Režisierius A.T.Jensenas: „Pasiekus dugną, prasmę suteikė suvokimas, kad privalau išmaitinti vaikus“

ŽURNALAS TELEFONE
Andersas Thomas Jensenas / Anderso Overgaardo / „Magnet Releasing“ nuotrauka
Autorius: DOVILĖ FILMANAVIČIŪTĖ
Publikuota: 2021-04-18 13:01
Mažakalbis, kuklus ir konkretus. Toks iš pirmo žvilgsnio atrodo garsus danų scenaristas ir režisierius Andersas Thomas JENSENAS (49). Susėdome prie kompiuterių ekranų pasikalbėti apie naujausią jo komediją „Riders of Justice“, kurioje pagrindinį vaidmenį atlieka „Žmonių“ skaitytojams jau neblogai pažįstamas Madsas Mikkelsenas.

Juodojo humoro pritvinkęs filmas pribloškė intensyvumu – nebesumojau, kada galiu juoktis į valias, o kada jau metas liūdėti dėl negailestingo žmonių likimo. Galiu pažadėti tik viena: kai naujasis Jenseno darbas pasieks kino ekranus Lietuvoje, neabejotinai taps hitu

Esu didelė daniško kino gerbėja. Ar tikrai, kaip esu pastebėjusi, jame dažnai nagrinėjami visiems svarbūs, sudėtingi, nepatogūs klausimai? „Riders of Justice“ – vienas tokių filmų. Kaip rašėte jam scenarijų?

Neslėpsiu, jis tam tikra prasme paremtas mano paties gyvenimu, tad nebuvo labai sudėtinga. Prieš keletą metų išgyvenau amžiaus vidurio krizę, kentėjau nuo depresijos, turėjau tikrai nemažai darbo su savimi. Kai kūriau pagrindinio herojaus portretą, žinojau, iš kur pasisemti tų jausmų, kurie jį užklupo, žinojau, kokių klausimų jam gali kilti. Kai pasiekiau savo dugną, man gyvenimo prasmę suteikė suvokimas, kad privalau atsitiesti, eiti dirbti, pasirūpinti savo šeima, išmaitinti vaikus. Markusas, deja, lipdamas iš savojo dugno renkasi visai kitas priemones – taip jau nutinka žmonėms realiame gyvenime, ne filme. Būtent taip pradėjau – savo patirtį perkėliau herojui.

Visą tekstą gali skaityti tik žurnalo ŽMONĖS programėlės prenumeratoriai

Išbandykite prenumeratą nemokamai, vėliau tik 4,99 € /mėn!

Kodėl verta prenumeruoti žurnalą ŽMONĖS telefono programėlėje?
  • Pirmas mėnuo nemokamas, o po to tik 4.99 Eur / mėn. Atsisakyti galėsite bet kada!
  • Prenumeratoriai naują žurnalą skaito pirmieji. Jau trečiadienio vakarą!
  • Žurnalo archyvas visada po ranka.
Atsisiųskite ŽMONĖS programėlę iš „App Store“ arba „Google Play“ parduotuvių.

Naujausi straipsniai