Įvedama prievolė dėvėti kaukes visuose renginiuose

Apsauginė veido kaukė / Scanpix nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2020-08-20 13:42
Nuo penktadienio, rugpjūčio 21 dienos, įvedama prievolė dėvėti kaukes renginiuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse. Jos taps privalomos ir kavinėse.

Sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimuose numatyta, kad ši prievolė turės būti taikoma tiek sporto, tiek kultūros ir kitiems pramoginiams renginiams. 

Iki šiol kaukių visiškai nereikėjo renginiuose atvirose erdvėse, taip pat ir uždaruose renginiuose, kai tarp žiūrovų būdavo išlaikomas dviejų metrų atstumas.

A.Verygos sprendime nurodyta, kad nuo šiol tiek uždarose, tiek atvirose patalpose turės būti išlaikomas mažiausiai vieno metro atstumas, o kaukės privalomos.

Marijonas: „Chaltūriniai varžymai tik didina baimes“

Į šį sprendimą netruko sureaguoti Marijonas Mikutavičius. Savo nuomonę jis išsakė feisbuke:

Nuo rytojaus. "kaukių dėvėjimas bus privalomas tiek žiūrovams, tiek ir renginio dalyviams." Ok, šiandien dar...

Posted by Marijus Mikutavicius on 2020 m. rugpjūčio 20 d., ketvirtadienis

Kaukės taps privalomos ir kavinėse

Kaukių dėvėjimas kavinėse ir kitose viešojo maitinimo įstaigose taps privalomas, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Penktadienį turėtų būti paruošti operacijų vadovo sprendimai“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė ministras.

„Buvo Kauno miesto kreipimasis dėl žmonių prie baro dėl tam tikrų atstumų išlaikymo. Norime sudėlioti visą kompleksą tų reikalavimų, kad vienu metu paskelbtume, kad įstaigos galėtų ne po vieną gabaliuką, o viską paruošti ir įgyvendinti“, – pridūrė jis.

Be to, pasak A.Verygos, savaitgalį planuojama intensyviau tikrinti, kaip viešojo maitinimo įstaigos, o ypač naktiniai klubai, laikosi koronaviruso prevencijos reikalavimų.

„Matome, kad yra tas atsipalaidavimas. Tarnybos skirs daugiau dėmesio tam, kad būtų laikomasi nustatytų reikalavimų“, – aiškino jis.

Ministro teigimu, patikrinimus atliks Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, policija bei kitos institucijos, kurios gali fiksuoti pažeidimus.

Anot A.Verygos, į šio patikrinimo rezultatus atsižvelgs Vyriausybė, spręsdama dėl darbo laiko apribojimo.

„Naktį, aišku, ypač sunku tų reikalavimų laikytis, todėl ir kalbam apie darbo laiko reguliavimą. Ateinančią savaitę Vyriausybė turėtų spręsti, ar neatėjo laikas imtis laiko apribojimo tokioms pasilinksminimo vietoms ir tokią praktiką pritaikyti visai šaliai“, – sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai