Išrinkite savo favoritę: kuri aktorė verčiausia gauti „Oskarą“ už antraplanį vaidmenį?

Pretendentės į geriausios antraplanės aktorės „Oskarą“ / Kadrai iš filmų
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-21 17:37
Vasario 28-ąją kino apdovanojimų sezoną vainikuos 88-ieji JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai. Artėjant svarbiausiam metų kino renginiui, kviečiame susipažinti su pagrindinių kategorijų nominantais ir pamėginti atspėti, kam šiemet atiteks išsvajotoji „Oskaro“ stalulėlė. Šįkart jūsų dėmesiui – pretendentės į geriausios antraplanės aktorės apdovanojimą.

Žmonės.lt kviečia pareikšti savo nuomonę ir pamėginti atspėti, kuri aktorė gaus „Oskarą“ – apklausą rasite straipsnio apačioje!

JENNIFER JASON LEIGH (54 m.)

Aktorės karjerą dar paauglystėje pradėjusiai Jennifer Jason Leigh JAV Kino meno ir mokslo akademijos įvertinimo teko laukti gana ilgai: ji yra vyriausia nominantė šioje kategorijoje, tačiau tai – tik pirma jos proga gauti „Oskarą“. Kino kritikų liaupsių aktorė sulaukė už žudikės Deizės, kurios laukia kartuvės, vaidmenį Quentino Tarantino vesterne „Grėsmingasis aštuonetas“ („The Hateful Eight“).

Už šį vaidmenį Jennifer Jason Leigh buvo nominuota ir „Auksinių gaublių“ bei BAFTA apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuota pirmą kartą.

ROONEY MARA (30 m.)

Rooney Mara dėl „Oskaro“ varžosi už pradedančios fotografės, kuri užmezga romaną su vyresne turtinga namų šeimininke, vaidmenį dramoje „Kerol“ („Carol“). 

Už vaidmenį lesbietiškos meilės istorijoje Rooney Mara buvo nominuota ir „Auksinių gaublių“, BAFTA bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuota antrą kartą.

RACHEL McADAMS (37 m.)

Iš romantinių filmų ir komedijų pabėgusi Rachel McAdams įrodė esanti puiki dramos aktorė – įvertinimo sulaukė įtaigus jos vaidmuo pagal tikrus įvykius sukurtoje dramoje „Sensacija“ („Spotlight“), kur ji įkūnijo žurnalistę Sachą Pfeiffer, narpliojusią katalikų bažnyčios krizę sukėlusią istoriją apie kunigų pedofiliją.

Už šį vaidmenį Rachel McAdams buvo nominuota ir Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuota pirmą kartą.

ALICIA VIKANDER (27 m.)

Stulbinamu greičiu Holivude išpopuliarėjusi švedė Alicia Vikander JAV Kino meno ir mokslo akademijos komisiją pakerėjo itin įtaigiu darbu dramoje „Danų mergina“ („The Danish Girl“). Šiame filme Alicia Vikander įkūnijo XX amžiaus pradžios tapytoją Gerdą Wegener, kurios vyras Einaras Wegeneris į istoriją įėjo kaip pirmas vyras, pasikeitęs lytį ir tapęs moterimi.

Alicia Vikander už darbą šiame filme jau yra apdovanota Ekrano aktorių gildijos statulėle ir buvo nominuota „Auksinių gaublių“, BAFTA bei kituose apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuota pirmą kartą.

KATE WINSLET (40 m.)

Britė Kate Winslet – didžiausią pripažinimą pelniusi aktorė šioje kompanijoje: dėl „Oskaro“ ji varžosi jau septintą kartą ir yra vienintelė iš šioje kategorijoje nominuotų aktorių, kuri žino, ką reiškia būti paskelbtai geriausia.

Šiemet „Oskaro“ nominaciją Kate Winslet pelnė Joannos Hoffman vaidmuo biografinėje dramoje apie „Apple“ įkūrėją „Steve Jobs“.

Už šį vaidmenį Kate Winslet jau gavo „Auksinį gaublį“ ir BAFTA statulėlę bei buvo nominuota Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuota septintą kartą, jau yra gavusi vieną „Oskarą“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai