Išsiskyrė Rasa Jusionytė ir Linas Marcišauskas: „Vienas kitą paleidžiame ramia širdimi“

Rasa Jusionytė ir Linas Marcišauskas / Asmeninio albumo nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
AA

Po trejų metų draugystės ir kiek daugiau nei po vienerių metų santuokos išsiskyrė projekto „Ką darai, daryk gerai“ ir „Veiklių moterų klubo“ įkūrėjos Rasos Jusionytės ir projekto „Linas dirba darbus“ autoriaus Lino Marcišausko keliai. „Tikiu, kad pabaiga gali būti graži“, – portalui Žmonės.lt sakė R.Jusionytė.

Trečiadienį žurnalo „What do people do?“ redaktorė, projekto „Ką darai, daryk gerai“ įkūrėja Rasa Jusionytė pranešė apie skyrybas su sutuoktiniu Linu Marcišausku. Po daugiau nei vienerių metų santuokos pora skirtingais keliais pasuko prieš mėnesį.

„Mes neišsidraskėme ir labai šviesiai išsiskyrėme. Šis sprendimas brendo metus laiko, todėl galiu ramia širdimi pasakyti, kad padarėme viską ką galėjome dėl šios santuokos“, – portalui Žmonės.lt sakė Rasa Jusionytė ir pridūrė, kad kartu su Linu bandė išgelbėti santykius, lankė porų terapiją.

„Reikia ieškoti sprendimo būdų, pagalbos bei kompromisų, tačiau kažkuriuo metu tų kompromisų tiesiog pasidaro per daug“, – pridūrė ji.

Rasa Jusionytė / Asmeninio albumo nuotr.

Porai šie metai buvo nelengvi – Rasa patyrė persileidimą, kurio metu neteko jos ir Lino kūdikio. Kalbėdama su portalu Žmonės.lt ji atviravo, kad šis sukrėtimas taip pat prisidėjo prie santykių baigties.

„Kai taip atsitinka, nukrenta visos sienos. Buvo labai sunku. Galiausiai laukimo ir praradimo periodas parodė, kad mes norime skirtingų dalykų. Pati būdama jauna anksti netekau tėčio, tad visada svajodavau apie šeimą, Linas taip pat norėjo vaikų, bet visgi matė viską kitaip. Galima dėl to labai įsiskaudinti, tačiau gyvenime yra daug scenarijų ir gaila, kad mūsų šviesūs santykiai turėjo pasibaigti. Tačiau jie daug ko mus išmokė ir aš esu dėkinga už šias pamokas“, – atviravo ji.

Rasos Jusionytės vestuvės / Asmeninio albumo nuotr.

Visgi kalbėdama apie skyrybų priežastį, R.Jusionytė nurodė, kad labiausiai jų poroje išsiskyrė skirtingas pasaulio matymas ir atsakomybės vertinimas. Pora kartu kūrė ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir dirbo drauge.

„Į santuoką žengiau jauna, gal ne tiek brandžiu požiūriu. Taip, su Linu buvo be galo linksma gyventi, keliauti, tačiau santuokoje viskas kitaip. O taip pat mudu ir dirbome kartu... Niekada nesakyk niekada, bet išmokau pamoką ir nebenorėčiau daugiau dirbti su savo antra puse. Namo parsineštas darbo krūvis ir skirtingai suvokiama atsakomybė neprisidėjo prie santykių gerovės“.

Rasa Janina Jusionytė Linas Marcišauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Rasa pastebėjo, kad dažnai žmonių skyrybos asocijuojasi su „išsidraskymu“, tačiau ji pabrėžė, kad su Linu išsiskyrė taikiai.

„Reikia vienas kitą gerbti ir išlikti kuo geresniu žmogumi vienas kito atžvilgiu. O per skyrybas labai gerai gali pažinti ne tik kitą, bet ir save. Nors turime bendrą butą, taip pat bendrų darbų, dabar palaikome sveiką atstumą“, – pasakojo ji.

„Mūsų draugystės pradžia buvo tokia graži, todėl tikiu, kad gali būti graži ir pabaiga“, – baigdama pokalbį su portalu Žmonės.lt pridūrė Rasa Jusionytė.

Apie santykių baigtį su Linu Marcišausku R.Jusionytė trečiadienį pasidalijo ir su savo sekėjais. Ji paviešino atvirą ir nuoširdų įrašą:

„Draugė sakė discorde ir šiaip internete sklinda kalbos, kad mes su Linu išsiskyrėm. Ir iš socialinių medijų matosi, kad „mes“ pakeitė „aš“. Su daug pagarbos ir dėkingumo už mūsų laiką kartu sakau taip, mes tikrai pasukom skirtingais keliais.

Visada liūdna, kai baigiasi santykiai. Ypač, kai nutrūksta santuoka. Kartu tikiu, kad įdėjus tiek darbo ir pastangų mes priėjom tašką, kur tiesiog skirtingai matom pasaulį ir kitaip norim gyventi gyvenimus. Kartais kompromisų tiesiog būna per daug. Kaip ten sako: kas per daug, tas nesveika?

Tai buvo gražiausi mano santykiai. Ir tai pirmas kartas, kai galiu išeiti iš ryšio brandžiai, be pykčio ir norėjimo kažkaip apkalbėti ar sumenkinti. Atvirkščiai, mano buvęs vyras yra z*** bernas! Esu jam labai dėkinga. Mes abu esam verti visos įmanomos meilės. Linkiu ir sau, ir jam ją rasti dar kartą.

Rasa Jusionytė ir Linas Marcišauskas – įrengė sovietmečio dvasia alsuojantį butą/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Sako, būnant santykiuose gali save matyti lyg veidrodyje: kur tave valdo traumos, kur kyla vidiniai konfliktai. Paskutiniai mūsų metai kartu labai augino. Didžiuojuosi mumis abiem, žinau, kad širdyje idėjom geriausia, ką galėjom ir kaip mokėjom.

Linkiu sau dar geriau pažinti vidinę Rasą, ko jai reikia, kur ji būna neteisi, kur dar gali geriau (ir kur mažiau), ir visad prisiminti: kiekviena pabaiga yra kažko naujo pradžia. Ir taip pat linkiu sau toliau tikėti saldžia, praturtinančia, besirūpinančia ir virš žemės pakeliančia meile“, – rašė R.Jusionytė.

Skaitykite daugiau