Įveikti iššūkiai šeimą paskatino padėti kitiems – įkūrė savo sporto erdvę

 Ernesta ir Vytautas Glemžos su šeima
Ernesta ir Vytautas Glemžos su šeima
Partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2019-12-13 10:35
AA

Sutuoktiniai Ernesta ir Vytautas Glemžos šiandien svajoja kaip senatvėje kartu vaikščios po kalnus, nors jų pažinties pradžioje vyrui gydytojai prognozavo fizinę negalią. Ant rankų jau trečiąją savo atžalą sūpuojanti pora ne tik skaičiuoja aštuntus bendro gyvenimo metus, bet ir džiaugiasi įsibėgėjančiu nuosavu verslu, kurio tikslas – keisti žmonių požiūrį į sportą.

Pora savo įkurtame sporto klube „Free Motion“ panevėžiečius supažindina su „Funcional Patterns“ treniruočių metodika ir skatina sportuoti protingai, nesivaikant naujausių madų.

Iššūkių kupina pradžia

Nors patys to nežinojo, Vytautas ir Ernesta buvo pažįstami dar vaikystėje, žaidė viename kieme, kai abu gyveno Biržuose. Iš naujo susitiko po 28 metų draugų suorganizuotame vakarėlyje. Tada užsimezgusi draugystė išaugo į šeimą ir bendrą verslą, nors iki tol teko įveikti ne vieną iššūkį.

„Jau mūsų pažinties pradžioje vyras prisipažino, kad jį kankina nugaros skausmai. Tuo metu Vytautas reabilitavosi po ligos, gydytojai jam buvo uždraudę sportuoti ir net prognozavo fizinę negalią. Galvojau, ar tikrai esu pasiruošusi tokiems galimiems sunkumams, juk reikia galvoti apie ateitį. Tačiau greitai sau atsakiau į šiuos klausimus – supratau, kad pamilau jį dėl mus siejančių bendrumų, kurie svarbesni už visa kita“, – prisimena „Huawei“ projekto „Svarbiausia istorija – tavo“ herojė E. Glemžienė.

Atkaklus vyras tada nepasidavė ir ėmė ieškoti būdų kaip padėti sau. Jis aptiko Lietuvoje dar nespėjusią išpopuliarėti „Functional patterns“ treniruočių sistemą, grįstą trimis pagrindiniais žmogaus judėjimo tipais: ėjimu, bėgimu ir metimu. Praktikuojant šią metodiką treniruojamos ne atskiros raumenų grupės, bet visa raumenų grandinė. Vyras ne tik pradėjo ją taikyti sau, bet ir išvažiavo tobulintis į Didžiąją Britaniją, o neseniai grįžo iš mokymų Havajuose.

Šiandien trauma jau praeityje – V. Glemža gali lengvai pakelti ne tik savo žmoną, bet ir tris vaikus: 14 m. ir 6 m. dukras bei 1,4 metų sūnų.

„Huawei“ vykdomas projektas „Svarbiausia istorija – tavo“ kviečia ir kitus dalintis savo istorijomis apie įveiktus gyvenimo iššūkius ir išmoktas pamokas.

Ernesta ir Vytautas Glemžos

„Ernestos ir Vytauto sėkmės istorija tik patvirtina tiesą, kad pačių artimiausių palaikymas gali padėi įveikti didžiausius iššūkius. „Huawei“ tiki – kiekvienas galime pasidalinti istorija, kuri įkvėps stiprybės kitus įveikti iškilusius sunkumus ir pastūmės judėti pirmyn savo tikslų link“, – sako „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė.

Atidarė sporto klubą sau ir kitiems

Sėkmingai įveikta vyro trauma šeimai tapo postūmiu nuosavo verslo link. Profesionalus sporto treneris V.Glemža norėjo padėti ir kitiems, taip sutuoktiniams kilo idėja įkurti savo sporto klubą.

„Mūsų klube taikoma „Funcional Patterns“ metodika padeda keisti tradicinius sportavimo įpročius ir ne tik sustiprina kūną, bet ir kelis kartus padidina ištvermę. Šiam sportavimui būdui naudojami svarmenys, pasunkinti kamuoliai, jėgos virvės, gimnastikos žiedai, trosiniai treniruokliai, bet svarbiausias čia yra protingas bei teisingas judesio atlikimas, nesukuriant spaudimo sąnariams. Mums svarbus kiekvienas klientas, jo savijauta ir tikslai atėjus sportuoti – visiems randame būdų padėti“, – pasakoja moteris.

Šiandien sveikata nesiskundžiančiu vyru bei sėkmingai startavusiu verslu besidžiaugianti E. Glemžienė visgi prisipažįsta, kad verslo pradžioje kartais suabejodavo jo būsima sėkme.

„Buvo daug kartų, kai norėjosi nuleisti rankas, bet visada atsirasdavo žmonių, kurie įkvėpdavo. Tai – mūsų sporto klubo klientai. Kai buvo labai sunku prasitariau vienai klientei, kad nebežinau, kaip ilgai mes dar galėsime tęsti veiklą. Ji atsakė, kad šiuo metu gali tvoros ir nestatyti, o pirkiniui suplanuotais pinigais pagelbėti mums. Turėdami tokį palaikymą negalėjome pasiduoti“, – prisimena verslininkė.

Sporto klubo „Free Motion“ komanda

Jaunystėje sportuoti nemėgusi E. Glemžienė prisimena, kai dar mokykloje, tik gavusi pasirinkimą, kūno kultūrą su atsilenkimais ir prisitraukimais iškeitė į lengvesnę aerobiką, o norėdama patobulinti kūno formas rinkdavosi dietą. Viskas pasikeitė jai sutikus Vytautą – nuo vaikystės aktyviai sportuojantis vyras pakeitė ne tik jos požiūrį, bet ir gyvenimą.

„Šiandien jau žinau, kad jokios dietos negali pakeisti sporto, todėl savo vaikus auginu visai kitaip nei pati elgiausi. Pavyzdžiui, dukra jau žino, kad po pamokų su ja neisime tiesiai namo, o pasuksime į parką. Po pasivaikščiojimo ne tik aš, bet ir vaikai grįžta ne tik pajudėję, bet ir su šypsena veide. Sportas mūsų gyvenime yra būtinas, ir prie geros savijautos priprantame“, – pasakoja trijų vaikų mama.

Savo unikalia istorija iki sausio 15 d. galite pasidalinti „Huawei“ projekto „Svarbiausia istorija – tavo“ svetainėje. Kiekvienas dalyvis dovanų gaus kvietimą į motyvacinį internetinį seminarą, vedamą Michal Woroch – keliautojo, nuotykių ieškotojo, kuris visą tai daro sėdėdamas neįgaliojo vėžimėlyje. Jis papasakos, kaip siekti savo tikslų nepaisant visų lydinčių iššūkių.