Išskirtinės išvaizdos modelis Gintarė Liesytė po 5 metų palieka JAV ir kraustosi į Vieną

Gintarė Liesytė / Aušros Agintaitės nuotr.
Autorius: Laura Apanavičiūtė
Publikuota: 2016-09-12 12:48
Žavioji ugningų plaukų Gintarė Liesytė (25), ne kartą vadinta lietuviškąja Lily Cole, kelia sparnus iš Amerikos. Modelis grįžta į Europą, į Austriją, ir čia žada studijuoti universitete. Su Žmonės.lt skaitytojais mergina dalijasi naujausia savo fotosesija ir pasakoja apie pagaliau atrastą gyvenimo kelią ir Amerikoje praleistą laiką.

Gintarė – žurnalisto, grupės „Bavarija“ nario Juozo Liesio sesuo. Tačiau Lietuvoje ją sutikti galima gana retai. Mergina 5 metus gyveno JAV, ten kūrėsi gyvenimą, kaip pati sako, savo egzotiška išvaizda, akcentu ir draugiškumu traukdama amerikiečių akį ir dalyvaudama įvairiose fotosesijose.

Dabar merginos planai keičiasi – ji kraustosi į Austriją, kur studijuos ne mados dizainą, kaip anksčiau svajojo, o kultūros ir socialinę antropologiją.

TAIP PAT SKAITYKITE: JAV gyvenanti Juozo Liesio sesuo Gintarė Liesytė – lyg lietuviškoji Lily Cole

„Dabar iš JAV kraustausi gyventi į Austriją, Vienos universitete studijuosiu kultūros ir socialinę antropologiją. Kurdama savo portfolio mados studijoms, dalyvaudama įvairiose stovyklose, supratau, kad man patinka mada, bet joje pati dalyvauti negaliu, tiesiog tai yra ne man. Pamačiusi iš vidaus visą virtuvę, supratau, kad ten nėra nieko mistiško, kaip galvojau anksčiau“, – Žmonės.lt pasakojo G.Liesytė.

Axe photography nuotr.
Axe photography nuotr.

Pasak Gintarės, be paskolos Amerikoje nebūtų pavykę studijuoti, o jos imti ji nenorėjo: „Mane mama visada mokė niekada nesiskolinti ir gyventi iš to, ką turi. O Austrijoje mokslai nemokami, o ir lygis aukštas“, – juokėsi ji.

„Ištisus metus save graužiau, kad nebaigiau mokslų. Tiesiog žinojau, kad turiu pabaigti. Man patinka mokytis, aš noriu grįžti į universiteto suolą. Tuo metu buvau užstrigusi patogioje pozicijoje, kai dirbau, užsidirbdavau pinigų ir tiek. Bet išsijudinau iš tos komforto zonos, grįžau į Europą, supratau daugiau, kas esu, kas man patinka, ko noriu. Ir šiuo metu noriu būti Vienoje ir studijuoti antropologiją. Šis miestas mane visada įkvepia“, – šypsosi Gintarė.

Tiesa, po mokyklos G.Liesytė bandė studijuoti Lietuvoje, bet galiausiai mokslus nutraukė: „Po mokyklos aš norėjau pakeliauti, išsiaiškinti, kas mane traukia, bet tėvai primygtinai prašė, kad pabandyčiau studijuoti. Pabandžiau, bet po to supratau, kad nereikėjo to daryti, nes man reikėjo atsikvėpti po mokyklos. Tik tada pavyko suprasti, ko aš iš tikrųjų noriu.“

Ir tai sužinoti užtruko 7 metus... „Taip, mano kelias ilgas ir neįprastas. Bet toks jau jis, mes kiekvienas turim savąjį. Svarbiausia, kad dabar žinau, kur noriu eiti ir ten eisiu.“

Tačiau modelio darbo apleisti mergina nežada. „Man patinka padėti žmonėms realizuoti jų idėjas, dalyvauti projektuose, pamatyti rezultatus. Būnant modeliu, gali būti gražus žmogus, bet reikia geros fotografo akies, vizažisto, kirpėjos, kad suspindėtum. Tai tas bendras darbas man labai patinka. Ir man patinka matyti rezultatą, matyti save“, – juokėsi ji.

Axe photography nuotr.
Axe photography nuotr.

300 saulėtų dienų

Gintarė sako, kad palikti Ameriką – sunku. Labiausiai pasiilgs saulėtų dienų – Kolorade, kur ji gyveno, saulė šviesdavo 300 dienų per metus.

„Taip pat Amerikoje jaučiuosi laisvesnė, žinau, kad tiems žmonėms nerūpi, kaip atrodau, ką veikiu“, – teigė ji.

Dažnai sakoma, kad Amerika – svajonių išsipildymo šalis, galimybių kraštas, esą ten gyventi – rojus. Ar viskas taip gražu iš tikrųjų, kaip bandoma nupiešti?

„Amerika niekada nebuvo mano svajonių išsipildymo šalis. Kadangi brolis ten gyvena, pasikvietė mane vasarai ir netikėtai užsibuvau. Tačiau šalis tikrai didelė, čia tikrai yra ką pamatyti. Suprantu, kodėl patys amerikiečiai kartais iš ten niekada neišvažiuoja – jie tiesiog viską turi savo šalyje: ir dykumas, ir vandenynus, ir miškų, ir karštųjų versmių. Ten linksma, daug galimybių, bet kaip ir visur – reikia daug dirbti“, – teigė mergina.

Axe photography nuotr.
Axe photography nuotr.

O ar apskritai įmanoma susikurti pilnavertį gyvenimą svetur? „Pirmaisiais metais buvo sunkiausia. Tačiau jei būčiau pasilikusi, tai viskas, manau, būtų gerai. Šiaip svarbiausia šalia turėti šeimą ir bent keletą draugų, tada ir būsi laimingas. “

„Dar kybau tarp dviejų žemynų, nesu apsisprendusi, kas bus po studijų. Bet Amerikos iš planų neišbraukiu. Tikrai dar aplankysiu ir per studijų metus“, – sakė ji.

Mistinė Gintarės pusė

Šiuo metu Gintarė Liesytė atostogauja Lietuvoje. Čia ji sako labiausiai pasiilgusi šeimos, savos jūros ir juodos duonos. Viešėdama pas šeimą mergina taip pat nepraleidžia progos ir dalyvauti fotosesijoje.

Axe photography nuotr.
Axe photography nuotr.

„Prieš porą mėnesių fotografo Ruslano Bolgovo asistentė Aušra Agintaitė pastebėjo mane fesibuke ir paprašė, kad kai būsiu Klaipėdoje, jai praneščiau. Dabar atostogauju jau porą savaičių, tai susisiekiau su ja ir padarėme gan greitai tokią improvizuotą fotosesiją.

„Išėjo tokia vintažinė, gal net kiek mistinė fotosesija. Man patinka visokie stiliai, juk kiekvienas žmogus turi įvairių pusių savyje. Tai čia parodyta mano tokia rami, keista, mistinė pusė“, – Žmonės.lt sakė Gintarė.

„Fotosesija daryta su Gintare dėl išskirtinės jos išvaizdos tapo mažu prisiminimu iš jos atostogų Lietuvoje“, – apie fotosesijos idėją sakė Aušra Agintaitė.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai