Įžiebtos Vilniaus ir Kauno eglės: kuri tapo jūsų Kalėdų karaliene?

Vilniaus ir Kauno Kalėdų eglutės / Luko Balandžio ir Teodoro Biliūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-27 21:11
Likus vos kelioms dienoms iki kalendorinės žiemos, Kaunas ir Vilnius sužibo tūkstančiais šventinių lempučių, o pagrindinėse miestų aikštėse nušvito Kalėdų eglės. Abu didmiesčiai, kaip ir kasmet, šventėms ruošėsi su meile ir įžiebė įspūdingas, tačiau labai skirtingas eglutes. Akivaizdu – jų originalumas nepaneigiamas, tad natūralu, kad didžiųjų Lietuvos miestų eglės yra palyginamos.

Kuri eglė – Vilniaus ar Kauno – jums įdomesnė ir mielesnė? O galbūt jūsų meilę dalijasi abiejų miestų eglės? Išsakyti savo nuomonę kviečiame Žmonės.lt apklausoje.

Vilniaus ir Kauno Kalėdų eglutės / Luko Balandžio ir Teodoro Biliūno nuotr.
Vilniaus ir Kauno Kalėdų eglutės / Luko Balandžio ir Teodoro Biliūno nuotr.

27 metrų aukščio sostinės eglės pagrindas tradiciškai padengtas 3 tūkst. eglišakių, 200 kv. metrų veidrodžių, čia bus beveik 100 snaigių – jos bus apipintos 2 kilometrų ilgio šviesos kabeliu, o eglės skraistei panaudota dar beveik kilometras girliandų.    

„Eglę sudaro trys sluoksniai, pagrindas dengtas veidrodžiais, kurie simbolizuoja ledą, taip pat baltomis eglišakėmis, kurios lyg apšerkšnijusios, lyg apsnigtos. Antrąjį sluoksnį sudaro gausybė skirtingo dydžio ir formų snaigių, trečias sluoksnis yra girliandų skraistė, kuri sukuria žėrėjimo efektą“, – tvirtina eglės kūrėjas dizaineris Dominykas Koncevičius, kurį „Žiemos paveikslo“ koncepcijai įkvėpė išdidintos tikrų snaigių nuotraukos, jų taisyklinga geometrija ir įvairovė.

Vilniaus Kalėdų eglė – fotogalerijoje:

Pagrindiniu „Šiltų Kalėdų Kaune“ simboliu tapo 600 įvairaus dydžio ryškiaspalvių drugelių, „nutūpusių“ ant eglės. Erdvę papildė 14 aukštų, baltų smilgų pievelių. Šios dekoracijos sukūrė plazdėjimo ore įspūdį, tarsi supdamos žalią šiltų Kalėdų eglę.

„Šį kartą Kalėdų eglė bei Rotušės aikštė primins stebuklingą rojaus sodą. Idėja gimė netikėtai, galvojant apie šventės esmę – Kristaus gimimą, kuris pirmiausia asocijuojasi su pažadėtuoju sodu. Jis dažnai įsivaizduojamas kaip paslaptinga, spalvinga ir šilta oazė. Norėjosi žmonėms priminti, kad iš tiesų rojus yra akimirka žemėje, kuomet galime atsikvėpti, pajusti ramybę – lyg gulint pievoje vasarą ir stebint pro mus praskrendančius drugelius“, – pasakoja šių metų Kauno eglutės kūrėja Jolanta Šmidtienė.

Kauno Kalėdų eglė – fotogalerijoje:

Naujausi straipsniai