J.Morkūno prisiminimai apie R.Žilinską: „Gyvenimo džiaugsmas ir šventė buvo jo viduje“

Jogaila Morkūnas / Irmanto Gelūno ir knygos viršelio nuotr.
Šaltinis: 15min
AA

Į knygos „Aš – Rokas Žilinskas“, kurią sudarė Monika Žilinskaitė ir Daiva Žeimytė-Bilienė, pristatymą rinkosi garsūs Lietuvos žmonės. Pristatymo renginyje Roko bičiuliai dalijosi prisiminimais ir mintimis. Neišvengta ir jautrių kalbų, tačiau renginių organizatorius ir vedėjas Jogaila Morkūnas sugebėjo išspausti susirinkusiųjų šypsenas, papasakodamas linksmų istorijų, susijusių su velioniu.

Knyga „Aš – Rokas Žilinskas“ pagaliau išvydo dienos šviesą, o rugpjūčio 23-osios vakarą „Neringos“ restorano „Lobby“ bare Vilniuje surengtas ir jos pristatymas. Ši vieta pasirinkta neatsitiktinai – Rokas itin mylėjo Nidą ir, kaip renginio metu juokavo Edmundas Jakilaitis, beveik nepraleisdavo progos ten nuvykti.

Renginyje netrūko jautrių minčių ir šiltų prisiminimų apie prieš daugiau nei penkerius metus anapilin iškeliavusį žurnalistą, politiką ir visuomenės veikėją Roką Žilinską. Knygoje prisiminimus rašė ne tik Monika ir Daiva, bet ir Ingrida Šimonytė, Agnė Bilotaitė, Jogaila Morkūnas, Andrius Užkalnis, Edmundas Jakilaitis bei kiti.

Jogaila Morkūnas ir Ingrida Šimonytė / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pristatyme savo mintimis taip pat pasidalijo renginių organizatorius ir vedėjas Jogaila Morkūnas. Jo kalba netgi privertė publiką nusijuokti, nes Jogaila prisiminė, koks Rokas buvo pozityvus ir gebantis džiaugtis kitų laime.

„Kai kalbate, kad Rokas yra kažkur tenai, tai aš noriu pasakyti, kad mes visi turime etapus, kai bendraujame su žmonėmis. Jie ateina ir praeina. Mano santykiai ne tiek nutrūko, kiek minimalizavosi, kai Rokas išėjo į didžiąją politiką.

Tai kai manęs kas paklausia, kur dabar yra Rokas, aš sakau, kad Seime. Tiesiog. Ten žmonės dingsta“, – sakė J.Morkūnas. Po šių žodžių publika ėmė kvatoti.

Jogaila Morkūnas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Jogaila paminėjo, kad jo gyvenimo epizodai, susiję su R.Žilinsku, buvo kur kas linksmesni, nei kitų, kurie tą vakarą kalbėjo: „Rokas mokėjo tyliai džiaugtis kitų šventėmis. Jeigu pas mus vakarėliai būdavo tokie, kaip Suomijos ministrė pirmininkė dabar pavarė, tai Rokas sėdėdavo ir džiaugdavosi už kitus.

Gyvenimo džiaugsmas ir šventė buvo jo viduje. Tai – Roko geroji savybė. Jis galėjo priimti ne tik kito žmogaus sielvartus, bėdas ar dar kokius išgyvenimus, bet ir tą gerąjį gyvenimo džiaugsmą.“

Anot R.Žilinsko bičiulio, jo gerasis ir gilusis pozityvumas buvo vienas iš svarbiausių bruožų.

„Taip, kad, Rokai, linkėjimai Seime“, – savo kalbos pabaigoje tarė J.Morkūnas ir susirinkusieji vėl nusijuokė.

Ryškų įspaudą palikusio Roko Žilinsko nuveiktus darbus ir pokalbius jo sesuo Monika Žilinskaitė įamžino knygoje „Aš – Rokas Žilinskas“. Amžinojo poilsio atgulęs žurnalistas, politikas ir visuomenės veikėjas liepos 20 dieną būtų minėjęs 50-metį, tad ši proga buvo simboliškai įprasminta.

„Knyga skirta visiems Roką žinojusiems, bet nebūtinai asmeniškai pažinojusiems, jį mylėjusiems, jo besiilgintiems žmonėms“, – portalui 15min yra sakiusi Monika Žilinskaitė, Roko Žilinsko sesuo.

Monika – knygos „Aš – Rokas Žilinskas“ sudarytoja, prie jos dirbusi kartu su gera bendra savo ir Roko drauge Daiva Žeimyte-Biliene.

„Rokas pats mėgo knygas, buvo labai didelis eruditas, todėl norėjosi tokiu būdu įamžinti jo atminimą“, – teigė Daiva.

Knygos „Aš - Rokas Žilinskas“ pristatymas (38 nuotr.)
+32
Skaitykite daugiau