Ištekėjo aktorė bei režisierė Birutė Mar: „Su juo kartu vidinės laisvės tapo daugiau“

Aktorės Birutės Mar ir verslininko Rolando Savicko vestuvės
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-05-25 14:30
Šeštadienį Vilniaus Bernardinų bažnyčioje aktorė, režisierė, poetė Birutė Mar (50) gyvenimo „taip“ ištarė savo išrinktajam verslininkui Rolandui Savickui (54).

Kokios šventės norėjote, kas joje jums svarbiausia?

Labiausiai norėjosi patirti šios šventės sakralumą – mums abiems su Rolandu buvo svarbu, kad mus sutuoktų bičiulis kunigas ir rašytojas Julius Sasnauskas. Gal būtų užtekę ir šio mažyčio ritualo Bernardinų bažnyčioje. Tačiau sykiu, norėjosi ir šventės savo draugams bei artimiausiems – pasidalinti ir su jais savuoju džiaugsmu, o ir susitikti visiems šia proga. Tad ir sukvietėme bičiulius net iš labai toli – turėsime svečių iš JAV, Italijos, Uzbekistano... Svarbiausia – atviros širdys, nuoširdumas ir spontaniškumas, kad tai būtų „širdžių puota“.

Kaip pristatyti jūsų vyrą?

Rolandas Savickas – pagal profesiją ekonomistas, verslininkas, tačiau kiekvienas, jį pirmąsyk pamatęs, galvoja, kad tai menininkas. Jis išties meninės prigimties žmogus, labai mylintis muziką, teatrą – galintis koncertuose, filmuose bei spektakliuose lankytis kiekvieną dieną. Praėjusiais metais drauge įkūrėme Solo teatrą, tad dabar jis ir Solo teatro vadovas.

Aktorės Birutės Mar ir verslininko Rolando Savicko vestuvės / Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Aktorės Birutės Mar ir verslininko Rolando Savicko vestuvės / Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Ar jus ir toliau žinosime kaip Birutę Mar, o gal keisite pavardę?

Kūryboje ir toliau išliksiu Birutė Mar. Pase, deja, Lietuvoje dar negalima įrašyti kūrybinio vardo kaip kitose Eruopos Sąjungos šalyse – tad dokumentuose nuo šiol tapsiu Birutė Marcinkevičiūtė-Savickė.

Koks jūsų vestuvinis apdaras – nesuteikiate tam reikšmės, ar visgi tame yra bent lašas simbolikos?

Pernelyg didelės reikšmės vestuvinės suknelės dizainerio vardui neteikiu, bet – simboliškai suknelės norėjosi baltos spalvos. O nupirkome ją prieš porą savaičių – kelionėje į Italiją, Bolonijoje. Šis teatro sezonas buvo kaip niekad intensyvus – spektakliai, renginiai, net keturios premjeros. Ir... nebeliko laiko siūtis suknelę. Bet netikėtai Italijoje išvydome išties puikią, minimalistinę – tarsi būtų man pasiūta...

Kaip, kur numatyta šventė po ceremonijos bažnyčioje?

Po ceremonijos bažnyčioje antroji dalis bus Verkių rūmuose ir nuostabiame parke aplink. Man labai norėjosi, kad šventinį vakarą kartu su svečiais šoktume valsus – tad suradome erdvią salę. Rolandas daug metų lankė šokių studiją, bus ir jo draugų šokėjų pasirodymas. Šventinio vakaro formatas – ne užstalė, bet draugų ir kolegų koncertas, kurį dovanosime vieni kitiems. O vidurnaktį – sakrali gongų muzika.

Aktorės Birutės Mar ir verslininko Rolando Savicko vestuvės / Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Aktorės Birutės Mar ir verslininko Rolando Savicko vestuvės / Irmanto Gelūno/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Koks laikas numatytas po vestuvių – nersite į darbą ar gal turėsite galimybę pasidžiaugti tuo, kas judviem patinka?

Jau pirmadienį po vestuvių manęs laukia du spektakliai, visas birželis taip pat intensyvus – pradėsime ruoštis naujai Solo teatro premjerai, įvyksiančiai rugsėjį. Bet savaitei abiem pavyks ištrūkti į mūsų mylimą Graikiją.

Kaip sutikote savo žmogų?

Susitikom Indijoje, ašrame – jau prieš penkiolika metų. Abu tuomet buvome dvasios ieškotojai, ten buvo ir daugiau lietuvių – kartu šventėme Kalėdas. Tuomet tai buvo tiesiog miela pažintis, paminėjau Rolandą savo indiškų dienoraščių knygoje „Cinamonu kvepiantys namai“, 108 puslapyje, – šį skaičių tenykščiai laiko lemtingu. Reikėjo, kad praeitų dešimtmetis, kol susitikome jau kitaip.

Kodėl nusprendėte tuoktis – yra teigiančių, kad oficialumas nesvarbu?

Mums gal svarbesnis šio įvykio sakralumas – pasižadėjimas vienas kitam Dievo ir žmonių akivaizdoje.

Ar nuo šio žingsnio neatgrasė buvusių draugysčių, sąjungų, bendrysčių patirtis?

Rolandas buvo laimingai vedęs, užaugino dvynukus, tačiau netikėtai Anapilin iškeliavo jo žmona. Tad jam santuoka asociuojasi su šeimyninine laime ir jam turbūt buvo nesunku ir natūralu pasipiršti. Mano gyvenimo patirtis kitokia – man visados svarbu buvo laisvė, tačiau, kaip kiekviena moteris pasąmoningai vis vien laukiau žmogaus, kuriuo galėčiau visiškai pasitikėti. Ir, paradoksas – sutikusi Rolandą pajutau, kad su juo kartu vidinės laisvės tapo daugiau.

Kokia sklandaus dviejų žmonių buvimo kartu formulė?

Turbūt svarbiausia gerbti vienas kitą ir padėti vienas kitam išreikšti savo individualumą.

Naujausi straipsniai