Ištikimybės laužytojai: dėl ko jie suka „į kairę“?

Mylimųjų pora. / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-03-27 21:00
Kiekvienos neištikimybės istorija – vis kita, tačiau šiuolaikiniai psichologai suklasifikavo ištikimybės laužytojus į keturias kategorijas, tad beliko tik identifikuoti savąjį (galimą) nusidėjėlį.

Dauguma neištikimų vyrų dėl savo žygių kaltina, ką tik nori, bet tik ne save. Kalta žmona, alkoholis, laiku nesustabdę draugai, problemos darbe ir netgi geopolitinė situacija. Taigi, psichologai išskiria keturis neištikimų vyrų tipus, kurie skirtingai vertina neištikimybės faktą ir pačias moteris: 

Nusivylęs vyras

Ko gero, jis pavargo nuo santykių rutinos, jam pabodo ir vis ta pati lovos akrobatika, taigi jis trokšta kažko naujo. O ko? Pats nežino. Šiam vyručiui net į galvą neateina, kad užuot ieškojus naujų sijonų, galima atšviežinti intymius santykius ir su gyvenimo drauge.

Jis mezga intrigėles norėdamas (pirmiausia – sau) įrodyti, kad yra šio to vertas, o neištikimybė jam yra priežastis pabėgti nuo niūrios kasdienybės ir pasijusti tuo jaunikaičiu, kuris gavo karalystę ir karalaitę.

Ne – jis staiga prisimena vaikystės pasakas apie stebuklingas karalystes ir užburtas karalaites bei paauglystės svajones apie amžiną meilę ir ima nuoširdžiai tikėti, kad dar ne viskas prarasta ir kad ta stirnaitė iš gretimos kontoros ir yra ta meilės deivė, kurios jis visą gyvenimą ieško.

Jis mezga intrigėles norėdamas (pirmiausia – sau) įrodyti, kad yra šio to vertas, o neištikimybė jam yra priežastis pabėgti nuo niūrios kasdienybės ir pasijusti tuo jaunikaičiu, kuris gavo karalystę ir karalaitę, o paskui ilgai ir laimingai gyveno. Tik kažin ar ilgai ir ar vien tik su ja...

Taip pat skaitykite: Intymi erdvė: kada neištikimybė yra neištikimybė

Vyras – užkariautojas 

Jis visada jautė moterų dėmesį, jam visada reikėjo vis naujų meilužių – kaip įrodymo, kad štai jis ir yra tas širdžių daužytojas, į kurį su pavydu žvelgia kiti vyrai. Mergišių galima atpažinti išsyk: tik pabandykite prisiminti, kaip su juo susipažinote. Tikriausiai jis metėsi prie jūsų ilgai negalvodamas, apipylė komplimentais, prajuokino, sužavėjo, apsuko galvą...

Deja, tokie individai retai tampa gerais vyrais, tad išeitys tik dvi; arba susitaikyti su nesibaigiančiais jo romanais, arba pasakyti „sudie“.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Vyras – bėglys

Jis lyg ir norėtų nutraukti išsisėmusius santykius, bet tam stinga ryžto. Širdies gilumoje jis supranta, kad yra amžinas viengungis ir svajonių jaunikis viename, o šeiminis gyvenimas tiesiog ne jam. Savo problemų sprendimu jis laiko vis naujus romanus su žaviomis moterimis.

Tačiau metams bėgant, tokie vyrai kartais suauga ir, paskraidę bei apsivilę plunksnas, vis dėlto grįžta į šeimą.

Iš esmės toks vyras vis dar nesubrendęs paauglys, kuris tikisi, kad problemos išsispręs savaime, jei tik jų nejudinsi ir paliksi, „kaip yra“. Tačiau metams bėgant, tokie vyrai kartais suauga ir, paskraidę bei apsivilę plunksnas, vis dėlto grįžta į šeimą. Ir štai tada tampa pavyzdingais sutuoktiniais.

Taip pat skaitykite: Vyro laiškas buvusiai žmonai: „Gaila, bet kitaip mylėti aš tiesiog nemokėjau...“

Ieškantis idealo

Jam vis vaidenasi, kad laimė slypi už kampo, o meilė – už posūkio. Jis trokšta idealios moters, kiekvieną sutiktąją lygina su savo susikurtu idealu, ir nė viena jo neatitinka. Jos visos, deja, turi trūkumų, bet jis šventai tiki, kad štai ana, su kuria ką tik susipažino, tikrai bus TA. Su kai kuriomis jis netgi pabando gyventi, bet joms gyvenimas su tokiu vyru virsta košmaru, nes niekada jokia moteris jam neįtiks. Tad ar verta bandyti jį pakeisti? Ne. 

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai