Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Išskyrė devynis tobulo gyvenimo ingridientus: tarp jų nėra nei pinigų, nei grožio

Kelionė Konkursas
Vida Press nuotr. / Asociatyvi nuotrauka.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Prašau, pasakykite man, kaip atrodo tobulas gyvenimas? Nupieškite, parodykite, papasakokite. Tikiu, vienam jis bus išdabintas blizgučiais ir prabanga, antram – gausus šeimos būrys, trečiam –didelis „Instagram“ sekėjų skaičius. O man? Esu Martyna ir bandysiu parašyti, iš ko, mano akimis, susideda tobulas gyvenimas.

Laisvė. Aš galiu išreikšti savo nuomonę, tikėti bet kokį Dievą, keliauti, balsuoti ir t. t. Jei ne istorijos vadovėliai, mes negalėtume įvertinti nepriklausomybės ir laisvės svarbos. Žmogus nebus laimingas, jei neįkvėps laivės gurkšnio. Didžiuojuosi gyvendama laisvoje šalyje ir galėdama pasirinkti, ką noriu.

Sveikata. Kokia ji yra brangi, susimąstome tik susirgę. Ne be reikalo gimtadienio proga pirmiausia visi linki sveikatos (nepriklausomai nuo amžiaus), nes žmonės žino – už jokius milijonus sveikatos nenusipirksi. Aš tai įvertinau tik atsiradus rimtoms problemoms, kada ligoninėje praleidau pusę metų. Lašelinės lašiukai man vis primindavo, kad būti sveikam – būti laimingam.

Šeima. Būna, kad nieko daugiau nereikia tik mamos ar tėčio šalia. Pokalbiai su šeimos nariais, laiko leidimas kartu, palaikymas – tai tik smulkmenos, iš kurių susideda meilė gyvenimui. Tai mama man padėjo išgyventi sunkią paauglystę, o tėtis išmokė važiuoti dviračiu. Savo brolį iki dabar mokau, kad tėvams reikia paskambinti kuo dažniau ir vertinti tai, kad turime abu tėvelius sveikus. Tikiu, artimieji niekada neišduos ir bus šalia, kada pačiam nusvirs rankos.

Vertybės. Stiprios vertybės, kuriomis remdamasi gali susidėlioti tinkamą gyvenimo filosofiją. Tik griežtai atsirinkęs jas, žinosi, kokia kryptimi judėti pirmyn. Daug kartų galėjau nueiti klystkeliais, juk uždrausti vaisiai lengvai prieinami, o draugai, kurių vertybės skiriasi, greitai gali padaryti netinkamą įtaką ir priversti būti kitokį. Pats nuspręsdamas, kas tau svarbiausia gyvenime, žinosi, kaip gyventi. Ir laimė, sveikata, šeima gali būti tavo kelrodės žvaigždės, nurodysiančios kelią.

Meilė. Be šio jausmo nebūtų žmonijos. Mylėdami mes jaučiamės laimingi, pamirštame sveikatos problemas, džiaugiamės gyvenimu ir dalijamės šia emocija su kitais. Be šios emocijos mūsų kasdienybė tampa pilka, jaučiamės pikti, svarstome, ar esame kažkam reikalingi šiam pasauly... Kaip ir daugelis išgyvenau meilės pakylimus ir nuosmukius. Iš šių pamokų atpažinau šį jausmą ir džiaugiuosi, kad šiandien meilę galiu dovanoti Arvydui.

Žinios. Mes turime galvoti ir save „pamaitinti“ žiniomis. Kitu atveju nesusikalbėtume tarpusavyje, negalėtume mokytis vienas iš kito. Nors iš pamokų bėgdavau, bet namuose skaitydavau romanus arba vartydavau enciklopedijas. Galėjau diskutuoti apie pasaulį, politiką, muziką ir manęs nelaikė neišsilavinusia, nors baigiau tik vidurinę. Tiesiog žmogaus išprusimas, nes diplomas dar neįrodo tavo protingumo, suteikia galimybę tobulėti.

Erdvė. Labai mėgstu grįžti į namus, į savo išpuoselėtą, jaukų ir malonų kampelį: sienos nukabintos nuotraukomis, kurios sukelia prisiminimus, gyvos gėlės gražioje vazoje, mėgstamiausios knygos ir rožinis pledas. Viskas man kelia komforto jausmą ir teigiamas emocijas. Nesvarbu, ar tai bus kambarys, butas ar namas, o gal darbo kabinetas ar biblioteka. Žmogus, suradęs savo mylimą erdvę, kiekvieną kartą grįš ten, jausis savimi ir pasisems energijos kitai dienai.

Laikas. Kada nereikia skubėti, arba atvirkščiai, kada nekantrauji ir lauki kažko. Puiku, kada laiką galime skirti tik sau, kada jį leidžiame su mylimiausiais. Pavyzdžiui, vakarais mėgstu žiūrėti filmus ir visada laukiu naujausių filmų su aktoriumi Johny Depp. Taip, aš skiriu laiko sau, savo mintims. Laiko tėkmė priverčia sustoti ir atsigręžti, įvertinti, ką turi. Laikas – galingas valdovas.

Pomėgis. Tokiu būdu mes pabėgame nuo rūpesčių, slegiančių darbų, kasdieniškos rutinos. Žmonės mėgsta pasakymą „pravėdinti galvą“ ir aš su tuo visiškai sutinku. Mano hobis – kelionės. Man patinka domėtis pasaulio šalimis, kitomis kultūromis ir aplankyti jas (reikia įsitikinti pačiai, ar knygose rašo tiesą). Užsiimti širdžiai miela veikla – žvejyba, šokiais, važinėjimu dviračiu – privalo kiekvienas!

Išvardijau devynis tobulo gyvenimo ingredientus! Sąmoningai atsisakiau grožio ir finansinės nepriklausomybės. Tikiu, kad daugelis (ypač jaunesnio amžiaus) tobulumą laiko, kada gali vairuoti svajonių mašiną, plaukti jachta ar turėti tobulas lūpas. Jeigu jiems šie dalykai suteikia džiaugsmą – tebūnie! Visi į gyvenimą žvelgia pro skirtingus akinius nuo saulės.

O ar mano gyvenimas tobulas? Nežinau. Siekiu to tobulumo per savo aukščiau išvardytus prioritetus ir kol kas puikiai sekasi!

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Žmonės.lt