Išvada: „Oskarai 2018“ buvo patys „nešventiškiausi“ per visą istoriją

Centre - aktoriai Faye Dunaway ir Warrenas Beatty / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-05 20:28
Sekmadienio naktį Holivude išdalyti prestižiniai kino apdovanojimai „Oskarai“. 90-tą kartą vykusioje ceremonijoje Kino meno ir mokslo akademija pagerbė metų geriausius.

Analitikai vieningai nusprendė, kad šių metų kino šventė – pati „nešventiškiausia“ per „Oskarų“ istoriją. Ir tai nepaisant to, kad organizatoriai iš visų jėgų stengėsi užmaskuoti nesmagią Holivudo elito nuotaiką, bandydami „Dolby“ kino teatrą Los Andžele paversti Versalio rūmais su 45 milijonais „Swarovski“ kristalų. Tokią nuomonę paskelbė leidinys „Elle“.

Iš pirmo ryškumo žvaigždžių šįmet apsilankė Nicole Kidman, Jennifer Lawrence ir Sandra Bullock. Įtariamas tylus „Oskarų“ boikotas.

Pasaulinių leidinių žurnalistai ir kino kritikai mano, kad žvaigždės pastaruoju metu nenori linksmintis liūdnų įvykių akivaizdoje – galvoje turimi skandalai, susiję su lytiniu priekabiavimu ir prievarta, kurie kilo paviešinus prodiuserio Harvey Weinstein elgesį.

Nepadėjo net ir tai, kad šių „Oskarų“ metu, skirtingai nei BAFTA ar „Auksinių gaublių“, buvo atsisakyta protestą demuonstruojančių ženklų – juodos aprangos ar baltų rožių. Pasak renginio organizatorių, buvo justi nuovargis, išsikvėpimas.

Įtakos turėjo ir tai, kad šį kartą prentendentų sąrašas garbingiausiam kino apdovanojimui buvo mažesnis nei paprastai. Nebuvo aiškaus lyderio. Manoma, kad tarp nominuotų kūrinių nėra nė vieno šedevro, o vienintelis favoritas -Geriausiu metų filmu paskelbta fantastinė juosta „Vandens forma“ – neatitinka šių dienų dvasios, juo labiau – realijų.

Pirmą kartą per „Oskarų“ istoriją iškilo klausimas dėl renginio autoriteto ir nešališkumo.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai