I.Stonkuvienė pasidalijo interviu su A.Armonaite: prakalbo apie savo išgyvenimus ir iššūkius

Aušrinė Armonaitė ir Indrė Stonkuvienė
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-16 13:27
Televizijos laidų vedėja bei turinio kūrėja Indrė Stonkuvienė pripažino, kad karantinas jai davė stimulo naujiems kūrybiniams procesams. Šį kartą tai specialus tinklalaidės „Mudvi“ epizodas iš namų. Nuotoliniu būdu I.Stonkuvienė diskutavo su politike Aušrine Armonaite apie stiprios moters sampratą ir kelią, kurį kiekviena turi įveikti. Jaukaus pokalbio metu politikė atvirai pripažino, kas jos šeimos galva ir kodėl anksčiau itin jautriai reaguodavo į neigiamus komentarus.

Anot Indrės, atvirai kalbėti apie iššūkius, su kuriais nuolat susiduria moterys, siekiančios savo tikslų, yra nelengva: „Dažnai tai tema, kuri piktina, atstumia ir erzina. Dalis visuomenės yra įsitikinusi, kad tai kažkokių neadekvačių feminisčių svaičiojimai, bet realybė yra tikrai kitokia. Kalba eina apie moterų padėtį visuomenėje“.

Pasak A.Armonaitės, jai pačiai yra tekę ne kartą susidurti su tam tikrais sunkumais. „Politika visame pasaulyje yra ta sritis, kur labiau dominuoja vyrai. Ne tik dabar, bet ir anksčiau. Kartais ir dabar susiduriu su klausimais ir nuomonėmis, ar moteris tikrai yra pakankamai kompetentinga. Taip pat, manau, kad tai dažnai susiję ne tik su lytimi, bet ir su amžiumi. Taigi jeigu esi jauna moteris, tai tau reikia dirbti daug kartų daugiau, kad įrodytumei, jog esi verta pasitikėjimo. Man tai nėra naujiena, aš su tuo gyvenu“.

Indrė Stonkuvienė ir Aušrinė Armonaitė
Indrė Stonkuvienė ir Aušrinė Armonaitė

Kalbai pasisukus apie asmeninį gyvenimą, paklausta, kas yra jos šeimos galva, A. Armonaitė nesutriko. „Nėra pas mus šeimos galvų. Aš tai galvoju gal mano vyras yra labiau šeimos galva. Arba dvi galvos, arba gal šeima be galvos. Mes labai lygiavertį santykį turėjom nuo pat mūsų draugystės pradžios. Jam politika buvo visada įdomi ir jis ir dabar labai domisi. Manau, ir šį vakarą grįšiu namo ir aš nenorėsiu tikrai kalbėti apie politiką, o jis manęs klaus. Jis labai mane palaiko ir aišku yra pakankamai ambicingas žmogus ir šiemet pats priėmė naujų iššūkių. Kai kurie žmonės pavadintų mus karjeristais, kurie daug dėmesio skiria darbams ir mažiau buičiai. Mums buitis yra visiškai penktoje vietoje“, – atvirai dalijosi ji.

Indrė Stonkuvienė
Indrė Stonkuvienė

Tiesa, A.Armonaitės nuomone, ne visuomet net ir jai pavykdavo išlaikyti sveiką balansas darbe ir asmeniniame gyvenime. Dažnu atveju išgyvenimai tikrai skaudindavo. „Prieš penkerius metu, kai atėjau į profesionaliąją politiką tikrai buvau kitokia. Dabar man pasižiūrėjus atgal į tą Aušrinę šiek tiek linksma. Tuometinė Aušrinė pergyveno dėl kiekvieno straipsnio, kuris galbūt ne taip parašytas, ar atsiliepimo žmogaus, kuri mane sukritikavo. Dabar daugiau mažiau man tas pats. Aišku, kad yra žmonių, kurių nuomonė man svarbi, kuriuos aš laikau autoritetais ir jeigu jie pasisako aštriau, aš imu kvestionuoti ir analizuoti savo veiksmus ar pasisakymus. Bet šiaip ką kalba srautas, rašo komentatoriai, tai manęs nežeidžia“.

Naujausi straipsniai