezonu praskaidrindavo nuotaiką savo kūrybos gerbėjams – pakviesdavo į naujos drabužių kolekcijos pristatymą. Į Juozo šou atvykdavo Lietuvos garsenybės iš viso pasaulio, o podiumu žingsniuodavę modeliai nepalikdavo abejingų. Panašu, kad šį rudenį tokio scenarijaus nebus. Dėl susiklosčiusių aplinkybių dizaineris priverstas įprastą mados pristatymą atšaukti. „Šie metai – sugadinti“, – atvirame interviu portalui Žmonės.lt prisipažįsta Juozas.

Šį ketvirtadienį 52-ąjį gimtadienį minintis Juozas jau kelis dešimtmečius, kaip ir pridera prožektorių šviesoje bei dėmesyje nuolat besimaudančiam kūrėjui, stebina savo artistiškumu, aštriu liežuviu ir unikalumu. Jo darbai efektingi kaip ir dizainerio asmenybė, todėl Juozą galima mylėti, burnoti ant jo, piktintis drąsiais pareiškimais, tačiau išlieka viena neginčijama tiesa – per tiek metų žymiausio šalies kūrėjo karūnos iš jo dar niekas neatėmė.

Dėl pasaulį krečiančios pandemijos saugodamas kitus J.Statkevičius nusprendė šiemet kolekcijos gyvai nepristatyti, tačiau vis vien žada pamaloninti gerbėjus savo darbais ir juos parodyti virtualioje erdvėje.

View this post on Instagram

#happy #birthday #👍

A post shared by Juozas Statkevičius Official (@juozasstat_official) on

Juozai, kokiomis nuotaikomis sutinkate gimimo dieną?

Gimtadienis ir Naujieji metai man – liūdniausios šventės. Nesu naivus, nekrykštauju iš džiaugsmo, kai reikia ant torto užpūsti žvakutes. Rudenį dažniausiai į širdį pasibeldžia melancholija, pasidaro liūdna. Juk praėjo dar vieneri metai.

Jeigu būtų galima nešvęsti, nešvęsčiau gimtadienių.

Dažniausiai artėjant gimtadieniui ir prasidėjus niūriajam sezonui, aš imuosi kuo daugiau darbų ir juose paskęstu, užsimirštu. Taip ir pralekia laikas. Jeigu būtų galima nešvęsti, nešvęsčiau gimtadienių.

Kita vertus, mane supa daug draugų, kurie sveikina, prisimena. Tai tikrai malonu, todėl su jais šią dieną ir paminiu.

Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.

Jūsų veide sunkiai įžvelgsi raukšlelę, visuomet esate pasitempęs. Koks Juozo Statkevičiaus jaunystės receptas?

Mano tokie standartai – jei blogai atrodysiu, kas tikės manimi? Visuomet skiriu laiko sau ir savęs nepamirštu. Man svarbu gerai atrodyti. Turbūt mama įskiepijo tą estetikos pojūtį, eleganciją, klasę, kuri mane lydi. Nėra labai paprasta visuomet būti pasitempusiam, kai skęsti darbuose, bet stengiuosi.

Pastaruoju metu į instagramą keliate daug turinio su savo mama. Sutiksite šiandieną kartu? Turite numatę kokių planų?

Su mama susitikau išvakarėse. Švęsime kartu kada tik norėsime (šypteli). Šiandien dar su kolektyvu papietausiu prie taurės vyno, o savaitgalį leisiu draugų rate. Neišsisuksiu – turiu pavaišinti savo sveikintojus, su kuriais taip malonu susitikti ir atšvęst.

Juozas Statkevičius su mama Vanda Statkevičiene / Tomo Kaunecko nuotr.
Juozas Statkevičius su mama Vanda Statkevičiene / Tomo Kaunecko nuotr.

Kaip manote, kas šiandieniniame pasaulyje žmones padaro populiariais socialiniuose tinkluose, ko reikia, kad būtum įdomus?

Manau, kad tie tinklai – didžiulė ir pavojinga socialinė problema. Esu garsus savo darbais, lygiu, pasiekimais ir plačiais užmojais. Esu patriotas, garsinu Lietuvos vardą. Tačiau dabar kiekvienas, surinkęs daugiau like‘ų ar follower‘ių yra pats sau žvaigždė. Žvaigždė ir kitiems, kurie tokie patys silpni. Socialiniuose tinkluose apstu apgaulės – bukų istorijų, suvaidintų situacijų. Ne visad, bet dažnai ten skleidžiamas turinys prasilenkia su realybe.

Tiesa, niekur nepabėgsi, tokie laikai. Ir pats esu priverstas žaisti žaidimą, gadinantį laiką, temdantį protą. Viena galiu patikinti – net laiką užmušančiose išmaniųjų telefonų programėlėse, aš toks, koks esu! Be saldžių pagražinimų. Kad ir kaip bebūtų, socialiniuose tinkluose vieni susireikšmina, kiti – užsidirba pinigus. 

Šių laikų rykštė yra ta, kad viskas kažkur eina, tik velniai žino, kur.

Šių laikų rykštė yra ta, kad viskas kažkur eina, tik velniai žino, kur. Dingus ryšiui, daug žvaigždžių užgęsta. Jas aš palyginčiau su lemputėmis, kurios perdega. Kad būtum įdomus, reikia tiesiog tokiu būti. Dirbtinai nesistengiant. Man dažnai geriau filmą pažiūrėti, nei kvailus reportažus. 

Sakote niekada nieko nepagražinat?

Visada esu tik nuoširdus. Tai – faktas. Kartais žmonės, socialiniuose tinkluose rodantys „auksinio“ gyvenimo pusę, iš tikrųjų gyvena bendrabučiuose, valgo banketuose ir  su netikru „Chanel“ rankinuku važinėja troleibusu. Jų reikalas...

Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.
Juozas Statkevičius / Asmeninio albumo nuotr.

Kas jus patį labiausiai domina, kai naršote internete?

Kadangi siaučia koronavirusas, negaliu važinėti į Mados savaites, susitikti su kolegomis ir draugais. Juk Lietuva – toli nuo pasaulio, mados. Internete seku kolekcijų pristatymus. Juk turi žinoti, kas kuriama ir daroma, kitaip nieko originalaus, ko dar nebuvo, nesukursi.

Nuolatos sukatės darbų sūkuryje. Sutiktumėte, jog užimti žmonės turi privilegiją kartais nebūti kantrūs?

Visada norėdavau visko čia ir dabar, bet gyvenimas išmokė kantrybės, atsakomybės. Laikui bėgant, dalykai sudėliojo viską į vietas kaip ir pridera.

Kasmet savo gerbėjus ir bičiulius sukviečiate į mados šou, pristatote kūrybą. Kada išvysime naująją kolekciją?

Manau, jog šie metai – absoliučiai sugadinti, labai gaila laiko. Vienintelis džiuginantis dalykas – du nauji mano kvepalų aromatai, kurių reklamą tikriausiai visi jau matė. Greit kvepalai pasieks parduotuvių lentynas. Tai šioks toks šio keisto periodo privalumas. Kvepalus sukūriau taip, kaip norėjau. Galėjau niekur neskubėti.

Kolekcija taip pat paruošta, kai kas jau pagaminta, tačiau teks planuotą jos pristatymą atšaukti. Negaliu rizikuoti savo ir kitų saugumu. Niekas dėl siaučiančio koronaviruso neaišku, nėra jokių garantijų. Visų, kas pirko bilietus į pristatymą,  turiu atsiprašyti – pinigai bus grąžinti, o aš stengiuosi išspręsti dilemą dėl kolekcijos parodymo. Planuoju parengti video variantą, viskas pamažu dėliojasi. Kada tas tiksliai įvyks, dar neatskleisiu.

Naujausi straipsniai