Išskirtinis „Baltijos baleto teatro“ projektas gvildens žmogaus ir gamtos santykių problemą

„Baltijos baleto teatras“ kviečia į išskirtinį projektą/Organizatorių nuotr.
„Baltijos baleto teatras“ kviečia į išskirtinį projektą/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-06-02 10:55
AA

Naujoji tikrovė vienus palaužė, kitus įkvėpė kurti aktualiomis socialinėmis-ekologinėmis temomis. Baltijos baleto teatro (BBT) šokėjai, vadovaujant žinomai režisierei Marijai Simonai Šimulynaitei, ėmėsi kurti išskirtinį vaizdo klipą pasitelkus dar pakankamai Lietuvoje neįprastą tapybos ant kūno (angl. bodypainting) techniką. Meniniame vaizdo klipe iškeliamos įsisenėjusios ir COVID-19 akivaizdoje sustiprėjusios globalinės problemos.

Projekto iniciatorė ir idėjos autorė M. S. Šimulynaitė pasakoja, kad mintis sukurti vaizdo klipą kilo stebint neįprastus gamtos reiškinius visame pasaulyje, kai dėl koronaviruso ištuštėjo didžiųjų miestų gatvės.

„Žmogaus neliečiama gamta staiga suvešėjo, gyvūnai patraukė į miestą manydami, kad atsirado nauji plotai plėstis jų „valdoms“. Tai, ką žmonės apstatė dangoraižiais ir išklojo asfaltu, jie tarsi nori susigrąžinti. Šį momentą ir siekėme atvaizduoti dviejų šokėjų virsmu vienu gyviu miesto panoramoje, atspindinčioje cinišką industrijos galią“, – aiškina režisierė.

„Baltijos baleto teatras“ kviečia į išskirtinį projektą/Organizatorių nuotr.

Už techninę vaizdo klipo kūrimo dalį atsakingas Dovydas Knystautas prisipažįsta, kad tai pirmas toks rimtas projektas, prie kurio jam teko dirbti, todėl greitai pasirodysiančiu rezultatu bei bendradarbiavimu su BBT yra labai patenkintas.

„Ši patirtis, tikiu, paliks ryškų prisiminimą mano gyvenime. Juolab, toks lankstus ir storytelling‘o atspalvių turintis šokio žanras kaip baletas neabejoju sukaustys kiekvieno žiūrovo dėmesį“, – teigia jaunasis kūrėjas.

Didžiąją dalį pasiruošimo filmavimams sudarė bodypainting‘o meistrių darbas. Grimerės Simona Broks su Lina Šimulytė-Belovė dviejų šokėjų kūnus profesionaliais „Make Up For Ever“ kūno dažais tapė net 5 valandas, kol pavyko sukurti reptilijos iliuziją.

„Baltijos baleto teatras“ kviečia į išskirtinį projektą/Organizatorių nuotr.

„Tapyba ant kūno yra ilgas ir kruopštus procesas, todėl iš modelių pareikalavo visiško pasitikėjimo ir kantrybės, juolab, įgyvendinant tokį nestandartinį vaizdo klipo sumanymą. Įtakos turėjo ir pasirinkta tapybos technika: teptukas, „airbrush“ ar abiejų kombinacija“, – sako bodypainting‘o įvairių tarptautinių konkursų finalininkė S. Broks.

Projekto iniciatorė M. S. Šimulynaitė prasitaria, kad karantinas apribojo didžiosios dalies meno pasaulio atstovų veiklą taip pat ir BBT. Nepaisant to, ieškant įvairių alternatyvų ir formų kurti, pavyko išsilaikyti ir tęsti darbus.

„Išgyvenome sunkų laikotarpį tik dėl to, kad nenuleidome rankų. Per karantiną vedėme virtualias baleto šokio pamokas vaikams ir suaugusiems, generavome vaizdo klipo idėją, telkėme žmonės, kurie norėtų prisidėti prie unikalaus projekto.  Be to, pamažu situacija taisosi ir BBT šokių studijoje jau galima mokytis baleto pagrindų, yra renkami vaikai vasaros dienos stovyklai“, – pasakoja žinoma režisierė.