„Įtariu, kad vyras neištikimas. Kaip neįstumti jo į kitos moters glėbį?“. Santykių ekspertų komentaras

Pora miegamajame. / Fotolia nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-12-26 19:00
Dažna situacija, kai moteris neturi jokių įrodymų, tačiau jos nuojauta (kaipgi be jos!) jai kužda, kad vyras suka kitais keliais. Ką daryti – remti jį prie sienos ar laukti, kol situacija kažkaip išsiriš?


Laba diena. Įtariu, kad mano vyras gyvena dvigubą gyvenimą (turi meilužę). Konkrečių įrodymų neturiu, tik kelios įtartinos žinutės, kurios sukėlė abejones. Pradėjus aiškintis, ką tai reiškia, jis neigė, kad turi kitą, kad čia tik mano išsigalvojimai. Bet iš jo elgesio sprendžiu, kad tikrai kažką slepia ir kad tikrai turi (o nuojauta manęs dar niekada neapgavo).

Nežinau, kaip elgtis, kad nepastūmėčiau jo į kitos moters glėbį... Pasitikėjimo juo tikrai jau neturiu, o be pasitikėjimo sunku ir gyventi kartu. Prašau patarimo, kaip man elgtis: ar bandyti su vyru aiškintis, ar laukti, kol viskas išaiškės savaime? Turime bendrus du vaikus.


Atsako santykių ekspertai Silvija ir Šarūnas Mažuoliai.

Sveiki,

yra toks posakis – nepagautas ne vagis. Jei turite tik įtarimus, neverta daugiau su vyru ką nors aiškintis. Jis gali toliau ramiai neigti ir rezultatas – turėsite tik nieko gero neduodančius konfliktus. Galite bandyti išsiaiškinti, ar jis tikrai turi kitą moterį, toliau skaitydama jo žinutes, elektroninius laiškus ir t. t., tačiau ką darysite, kai tą sužinosite?

Geriau pirma apgalvokite savo veiksmų planą, įvertinkite, ar norite toliau būti su šiuo vyru ir esate pasiruošusi atleisti, jei jis buvo neištikimas. Peržvelkite savo elgesį su juo, įvertinkite, ar santykiai yra pakankamai laimingi ir nepadarėte esminių klaidų, dėl kurių vyras susirado kitą moterį. Vyras kitą moterį susiranda trim atvejais:

  • Jis niekada nebuvo suinteresuotas ilgalaikiam įsipareigojimui ir toliau ieško bei ieškos kitų moterų net ir sukūręs šeimą. Jei toks vyro charakteris, nieko nepadarysite, jo gyvenime periodiškai atsiras kitų moterų, tačiau paprastai dar iki santuokos galima matyti, kad vyras linkęs mėgautis moterų dėmesiu.
  • Vyro kelyje pasitaikė moteris, kurį jį traukia bei moka rodyti vyrams dėmesį, ir jis „nutrūko“. Žmonės (tiek vyrai, tiek moterys), nežinantys, kaip lengva „prisižaisti“ su aistra, neretai patys nesuvokia, kaip atsirado kito žmogaus glėbyje. Taip gali nutikti net tuo atveju, jei šeimoje vyras yra laimingas, tačiau tokiu atveju romanas paprastai neužsitęsia bei nesikartoja, ir vyras grįžta pas savo moterį.
  • Santykiuose yra problemų, vyras jaučiasi nelaimingas, nemylimas, negerbiamas ir nueina pas tą moterį, kuri su juo maloniai elgiasi.
 

Dažniausiai visgi pasitaiko trečias atvejis – moteris netinkamai elgiasi su vyru tol, kol jis neatlaiko. O tada arba susiranda kitą moterį, arba įninka į darbus, kad kuo mažiau laiko praleistų ten, kur yra žmona. Pakalbėsime apie šį variantą, kadangi paklausėte, kaip neįstumti vyro į kitos moters glėbį.

Jei esate iš tų moterų, kurios negaili priekaištų ir pataupo šilumą bei dėkingumą, teks iš pagrindų keisti bendravimą su vyru.

Taisyklė, kuri įneša daug aiškumo į vyrų neištikimybių istorijas, yra tokia – vyras eina ten, kur jam yra geriau, kur jis yra laukiamas, mylimas ir gerbiamas. Jūsų užduotis – padaryti taip, kad geriausia jam būtų su Jumis, o ne su kitomis moterimis. Standartinė neištikimų vyrų istorija būna tokia: žmona apipila vyrą reikalavimais, priekaištais, nepasitenkinimais, pasakoja jam, kur ir ką jis ne taip daro ir ignoruoja viską, ką jis daro gerai. Tokio vyro kelyje pasitaiko kita moteris, kuri juo susižavi ir pradeda pasakoti, koks jis geras, šaunus, talentingas ir kaip su juo gera būti. Dėkingumo ir šilumos ištroškęs vyras daug nesusimastydamas nuseka paskui tokią moterį.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Ko santykiuose netoleruoja vyrai?

Jei esate iš tų moterų, kurios negaili priekaištų ir pataupo šilumą bei dėkingumą, teks iš pagrindų keisti bendravimą su vyru. Gera žinia yra ta, kad jei vyras dar nori būti santykiuose, yra didelė tikimybė, kad jis mieliau rinksis Jus nei kitą moterį, vos tik tapsite jam malonesnė.

Ką galite pradėti daryti:

  • Nutraukite visus priekaištus ir nemalonų elgesį su vyru. Priekabės, aiškinimai, kalbėjimas nepatenkintu tonu, savo tiesos įrodinėjimai ir t. t. stumia vyrą tolyn nuo moters. Jei Jūs nenorėtumėte, kad vyras taip kalbėtų su Jumis, greičiausiai vyrui taip pat nepatinka, kada Jūs taip kalbate su juo. Atkreipkite dėmesį, ar pati pastebite, kaip kalbate ir elgiatės su vyru.
  • Pradėkite pasakoti vyrui, kada ir už ką esate jam dėkinga. Pastebėkite visus, kad ir smulkiausius dalykus, kuriuos, Jūsų manymu, jis turėtų daryti iš pareigos, ir pradėkite už juos dėkoti. Atsiminkite, kad Jūsų vyras neprivalo nieko daryti vardan Jūsų ir visi jo veiksmai nusipelno padėkos.
  • Pastebėkite, kas Jūsų vyre Jus žavi, ir pradėkite jam apie tai sakyti garsiai. Moters atlygis vyrui yra ne veiksmai (pasirūpinti vaikais, padaryti valgyti), o žodžiai. Daug daugiau šansų išlaikyti vyrą ir laimingus santykius turi ta moteris, kuri yra maloni ir šilta vyrui, negaili jam gražių žodžių, nors mažai tvarkosi bei dirba, nei ta, kuri daug daro, tačiau su vyru elgiasi grubiai.
  • Pastebėkite, ar mokate prašyti vyro pagalbos, paslaugų? Ar jis turi šansų kažką dėl Jūsų padaryti, ar viską stengiatės padaryti pati? Vienas iš didžiausių vyro poreikių yra jaustis reikalingu. Duokite jam dėl Jūsų pasistengti ir dėkokite už tai. Stebėkite, ar mokate išsakyti savo norus ramiai, maloniai ar jie skamba kaip priekaištai.

Susumavus receptas vyro išlaikymui poroje yra liautis su juo elgtis nemaloniai ir pradėti elgtis maloniai. Taip gerokai padidinsite šansus, kad vyras nutrauks santykius su kita moterimi, jei ji yra, bei pagerinsite savo poros santykius.

 

Mūsų rekomendacija yra pradėti keisti savo bendravimą su vyru, ypač jei matote, kad keisti yra ką, ir duoti tam šiek tiek laiko. Kada pamatysite, kad vyras pastebi pokyčius ar matysite jo pakitusias reakcijas į Jūsų bendravimą su juo, galite vėl pradėti pokalbį apie savo įtarimus.

Vienas iš didžiausių vyro poreikių yra jaustis reikalingu. Duokite jam dėl Jūsų pasistengti ir dėkokite už tai.

Tačiau neskubėkite kamantinėti ir remti prie sienos, jei mylite šį vyrą ir norite jį išsaugoti. Remti prie sienos tinka tik tuo atveju, jei esate pasiruošusi skirtis ir Jums trūksta tik įrodymų. Jei dar turite vilties išsaugoti santykius ir norite būti su šiuo vyru, sušvelninkite elgesį. Pasakokite jam, kad mylite jį, kad norite būti kartu, tačiau jaučiatės nesaugiai, nes neapleidžia nuojauta, kad yra ar buvo kita moteris. Kalbėkite ramiai, parodykite kaip jaučiatės, galite verkti, bet neskubėkite kelti konflikto.

Taip pat skaitykite: Santykių ekspertai Mažuoliai pataria. Kas labiausia trukdo šeiminiam gyvenimui ir darnai?

Gali būti, jog niekada taip ir nesužinosite, ar Jūsų įtarimai yra teisingi ar ne. Bet kokiu atveju geriausia, ką galite padaryti, tai fokusuotis į tai, kaip stiprinti santykius poroje ir kaip bendrauti su vyru taip, kad jam su Jumis būtų gera.

Turėkite galvoje, kad tai, ką parašėme, yra tik pati esmė apie tai, kas laiko vyrą poroje ir kaip jo neįstumti į kitos moters glėbį. Jei turite įsitikinimų, kad malonus elgesys su vyru reiškia paminti savus interesus ir nerodyti emocijų, jei manote, kad vyras kažką Jums skolingas ar laukiate, kad jis pirmas pradėtų kitaip elgtis, Jums teks pasidomėti tinkamu moters elgesiu su vyru gerokai plačiau ir išsispręsti savus klausimus bei prieštaravimus.

Sėkmės Jums!


DĖMESIO! Jums su partneriu kyla sunkumų, kurie kartina jūsų santykius? O gal neduoda ramybės kokie komplikuoti širdies reikalai (tarkime, nesiseka rasti antrosios pusės, užmegzti santykių, nesugebate atsikratyti pavydo ir pan.)? Drąsiai siųskite klausimą mums el. paštu ji24.lt@ji24.lt. Santykių ekspertai Šarūnas ir Silvija Mažuoliai mielai atsakys į įdomiausius laiškus.

P. S. LABAI PRAŠOME KLAUSIMUS RAŠYTI TIK LIETUVIŠKOMIS RAIDĖMIS!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.

Reklama

D.Praspaliauskas / Stop kadras

Reklama