Iššūkis garbanėms – plaukų tiesinimas keratinu

Kirpėja Jolita / „Šiaulių naujienų“ nuotr.
Kirpėja Jolita / „Šiaulių naujienų“ nuotr.
2013-04-11 17:43
AA

Dažniausiai visada norime to, ko patys neturime. Žemaūgės nori ilgų kojų, rudaakės – šviesių akių ar ryškesnių veido bruožų. Tokia pati situacija ir su plaukais. Dažnai moterys tiesiais plaukais pavydi garbanėms, o garbanės svajoja apie tiesius plaukus. Šiais laikais garbanotų ar banguotų plaukų savininkės gali bent ilgesniam laikui pamiršti susiraičiusius plaukus atiduodant juos į kirpėjos rankas.

Konsultuoja grožio salono „Klip“ kirpėja Jolita Miežienė

Kas yra keratinas?

Keratinas – tai baltymas, įeinantis į natūralią mūsų plauko struktūrą. Keratinas savyje turi geležies, vario, cinko bei kitų mikroelementų, vitaminų A, B, C, ir P. Keratinas, būdamas labai elastingas, skatina plauko ląstelių suragėjimą. Kadangi plauką sudaro 3 % vandens ir net 97 % keratino, galima sakyti, kad tai pagrindinė statybinė medžiaga, reguliuojanti visą plauko išvaizdą. Tačiau sveikais ir gyvybingais plaukais deja, gali pasidžiaugti ne kiekviena. Daug keratino jie kasdien praranda dėl streso, netinkamos mitybos, aplinkos sąlygų bei netinkamos priežiūros naudojant nepilnaverčius, nekokybiškus plaukų priežiūros produktus. Kai jo trūksta, plaukai praranda sveiką išvaizdą, blizgesį, elastingumą. Jie tampa ploni, lūžinėja, pučiasi, o kartais ir pernelyg veliasi.

Kas yra plaukų tiesinimas keratinu?

Tai tokia plaukų tiesinimo procedūra, kurios metu plaukas yra prisotinimas keratinu, kurio sudėtis yra labai artima natūraliai keratino sudėčiai. Tai nėra cheminė procedūra, todėl ji nepažeidžia plauko struktūros, o – priešingai – atgaivina plaukus. Jos metu molekulės įsiskverbia į giluminę plauko struktūrą, visiškai jį užpildo ir išlieka viduje. Toks plaukų tiesinimas galimas visų tipų plaukams: tiesiems, garbanotiems, dažytiems ar visiškai natūraliems. Plaukų prisotinimas keratinu gali būti dviejų rūšių – ilgalaikis ir trumpalaikis. Po ilgalaikio tiesinimo plaukai bus tiesūs 3–6 mėnesius, trumpalaikio – iki 3 mėnesių. Praėjus tam tikram laikotarpiui, preparatas ims po truputį nusiplauti, kol plaukai vėl įgaus savo įprastą išvaizdą. Norui ar reikalui esant – procedūrą galima kartoti ir vėl.

Kaip viskas vyksta?

Moteriai, norinčiai išsitiesinti plaukus, visų pirma galva ištrenkama specialiu šampūnu, kuris nuo galvos odos ir plaukų paviršiaus pašalina visus nešvarumus. Vėliau tepamas keratinas skystu pavidalu. Padengus plaukus keratinu ir išdžiovinus, jie pradedami tiesinti. Tiesinimas visiškai skiriasi nuo to, kurį sau atliekate namuose su įprastomis plaukų tiesinimo žnyplėmis. Čia plaukai tiesinami imant atskiras sruogas ir perbraukiant jas tiesintuvu nuo šaknų iki galiukų 7 kartus. Moterims, turinčioms ypatingai silpnus, sausus plaukus, jie tiesinami atsargiau: plaukų sruogos tiesintuvu perbraukiamos mažiau kartų. Keratininis plaukų tiesinimas – nemažai kantrybės reikalaujanti procedūra. Ji vyksta 2–3 valandas, priklausomai nuo plaukų ilgio, storio ir struktūros, ir kitų veiksnių. 

Koks yra tiesinimo keratinu rezultatas?

Nors procedūra ir reikalauja nemenko kruopštumo ir kantrybės – rezultatas atperka visus vargus. Po procedūros garbanės ar banguotų, išsipūtusių plaukų savininkės gali džiaugtis ne tik tiesiais, bet ir gyvybingesniais, labiau blizgančiais plaukais. Jie tampa glotnūs, nebesipučia, juos malonu liesti. Be to, jie taps paklusnesni bei lengviau suvaldomi. Gera ir dar viena žinia – nebereikia kaskart vargti tiesinant įprastomis žnyplėmis. Kadangi plaukai pasidarys atsparūs lietui ir drėgmei, nereikės nerimauti, jei lietus vėl sugadins kasrytinius plaukų tiesinimo vargus. Išplovus plaukus, jie džius trumpesnį laiką, o išdžiūvę bus tokie pat tiesūs kaip ir prieš plovimą. Taigi keratinas palengvina ir plaukų priežiūrą namuose.

Kiek laiko po procedūros plaukai išliks tiesūs – priklauso nuo plauko struktūros. Jei plaukai labiau linkę garbanotis, efektas gali būti trumpesnis nei natūraliai tiesesnių plaukų savininkės,  pasidariusios tą pačią procedūrą.

Kad efektas būtų dar ilgesnis, kirpėja po tiesinimo procedūros rekomenduoja naudoti tos pačios firmos kaip ir keratinas, produktus, ir produktus, neturinčius sulfatų. Tokiu būdu keratinas, esantis plauko viduje, yra ilgiau išsaugomas, todėl savaime prasitęsia ir procedūros veikimo laikas. Naudokite specialų po tiesinimo keratinu skirtą šampūną, kondicionierių, kaukes, purškalus, nes tik tokiu atveju keratinas plaukuose suteiks didžiausią efektą. Kirpėja pabrėžia, kad kitokį šampūną reikėtų naudoti atsargiai, nes jis gali greičiau išplauti keratinu prisotintus plaukus, todėl jie greičiau grįš prie pirminės struktūros.

Nors kartais linkstama manyti, kad tiesinimas gali pažeisti ir išblukinti dažytus plaukus, kirpėja su tuo nesutinka. Keratinu padengtas plaukas tarsi turi apsauginius „šarvus“, todėl yra apsaugotas nuo išorės poveikio, o tokiu būdu išlieka ir ryškesnė dažyto plauko spalva.

Kaip prižiūrėti plaukus po procedūros?

Po procedūros trinkti plaukus, eiti į pirtį, daryti šukuosenas, rišti į uodegėlę ar sruogas kišti už ausų, nerekomenduojama. Kadangi keratinas į plauką įsigeria tik praėjus maždaug 72 valandoms, plaunant plaukus anksčiau ar kitaip veikiant jų išvaizdą, keratinas nuo plauko bus nuplautas, o tokiu atveju procedūra neduos maksimalaus rezultato. Moterims, dažančioms plaukus, geriausia dažyti ne prieš, o likus mažiausiai savaitei iki procedūros.