Išrinkite: skandalingiausias garsenybės teismas 2012 metais

Lietuvos garsenybių teismai 2012-aisiais metais / Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-31 11:22
Vagišė Irma Jurgelevičiūtė, kelių furija Eglė Jackaitė, nepailstantis keikūnas Egidijus Dragūnas – tai tik kelios garsenybių pavardės iš kelių dešimčių, kurios buvo linksniuojamos 2012-aisiais skandalingose bylose.

Šįkart klausiame jūsų, kurio žinomo žmogaus teismas 2012-aisiais buvo skandalingiausias? Balsuokite apklausoje, esančioje straipsnio apačioje!

O horizonte ėmus vis labiau ryškėti 2012–2013 metų slenksčiui, portalas Žmonės.lt skaitytojams siūlo nepatingėti ir išrinkti skandalingiausią šių metų Lietuvos garsenybės teismą. Savo balsą galite atiduoti straipsnio apačioje esančioje apklausoje.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Nenuorama ir keikūnas Egidijus Dragūnas šiais metais galėtų būti vadinamas teismų rekordininku. Per 2012-uosius teismų slenkstį mynė net 3 kartus. Žinoma, daugiausiai atgarsių susilaukė metų pradžioje muzikos apdovanojimuose M.A.M.A. nuskambėjusi dainininko keiksmažodžių lavina. Selo ištarti rusiški keiksmažodžiai tiesioginiame eteryje  Kauno miesto apylinkės teismo sprendimu atsiėjo 300 litų. Maža to, liepos mėnesį dainininkas buvo priverstas atvykti į Trakų apylinkės teismą, kuriame išklausė nuosprendžio dėl dvigubai nei leistinas viršyto greičio bei vairavimo be draudimo poliso. Jam teismas skyrė 1250 litų baudą ir mėnesiui atėmė vairuotojo pažymėjimą. Galop šį rudenį teismą pasiekė ir dar viena byla su E.Dragūno pavarde. Šį kartą jis atsidūrė nukentėjusio pozicijoje ir siekia prisiteisti 151 tūkst. litų iš festivalio „Pure Future White – Arena show 2012“ organizatorių dėl neteisėto svetimo vardo naudojimo ir klaidinančios reklamos.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

„Kam šiais laikais lengva?“ – dažniausiai iš lūpų išsprūstantis klausimas. Nelengva, oi kaip nelengva aktorei Eglei Jackaitei, kuri sukte sukosi teismų karuselėje. Šiais metais pagaliau paaiškėjo jos motinystės pašalpų kriminalo baigtis - jai paskirta 20,8 tūkst. litų bauda, o dar 22,34 tūkst. litų ji privalo sumokėti „Sodrai“. Tačiau šiais metais į teismų akiratį aktorė pakliuvo dar ir įvykdžiusi kitą nusižengimą – sėdo prie vairo įkaušusi ir padariusi avariją paspruko. Už šį filmo „Dingti per 60 sekundžių“ scenarijaus vertą akibrokštą, E.Jackaitei teismas skyrė 3 tūkst. litų baudą ir 3 metams atėmė vairuotojo pažymėjimą.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Jei knygos herojus Robinas Hudas yra tituluojamas Didžiosios Britanijos vagių karaliumi, tai Irma Jurgelevičiūtė į Lietuvos folklorą tikrai galėtų įeiti šios srities karalienės amplua. Tiesa, skirtumas tik toks, kad Robinas Hudas savo laimikį išdalindavo vargšams. Taigi gruodžio viduryje pagaliau baigėsi didelį rezonansą sukėlusi ir dvejus metus trukusi I.Jurgelevičiūtės byla dėl daugkartinių vagysčių iš projekto „Šok su manimi“ dalyvių. Nors dainininkė ir labai spyriojosi bei daugybę kartų išsiginė kaltės, galiausiai buvo paskelbta kalta. Šiuo sprendimu jai buvo skirta 11 tūkst. 50 litų  bauda, bet atsižvelgus į dvi paras, kurias atlikėja praleido suimta, bauda sumažinta iki 10 tūkst. 530 litų.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Lapkričio mėnesio viduryje pagaliau baigėsi rezonansinis teismų mačas tarp krepšininko Simo Jasaičio ir jo buvusios žmonos Vaidos Klizaitės-Jasaitienės. Teismui galiausiai išskyrus porą paaiškėjo kokiu gi rezultatu laimėjo ar pralošė Simas. Pasirodo, po skyrybų krepšininko buvusiai priklauso 1 105 000 litų, taip pat prabangūs 642 tūkst. litų vertės apartamentai sostinėje ir visureigis „Porsche Cayenne“. Tuo tarpu Simui Jasaičiui lieka maždaug 1 885 000 litų bei 15 metų senumo 12 tūkst. litų vertas S klasės „Mercedes-Benz“ automobilis. Kas laimėjo, spręsti paliekame jums. 

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Pasibaigus meilei, lieka tik skaudulys ir nepaliaujamos turto dalybos. Štai teisės istorijoje Kristinos Navickaitės-Tinos ir Mindaugo Mickevičiaus-Mino skyrybų atvejis įeis į teismų istorijos chrestomatiją. Nors teisme skyrybų bylą dar toli gražu nėra baigta, šiuo metu Tina dėl garbės ir orumo įžeidimo iš savo mylimojo reikalauja 70 tūkst. litų. Tiesa, Mino dar prieš tai reikalavo Tinos grąžinti jam priklausančius daiktus ir net pateikė gana išsamų sąrašą.

Dainai Bilevičiūtei 2012-ieji taip pat nebuvo baisiai sėkmingi. Maža to, kad jos „Miguičionių sodybą“ ilgapirščiai ne kartą apšvarino šių metų pradžioje Vilniaus apygardos teismas nusprendė padėti tašką dainininkės byloje, kurioje ji kaltinama sukčiavimu gaunant Europos Sąjungos lėšas (tiksli suma 1 927 948 litai). Nors įžymybei šioje byloje pagal Baudžiamąjį kodeksą grėsė iki 8 metų nelaisvės, tačiau ji atsipirko solidžia sumele - 16 900 litų.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Visiems sporto aistruoliams patinka, kuomet aikštelėje krepšininkas Linas Kleiza reaktyviniu greičiu atsiduria po priešininkų lanku. Tačiau tik ne keliuose. O šį vidurvasarį savuoju itin prašmatniu „Bentley“ automobiliu leistiną greitį viršijo net 60 km/val. Vietoje, kurioje galima važiuoti tik 50 km/val., krepšininkas lėkė net 110 km/val. Greičiu. Tad Trakų rajono apylinkės teismas paskelbė, kad vairuotojo pažymėjimas iš L.Kleizos bus atimamas mėnesiui ir jis privalės pakloti 1 tūkst. litų baudą.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

„Nuo paskutinio mano alkoholio vartojimo buvo praėję pakankamai daug valandų, atrodė, kad viskas išgaravo”, – tai teisinosi vasarą teismo sprendimo sulaukęs kompozitorius ir muzikantas Deivydas Zvonkus. Tačiau teisėjų nepapirko gražbylystės – už vairavimą išgėrus jam skirta 1250 litų baudą ir atimta teisė vairuoti transporto priemonę vienerius metus. Pramogų pasaulio atstovas neliūdėjo, mat jis jau seniai norėjo visur riedėti dviračiu.

Su televizijos prodiuseriu Kristupu Krivicku teismuose ginklus surėmęs buvo ne vienas žinomas žmogus, tačiau ne visiems pasisekė taip, kaip Ryčiui Cicinui. Lapkričio viduryje estrados princas kovoje dėl garbės ir orumo įžeidimo pasiekė galutinę pergalę ir iš atsakovų – „Tele-3“ ir „TV PRO Media“ – prisiteisė10 tūkst. litų. Žinoma, R.Cicinas žalai atlyginti iš pradžių reikalavo 95 tūkst. litų.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Kuriozišką Andriaus Rimiškio kelių eismo taisyklių pažeidimą šiais metais nagrinėjo ir Klaipėdos teismas. Teisme A.Rimiškis ir toliau atkakliai neigė, kad balandžio 15 dieną į koncertą Kuršėnų rajone važiavo neblaivus. Realybės šou prieš kelerius metus išgarsėjęs A.Rimiškis tikino, kad vidudienį išsinuomotą automobilį „Renault Espace“ vairavo jo kolega. Policininkams pasirodė kiek kitaip, todėl teismo verdiktas buvo gana griežtas – 2,5 metų atimtas vairuotojo pažymėjimas ir skirta  2,5 tūkst. litų baudą.

Lenktynininkas ir verslininkas, o neseniai politikuoti bandęs Stasys Brundza nėra itin pavyzdingas vairuotojas. Štai Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismo teisėjas gruodžio viduryje nutarė, kad lenktynininkas kaltas ir dėl  sukeltos avarijos, ir dėl pabėgimo iš įvykio vietos. Už šiuos ne lenktynių trasoje, o gatvėje padarytus nusižengimus Kelių eismo taisyklėms teismo sprendimu jis pusmečiui buvo pašalintas iš vairuotojų gretų ir skirta 3 500 litų baudą.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Petras Geniušas pavasario pabaigoje šiek tiek susipainiojo tarp eismo juostų. Pasaulinę šlovę pelnęs pianistas neapdairiai vairavęs  atsitrenkė į kitą automobilį, o po to piktavališkai pasišalino iš įvykio vietos. Nepaisant to, kad nei P.Geniušas, nei jo advokatė griežto nuosprendžio išklausyti atvykti neišdrįso, teismas jam nurodė sumokėti 3,5 tūkst. litų baudą ir uždraudė net 3 metus vairuoti bet kokias transporto priemones.

Nors lakūnas  Jurgis Kairys lėktuvu dangų siuva it kregždutė, sėsdamas prie automobilio vairo jis kartais transformuojasi į kiek kitokį paukštelį – kelių erelį. 2011-ųjų vasaros pabaigoje savo automobiliu „Honda Accord“ Vilniuje jis iš pirmosios eismo juostos išvažiavo į antrąją ir užkirto kelią dviem motociklu važiavusiems policijos pareigūnams. 2012-ųjų metų galutinio teismo posėdžio metu lakūnas buvo pripažintas kaltu, jam skirta 2,6 tūkst. litų bauda ir uždrausta 1,5 metų vairuoti kelių transporto priemones.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Linas Karalius ir Gintarė Gurevičiūtė geriausiai supranta, kaip sunku Lietuvoje kurti verslą. O ypač, jei nori turėti viešojo maitinimo įstaigą. Štai Vilniuje garsenybių atidarytas „Shiva Chill bar“ turėjo daug nemalonumų su policija dėl kaimynams trukdančio garso, o patalpas išnuomojusi Liucija Šveckuvienė privalėjo sumokėti teismo skirtą 200 litų baudą už tai, kad moteris nepaisė Kultūros paveldo departamento reikalavimų – neatsižvelgė į prašymą sustabdyti kavinėje remonto darbus, kurie susiję su gynybinės sienos liekanomis.

Ne dažnas ryžtųsi už vairo sėstis gerokai „sušilęs“, ypač kai į pareigūnų alkoholio matuoklį tau gresia įpūsti 1,33 promiles. Būtent taip buvusiam grupės „Pikaso“ nariui Dovydui Šamrajui ir nutiko. Rudens viduryje Klaipėdos miesto apylinkės teismas dainininko karjerą baigusiam Dovydui skyrė tūkstančio litų baudą ir metams atėmė teisę vairuoti.

Net menkiausias grybštelėjimas neprasprūsta pro žvitrią teisėsaugos akį. Štai Lietuvos televizijos žurnalistei, laidų vedėjai Palmirai Galkontaitei Vilniaus apylinkės 2-asis teismas paskyrė nuobaudą – 150 Lt. Žinomai moteriai nemalonumų su teisėsauga kilo, kaip ji pati yra sakiusi, dėl menkniekio – įbrėžto svetimo automobilio.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Pavasario pabaigoje aktorius Dalius Skamarakas, skubėdamas į spektaklį,  kelyje surengė tikrą šou: viršijo greitį net 53 km/val., lėkė per raudoną ir, lyg to būtų maža, suko nerodydamas posūkio signalo. Tačiau atvykęs į teismą aktorius tikino be galo apgailestaująs, sutinkąs su visais jam mestais kaltinimais. Teismas atsižvelgė į lengvinančias aplinkybes, todėl skyrė jam minimalią numatomą baudą – 600 litų ir trims mėnesiams atėmė teisę vairuoti automobilį.

Visai prieš šventes televizinių sveikinimų koncertų vedėjai Laimai Kybartienei teismas paskelbė savo verdiktą - moteris nekalta, nes nepakanka įrodymų jos kaltei įrodyti.  Ji balandžio 11-ąją sukėlė avariją – vairuodama automobilį „Honda Civic“, neprasilenkė bei apgadino kitai vairuotojai priklausantį automobilį „Mazda 626“ ir, liudytojų teigimu akimirksniu spruko iš įvykio vietos.

Teodoro Biliūno nuotr.
Teodoro Biliūno nuotr.

Dar viena 2012-aisiais išnagrinėta rezonansinė byla vyko su žyme „Asta Valentaitė prieš Valeriją Machrovą“.  Ši byla per porą metų pabuvojo tiek žemiausio, tiek ir aukščiausio teismo ir galiausiai buvo pasiekta kulminacija – A.Valentaitės pateiktas 125 tūkst. litų vertės civilinis ieškinys patenkintas tik iš dalies. Teismas nurodė nuteistajai atlyginti ieškovės patirtą 37 932 litų turtinę žalą. Taip pat iš V.Machrovos nukentėjusiosios A.Valentaitės naudai buvo priteisti 4 000 litų bylinėjimosi išlaidų. Primename, kad nuo 2011 m. V.Machrova įpareigota pusantrų metų registruotis policijoje ir 150 valandų nemokamai padirbėti socialinėse globos įstaigose.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai