Išvarykite žiemą kartu su naujuoju žurnalo „Ji“ numeriu!

Žurnalo „Ji“ viršelis / Redakcijos archyv.
Žurnalo „Ji“ viršelis / Redakcijos archyv.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-02-22 13:00
AA

Mes gyvename Užgavėnių nuotaikomis! O jūs? Siūlome kartu išvaryti iš lauko žiemą, pajusti kepamų blynų aromatą bei skonį... ir akies krašteliu žvilgterėti į netolimą ateitį – sužinoti, ką jums pranašauja žvaigždės.

Astrologė, dvasinio ugdymo centro „Udumbara“ vadovė Nijolė Gabija Wolmer sako, kad pirmasis pavasario mėnuo gana sudėtingas, tačiau, pasinaudoję palankiomis dienomis darbui ir meilei, galite nesėkmėms užbėgti už akių. Vis dėlto bendraudami, tvarkydami reikalus būkite atsargūs – kovas yra karminio valymosi metas. Gali kilti minčių, ar noriu gyventi toliau taip, kaip iki šiol... Jei smalsu, kas jūsų laukia, atsiverskite numerio temą „Kovo horoskopas“.

Na, o antradienį šeimyną ar draugus pradžiuginkite Užgavėnių blynais. Jie turi būti sotūs, neliesi ir neprėski – kad per barzdą varvėtų ir kad po puotos pilvą smagiai paglostyti galėtumėte. Kirsti jų galite, kiek širdis geidžia, – štai kokios geros mūsų tradicijos! (receptai rubrikoje „Virtuvė/skanu ir paprasta).

Užgavėnės – linksma žiemos palydėtuvių šventė, švenčiama daugelyje pasaulio šalių, tik kitaip ir skirtingu laiku. Šią dieną tiesiog privaloma nenuobodžiauti, nes netrukus prasidės gavėnia – ramybės, susikaupimo ir atgailos laikotarpis, truksiantis iki pat šv. Velykų.

Nors Užgavėnių šventės ištakos yra pagoniškos, šiandien jos glaudžiai susijusios su krikščionybe. Mes, lietuviai, šią šventę švenčiame iki šv. Velykų likus 46 dienoms, dažniausiai vasario mėnesį ir visada antradienį. Neįsivaizduojame jos be blynų, Lašininio ir Kanapinio kovos, Morės deginimo, persirengėlių linksmybių... Plačiau apie tai skaitykite straipsnį „Užgavėnių linksmybės“.

Bestseleriu tapusios knygos „Laimingi šunsnukiai“ autorius Alex Monaco atviras: „Daugelis norėtų susitvarkyti gyvenimą, bet mažai kas dėl to stengiasi.“ Anot rašytojo, dauguma žmonių yra stebėtojai, o ne gyvenimo dalyviai. Kaip tapti savo gyvenimo šeimininku, patarimų ieškokite interviu „Laimės receptas nenubarstytas cukrumi“.

Jei įdomu, kaip kurti gyvenimą sekasi imigrantams, nepraleiskite straipsnio „Italas lietuvaitę sutiko Rygoje“. Fabio Belafatti į Lietuvą atvedė meilė. Su žmona Gražina jiedu susitiko Latvijos sostinėje, kur abu tuo metu dirbo stažuotėse. Dabar pora gyvena Vilniuje, augina dukrelę, o per kiekvienas vestuvių metines stengiasi aplankyti savo meilės miestą Rygą...

Šiandien vis daugiau žmonių supranta, kad judėti būtina, ir pasiryžta savarankiškai sportuoti. Vieni pradeda bėgioti, kiti važinėja dviračiu, treti išbando jogą. O kaip sportuoti tiems, kurie skundžiasi nugaros skausmais ar net turi stuburo išvaržą? Jei aktualu, skaitykite straipsnį „Kaip sportuoti, jei turite stuburo išvaržą“.

Dažnai tenka girdėti suaugusiuosius sakant: „Nežinau, ką daryti, mano vaikas tapo tiesiog nekontroliuojamas“, „Mano atžala – gyva problema“ ir pan. Ar gali mažametis „tiesiog tapti“? Elgtis vienaip ar kitaip jis išmoksta artimiausioje aplinkoje.

Vaikas – šeimos veidrodis, kuriame atsispindi tėvų problemos, bendravimo subtilybės, vyresnių šeimos narių santykis su vaiku ir panašūs dalykai. Tad nenuostabu, kad kartais pasidaro veidrodis kreivas. Tas vadinamasis nelygumas pasireiškia nekontroliuojamu, nepaaiškinamu ir neigiamu elgesiu. Kad situacija pagerėtų, stengtis ir keistis turi visi šeimos nariai. Deja, tą padaryti labai sunku, nes suaugusieji nenori pripažinti, kad problema yra ne vaikas, o jie. Kokie esate tėvai ir kaip geriausiai elgtis, skaitykite „Vaikai – tėvų atspindys“.

Pasaulis juda į priekį, keičiasi ne tik vertybės, bet ir mūsų požiūris į jas. Nors ištekėti ir sukurti šeimą XXI amžiuje svajoja ne kiekviena moteris, tokių vis dar yra nemažai. Kodėl? Sužinosite atsivertusios straipsnį „Noriu ištekėti!“

Be socialinių tinklų šiandien sunkiai išsiverčia net TV kanalų žinių tarnybos. Juokaujame, jog norėdami sužinoti karščiausias naujienas turime patikrinti „Facebooką“, kur labai greitai pasklinda naujausia informacija iš viso pasaulio. Tik ar ne per daug laiko praleidžiame virtualioje erdvėje?.. Kuo tai gresia? Apie tai – straipsnis „Socialiniai tinklai. Kada tampame priklausomi?“

Kiekviena šeimininkė pasakys, kad dulkių siurblys geriausias pagalbininkas tvarkant namus. Tačiau dabar renkantis siurblį svarbu vertinti ne jo galingumą, bet atsižvelgti į kitus parametrus. Kokius, kaip išsirinkti bei kokių būna siurblių, teiraujamės „TOPO centro“ skyriaus vedėjos Jelenos Girdauskienės (straipsnis „Jei prireikė dulkių siurblio“).

Smagių eksperimentų virtuvėje ir skaitymo!