Įtakingasis „Forbes“ apie Lietuvą: „Magiška šalis“

Trakų pilis / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-16 18:37
Įtakingo leidinio „Forbes“ išorinis autorius (angl. contributor) Jimas Dobsonas pasauliui pristatė Lietuvą kaip magišką kraštą ir primygtinai pasiūlė visiems keliautojams bent kartą aplankyti mūsų šalį. Tiesa, reikia pažymėti, jog kontributorių išsakomos nuomonės yra jų asmeninės, bet ne leidinio redakcijos. Taigi, „Forbes“ už šį turinį tiesiogiai neatsako.

„Po įsimintinų pietų praėjusį rudenį aktorius Williamas Shatneris pasakojo mane apie savo keliones ir pasiūlė aplankyti jo protėvių gimtinę Lietuvą. Tačiau aš buvau skeptiškas, – savo tekste prisipažino keliautojas. – Vis dėlto leidausi į įsimintiną nuotykį po regioną, kurio pats niekaip nebūčiau atradęs. Kelionė, per kurią aplankiau žaviausias šalies vietoves, mane įtikino, kad Lietuva turėtų būti visų keliautojų sąraše.“

Jimas Dobsonas atkreipė dėmesį, kad turistai dažnai padaro klaidą, rinkdamiesi bendrą kelionę po Baltijos šalis. Anot patyrusio keliautojo, neužteks vienos dienos viešnagės, jei nori perprasti margą Lietuvos istoriją ir kultūrą.

Savo tekste keliautojas apžvelgė Vilniaus istoriją nuo pat 14 amžiaus, paminėdamas rusų ir vokiečių įsiveržimus, kovas su lenkų armija. Nepraleido amerikietis ir tragiškų sovietmečio įvykių, kuomet žmonės buvo tremiami į Sibirą. Jimas Dobsonas glaustai pristatė Lietuvos istoriją iki pat išsivadavimo iš Sovietų sąjungos.

Kelionės metu amerikietis išnaršė Vilniaus senamiestį, paragavo šakočio, aplankė šūsnį meno galerijų ir net susitiko su jų savininkais.

Amerikietis išgyrė viešbutį „Kempinski Hotel Cathedral Square“, pro kurio vonios langą grožėjosi Katedros ir Gedimino pilies vaizdais. Šių dienų ir senovės dermė Vilniuje – štai kas labiausiai žavėjo Jimą Dobsoną. Tuo tarpu ką tik duris atvėrusį viešbutį „Pacai“ amerikietis pavadino tikru šedevru.

Jimas Dobsonas primygtinai siūlo apsilankyti Trakų pilyje. Ji užbūrė keliautoją dėl vieno – Rytų Europoje nėra kitos pilies, pastatytos saloje.

Kelionę po Lietuvą amerikietis užbaigė oro balionu, kuriame nedidelį koncertą surengė atlikėjas Jurgis Didžiulis.

Visą Jimo Dobsono tekstą galite perskaityti čia.

Žmonės.lt
Temos:
Lietuva Aktualu

Naujausi straipsniai