I.Stonkuvienė – apie naują etapą ir užuominas apie arenas: „Šiuo metu mano akys spindi ne veltui“

Indrė Stonkuvienė / Socialinių tinklų nuotr.
Autorius: Beatričė Staniūnaitė
Publikuota: 2020-08-21 08:42
Televizijos laidų vedėja, iniciatyvos #MoterųPasaulyje įkūrėja Indrė Stonkuvienė šiuo metu džiaugiasi nauju gyvenimo etapu. Indrės planuose – svarbūs pokyčiai, apie kuriuos ji kalbasi su portalu Žmonės.lt.

Skaičiuojame paskutines vasaros dienas... Spėjote ja pasidžiaugti? 

Ši vasara kiek kitokia, kadangi ją praleidau Lietuvoje. Nors vasara buvo veikli ir intensyvi, po karantino išmokau sulėtinti tempą, į viską žiūrėti ramiau ir susiplanuoti savo laiką.

Atrodo, kad šią vasarą ir toliau aktyviai sportuojate. Tai tapo įpročiu ar tuo pačiu poilsiu?

Nepavadinčiau to įpročiu ar poilsiu, tai tapo tam tikras kiekvienos dienos ritualas. Praleidusi šį ritualą dienos pradžioje – jaučiuosi apsunkusi ir nemotyvuota. Anksčiau nebūčiau pagalvojusi, kad galėsiu sportuoti kiekvieną dieną, tačiau kai pamatai rezultatus, net kiek išorinius, bet vidinius, pagauni tam tikrą azartą. Sulaukiau pagyrų, kad numetusi svorio atrodau gražiai, tačiau pasakysiu atvirai – net nežinau kiek to svorio numečiau. Man šiuo metu svarbiausia vidinė būsena, kurią palaikyti padeda būtent sportas. 

Taip pat įsiklausiau į save ir supratau ko turiu atsisakyti. Pavyzdžiui, alkoholio vartojimas ar netinkamas maistas neretai trukdo pajausti vidinę pusiausvyrą, todėl stengiuosi to atsisakyti. Visapusiška meilė sau ir priežiūra reikalauja tiesiog įsiklausymo į save ir į savo organizmą.

Indrė Stonkuvienė / Socialinių tinklų nuotr.
Indrė Stonkuvienė / Socialinių tinklų nuotr.

Neretai po renginių tenka keliauti į  vakarėlius. Nesunku atsisakyti alkoholio ir įvairiausių užkandžių jų metu?

Niekada sau nieko nedraudžiu. Man atrodo, kad kiekvienas draudimas išprovokuoja atvirkštinę reakciją. Taip pat kiekvienas draudimas sukelia abejonę, ar aš tikrai esu toks silpnavalis, kuris nebegali gyventi be alkoholio, nesveiko maisto ar kitų žalingų įpročių. Leidžiu sau ir atsigerti ir kartais suvalgyti tai, ko galbūt nederėtų, bet tai darau labai retai. Manau, kad svarbiausia yra kiekis ir saikas.

O kartais leidžiate sau visiškai atsipūsti nuo sporto, darbų ir tiesiog dieną praleisti lovoje?

Šiame naujame savo gyvenimo etape darau tai, kas priverčia mane būti laiminga. Pastebėjau, kad jaučiuosi pailsėjusi tada, kai nuveikti visi darbai ir įgyvendintos visos idėjos. Kai jaučiu vidinę ramybę ir suprantu, kad jau tikrai esu verta to poilsio, tada leidžiu sau pailsėti. Nors iš tiesų tas mano poilsis dažniausiai vis tiek tampa mankšta arba knygos skaitymas lovoje. Negaliu žiūrėti į vieną tašką ir nieko nedaryti. Na, o jei jau žiūriu, tai tuo tarpu generuoju naujas idėjas (šypsosi).

Indrė Stonkuvienė / Socialinių tinklų nuotr.
Indrė Stonkuvienė / Socialinių tinklų nuotr.

Kokias idėjas ir ateities planus planuojate įgyvendinti artimiausiu metu? 

Jau ilgą laiką galvoju, kad iniciatyvos #MoterųPasaulyje bendruomenė labai išsiplėtė, todėl reikia įnešti naujų spalvų ir daugiau erdvės. Tokio pobūdžio renginių, kuriuos rengiame kartu su komanda, Lietuvoje dar  nėra, todėl didėjant šio renginio formatui planuojame keltis į didesnes erdves.

Galbūt tai užuomina apie Lietuvos arenas?

Tikrai taip! Bet apie visą tai dar vėliau...

Indrė Stonkuvienė / Prokadras nuotr.
Indrė Stonkuvienė / Prokadras nuotr.

Natūralu, kad norite plėstis – iniciatyvai #MoterųPasaulyje jau trys metai. Po tiek laiko ir renginių vis dar lengvai randate ką papasakoti ir kuo pasidalinti su moterimis?

Jaučiu, kad esu kitame gyvenimo etape, todėl dabar su moterimis galiu pasidalinti išgyvenimais, kuriuos perėjau. Iš tiesų, visada yra kuo pasidalinti, kadangi gyvenimas nesustoja, o mes ir toliau susiduriame tiek su naujais džiaugsmais, tiek su naujais išbandymais.

Renginiuose nėra jokios atskirties tarp manęs ir visų moterų. Visos ateiname su panašiais išgyvenimais ir jausmais. Kai kažkuo dalinuosi ir pasakoju tam tikrus dalykus, dažniausiai susirinkusios moterys pritariamai linkčioja galvą. Tai yra įrodymas, kad jaučiame tą patį.

Neslėpsiu, pasitaiko momentų, kai yra emociškai sunku dalintis savo patirtimi, tačiau gyvenime yra ir labai daug šviesos, kurią parodant kitoms moterims, atsiranda nauja jėga ir motyvacija.

Su širdies draugu Vidu Bareikiu minite 9 mėnesių sukaktį. Ko vienas iš kito išmokote per visą šį laiką?

Ateidami į santykius su Vidu buvome toje pačioje emocinėje būsenoje ir poskyrybiniame laikotarpyje. Išgyvenome tą patį ir vienas kitą palaikėme blogiausiomis bei geriausiomis akimirkos. Beje, mudu su Vidu esame itin  panašūs – gimėme tais pačiais metais, skaitėme tą pačią literatūrą ir užaugome su panašiomis vertybėmis. Jas mes abu ir išsitatuiravome: tikėjimas, viltis ir meilė.

Taip pat per visą šitą laiką supratome, kad mylimas žmogus turi būti pačioje pirmoje vietoje. Su Vidu esame geriausi draugai, kurie gerbia ir palaiko vienas kito veiklą. Tikriausiai mums tai abiem nauja ir neįprasta, tačiau suvokdami ko mums trūko ir ko norime, dabar kuriame stiprų abipusį ryšį ir supratimą.

Šiame naujame etape jaučiatės laiminga?

Šiuo metu mano akys spindi ne veltui. Daug kas klausia, kur paslaptis. Būtent todėl jos ir spindi! Džiaugiuosi savo besiplečiančia veikla #MoterųPasaulyje, jaučiuosi laiminga būdama suprasta, įvertinta ir mylima. O ko daugiau moteriai reikia?

Naujausi straipsniai