Išrinkti geriausi Lietuvos šokėjai: breiko čempionate triumfavo 13-metė Dominika Banevič

Lietuvos sportinių šokių ir breiko čempionatas
Autorius: Laura Montvilaitė
Publikuota: 2020-10-21 12:34
Prieš visą pasaulį gąsdinančiam virusui vėl įsismarkaujant mūsų šalyje, Lietuvoje suspėta surengti šalies sportinių šokių ir breiko čempionatą. Nors Panevėžio „Cido“ arenoje galėjo apsilankyti tik ribotas žiūrovų skaičius, aistros ir emocijos kunkuliavo – buvo išrinkti geriausieji Lietuvoje standartinių, Lotynų Amerikos ir breiko šokių programose. Per tris čempionato dienas ant parketo sukosi 650 stipriausių mūsų šalies duetų ir per 100 breiko šokėjų.

Lietuvos standarinių šokių čempionatas

Septintąjį kartą Lietuvos standarinių šokių čempionato nugalėtojais tapo Europos ir pasaulio čempionai Evaldas ir Ieva Sodeikos. Pirmą kartą per visą savo karjerą jie startavo po tokios ilgos – beveik dešimties mėnesių – pertraukos. Tačiau Evaldui ir Ievai tas nesutrukdė pademontruoti aukščiausio meistriškumo bei pasimėgauti varžybų atmosfera.

„Buvo keista startuoti, bet mes tikrai labai šito laukėme“, – neslėpė I.Sodeikienė, pasipuošusi specialiai šiai progai dizainerės Eglės Modzeliauskienės sukurta suknele.

Evaldas ir Ieva Sodeikos / Evaldo Endriulaičio nuotr.
Evaldas ir Ieva Sodeikos / Evaldo Endriulaičio nuotr.

Breiko čempionatas

Oficialus šalies breiko čempionatas surengtas pirmą kartą. Šios varžybos – atrankų į Paryžiaus Olimpines žaidynes pradžia. Nepaisant to, kad turnyras buvo atsakingas, dalyviai arenoje sukūrė tikrą šventę sau ir sirgaliams.

„Graži arena, įkaitusi atmosfera, visi atsiskleidė ir puikiai sušoko. Negana to – įdomu buvo keistis ant parketo su sportinių šokių atlikėjais. Nors mūsų šokių kilmė ir filosofija labai skiriasi, bet šios varžybos parodė, jog puikiai sutarsime ir ateityje“, – džiaugėsi Lietuvos sportinių šokių federacijos Breiko lygos vadovas Mindaugas Bružas.

Lietuvos breiko čempionate nugalėtojai buvo išrinkti keturiose grupėse: vaikų, jaunių, suaugusiųjų vaikinų ir merginų.

  • Suaugusiųjų vaikinų grupėje Lietuvos čempionu pripažintas Alfredas Ksenzovas (B-boy Bait).
  • Merginų grupėje nugalėtojos laurai atiteko Dominikai Banevič (B-girl Nicka).
  • Jaunių grupės čempionu tapo Aleksandras Borunovas (B-boy Sania).
  • Vaikų grupėje – Simas Kaušylas (B-boy Simas).

Įdomu pastebėti, kad vos 13 metų Dominika Banevič kovose įveikė ir vyresnes varžoves.

Lietuvos breiko čempionatas. Dominika Banevič / Jorio Januškio nuotr.
Lietuvos breiko čempionatas. Dominika Banevič / Jorio Januškio nuotr.

Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionatas

Lietuvos Lotynų Amerikos šokių čempionate laukta įdomių bei atkaklių kovų, nes pirmą kartą tokio rango varžybose debiutavo net kelios visiškai naujos poros. Visgi Lietuvos čempionais šioje programoje tapo patyręs duetas – Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė, kartu šokantys jau daugiau kaip šešerius metus. Kaip prisipažino šokėjai, jų sėkmę lėmė nuoseklus darbas treniruotėse, stipri trenerių komanda, tikėjimas savo jėgomis. Duetas, bendradarbiaudamas su dizainere Rita Puplevičiene, taip pat atsakingai pagalvojo apie savo kostiumus – čempionatui paruošė naują įvaizdį.

Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė / Evaldo Endriulaičio nuotr.
Matas Lukašovas ir Rugilė Monginaitė / Evaldo Endriulaičio nuotr.

Tris dienas vykęs Lietuvos sportinių šokių ir breiko čempionatas, buvo tikra atgaiva visų, turėjusių galimybę jį stebėti, akims ir ne tik dėl aukštos pasirodymų kokybės. Daugelis merginų svarbiausioms metų varžyboms specialiai pasisiuvo naujas sukneles, buvo matyti ir ne visai įprastų kostiumų su kelnėmis.

Portalo Žmonės.lt skaitytojams – fotoreportažas iš Lietuvos sportinių šokių ir breiko čempionato:

Naujausi straipsniai