Itališko „Vogue“ žurnalo mados redaktorė Franca Sozzani: „Šiuolaikinis gyvenimas reikalauja, kad moterys augintų raumenis“

„Vogue Italia“ redaktorė Franca Sozzani / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-09-21 21:31
Po garsios Italijos dizainerės Miuccios Prados pristatymo Milane nerimsta kalbos. Ką norėjo pasakyti revoliucionierė dizainerė? „ Kolekcija siaubingai neskoninga“, „kažkokia nesąmonė“, „ beprotybė“ – tokie ir panašūs komentarai nerimsta Milano mados savaitės kuluaruose.

Pakometuoti „Prada“ mados namų ateinančios vasaros moterims skirtą kolekciją portalo Žmonės.lt žurnalistė paprašė Italijos „Vogue“ žurnalo redaktorę Franca Sozzani.

Ar Jūs manote, kad kitąmet madingas moters atletiškumas yra kažkaip susijęs ir su mados namų „Prada“ kolekcija? Milano mados savaitės metu parodyti drabužiai – labai provokuoja.

Žinoma, juk matote, kad moteris augina raumenis. Ir tai nėra joks atsitiktinumas. To tiesiog reikalauja gyvenimas.

Ar raumenys reikalingi dėl estetikos? Madingos tik liesos atletiškos moterys. Štai Anna dello Russo teigė, kad nuogas atletiškas pilvas būtinai turi būti  apnuogintas. Tai apvalios formos jau – praeitis?

Ne, ne tai ji norėjo pasakyti. Nors iš tikrųjų, taip. Moterys neturi kada pavalgyti. Bet raumenys moteriai reikalingi, nes pasaulyje klesti prievarta. Ir ne kiekviena jų žino metodus, kaip nuo tos prievartos apsiginti.

Ar Miuccios Prados ant suknelių ištapytos galvos tai noras atkreipti dėmesį į prievartą patiriančias moteris?

Būtent tai ji norėjo pasakyti. Todėl  tokios ryškios jos kolekcijos spalvos, piešiniai. Argi kitaip galima atkreipti į mus, moteris, dėmesį?

Ar Jūs  manote, kad silpnoji šių laikų lytis tikrai nepajėgi apsiginti, kad vis dėlto valdo vyrai?

Tai labai subtilus klausimas, kuris, deja, liečia mus visas – karjeros moteris. Sugebėjimas apsiginti priklauso tik nuo mūsų pačių. Bet turbūt nereikia aiškinti, kad būdamos stiprios ir atletiškos rizikuojame nepatikti.

Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Jurgos Jurkevičienės nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Kepta dorada / Skaitytojos nuotr.

Reklama