J.Jarutis apie patirtas nesėkmes ir šlovės metus: „Jei neturi tikslo, tikėtina, greitai palūši“

Justinas Jarutis / Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-07-05 09:01
Atlikėjui Justinui Jaručiui šie metai – ypatingi. Prieš mėnesį dainininkas su savo muzikiniu kūriniu „Tavęs“ užkopė į radijo stoties „M-1“ topo viršūnę. Nuo 2015 metų to nepavyko padaryti nė vienam lietuviškam kūriniui. Justinas renka vis didesnes gerbėjų minias, o liepos 23 d. jis ruošia dar vieną staigmeną – pasirodys vasaros festivalyje „Midsummer Vilnius“, kur jau paskelbtas papildomas Justino koncertas.

Justino Jaručio teigimu, po ilgos pertraukos į sceną jis grįžta pailsėjęs ir pasikrovęs naujos energijos: „Daugumai scenos atlikėjų karantinas tapo tam tikrų draudimų ir išbandymų metu, tačiau man tai buvo laikas, kuomet turėjau progą pailsėti nuo itin skubančio gyvenimo ritmo, darbų ir koncertų“, – portalui Žmonės.lt pasakojo atlikėjas.

Festivalyje per vieną dieną surengsite net kelis pasirodymus, tačiau tai vieninteliai didesni jūsų soliniai koncertai šiais metais. Vasarą skirsite poilsiui?

Ilgai planuotus didesnius mano renginius dėl karantino teko perkelti į 2021 metus. Tiesiog nesinori rizikuoti. Tačiau turiu ir keletą mažesnės apimties renginių, kuriais taip pat labai džiaugiuosi. 

Žinoma, šiemet festivalio „Midsummer Vilnius” laukiu kaip niekada, kadangi tai bus vienintelis tokio masto renginys šią vasarą. Neslėpsiu, jaudulio netrūksta. Nesvarbu, kur kartu su grupe pasirodome – sostinėje ar provincijoje – atiduodame visas jėgas. Kitaip tikriausiai nestovėtume ant scenos, juk žmonės labai gerai jaučia, kada atlikėjas atiduoda visą ir kada tik pusę savo energijos. Esu pasiruošęs sugrįžti į sceną ir kiekvienam klausytojui padovanoti tikras emocijas.

Justinas Jarutis / Gretos Skaraitienės nuotr.
Justinas Jarutis / Gretos Skaraitienės nuotr.

Nors šie metai daugeliui atlikėjų pilni iššūkių, panašu, jums jie atnešė sėkmę ir pripažinimą. 

Jei vertinant visą savo muzikinės karjeros atkarpą, tai šiuo metu tikrai esu aukščiausiame jos taške. Vis dėlto, noriu tikėti, kad esu dar tik pusiaukelėje ir tai yra penktas laiptelis iš dešimties.

Padidėjus klausytojų skaičiui, didėja žinomumas. Kitus atlikėjus tai kartais vargina.

Tikrai pasijautė didesnis dėmesys iš aplinkinių ir gatvėje sutiktų praeivių. Kaip bebūtų, esu paprastas žmogus ir viso to tikrai nesureikšminu. Malonu, kai žmonės mane atpažįsta, praeiviai pasisveikina, tačiau visada sakau, kad esu toks pats, kaip visi. Dirbu savo darbą, nesu kažkuo ypatingas. Džiaugiuosi, jei žmonės tai įvertina.

Justinas Jarutis / Socialinių tinklų nuotr.
Justinas Jarutis / Socialinių tinklų nuotr.

Beveik prieš dešimtmetį kartu su grupe „Freaks On Floor“ išleidote pirmuosius albumus, kurie tuo metu didžiulio populiarumo nesulaukė. Buvo akimirkų, kai norėjosi pasiduoti ir tiesiog viską mesti?

Tikrai buvo silpnumo akimirkų, tačiau visada žinojau, ko noriu.. Muzikinės karjeros duobė buvo didelė pamoka, kad viskas išsisprendžia kalbantis tarpusavyje ir be abejo – klausantis. Nebesinori kartoti tų pačių klaidų, tikriausiai todėl per tuos metus ir judėjau savo tikslo link, kaupiant tiek geras, tiek blogas patirtis.

Galbūt kartais miglotai, nepasitikint savimi, tačiau visada turėjau galutinį vaizdinį. Žinojau, kad noriu būti ant scenos, noriu būti geru atlikėju, kurio muzikos klausytųsi minios žmonių. Muzikos pasaulis yra nepastovus, todėl labai lengva pasiduoti. Jei neturi tikslo, tikėtina, kad greitai palūši.

Kartais ir pats susimąstau, iš kur tuo metu turėjau tiek jėgų. Suprantu, kad būtent užsibrėžtas planas mane atvedė ten, kur esu dabar. Man nepatinka būti stagnacijoje, todėl judu į priekį ir, manau, kad taip bus ir toliau.

Justinas Jarutis / Gedmanto Kropio nuotr.
Justinas Jarutis / Gedmanto Kropio nuotr.

Jūsų dainos klausytojus paliečia iki pat širdies gelmių. Dažniausiai jos kuriamos iš asmeninės patirties, ar jaučiant ir suprantant klausytojo poreikius?

Vienaip ar kitaip, tai – mano išgyvenimai ir patirtys. Žinoma, nereiktų to priimti, kaip tiesioginio eilėraščio apie mano asmeninę erdvę. Kiekviename tekste galima rasti mano jausmų, tačiau jame panaudoju ir vaizduotę, kurios vaisių klausytojas neturėtų traktuoti kaip asmeninio gyvenimo istorijos.

Justinas Jarutis su šeima / Socialinių tinklų nuotr.
Justinas Jarutis su šeima / Socialinių tinklų nuotr.

Ši vasarą jums prognozuoja daug laisvo laiko. Kaip ketinate jį išnaudoti?

Mažiau darbo atneša daugiau poilsio. Šią vasarą noriu skirti savo šeimai ir pomėgiams. Tai, kad turėsiu mažiau koncertines veiklos, manęs visiškai negąsdina. Vasaromis turi pasimėgauti ir kūrėjai, muzikantai. Patikėkite, tai išeis tik į gerą. 

Naujausi straipsniai