Išrinkite savo favoritą: kuris aktorius verčiausias gauti „Oskarą“ už pagrindinį vaidmenį?

Pretendentai į geriausio aktoriaus „Oskarą“ / Žmonės.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-02-18 14:38
Vasario 28-ąją kino apdovanojimų sezoną vainikuos 88-ieji JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimai. Artėjant svarbiausiam metų kino renginiui, kviečiame susipažinti su pagrindinių kategorijų nominantais ir pamėginti atspėti, kam šiemet atiteks išsvajotoji „Oskaro“ stalulėlė. Šįkart jūsų dėmesiui – pretendentai į geriausio pagrindinio aktoriaus apdovanojimą.

Žmonės.lt kviečia pareikšti savo nuomonę ir pamėginti atspėti, kuris aktorius gaus „Oskarą“ – apklausą rasite straipsnio apačioje!

BRYNAS CRANSTONAS (59 m.)

Serialo „Bręstantis blogis“ („Breaking Bad“) gerbėjams puikiai pažįstamas aktorius šiemet pelnė pirmą „Oskaro“ nominaciją karjeroje. Šio įvertinimo Bryanas Cranstonas sulaukė už garsaus XX a. penktojo dešimtmečio Holivudo scenaristo Daltono Trumbo vaidmenį biografinėje dramoje „Trumbo“.

Už šį vaidmenį Bryanas Cranstonas buvo nominuotas ir „Auksinių gaublių“, BAFTA bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuotas pirmą kartą.

MATTAS DAMONAS (45 m.)

Mattas Damonas dėl „Oskaro“ šiemet varžosi už astronauto Marko Vatnio, kuris po nepavykusios misijos Marse buvo paliktas vienui vienas negyvenamoje planetoje, vaidmenį mokslinės fantastikos filme „Marsietis“ („The Martian“).

Už šį vaidmenį Mattas Damonas jau laimėjo „Auksinį gaublį“ ir buvo nominuotas BAFTA apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuotas ketvirtą kartą, jau yra gavęs vieną „Oskarą“.

LEONARDO DICAPRIO (41 m.)

Penktą „Oskaro“ nominaciją Leonardo DiCaprio pelnė jo vaidmuo pagal tikrus įvykius paremtoje nuotykių dramoje „Hju Glaso legenda“ („The Revenant“). Šiame filme jis įkūnijo XIX amžiaus kailių medžiotoją Hju Glasą, kurį vienos ekspedicijos metu užpuola ir sunkiai sužeidžia lokys, o jo bendrakeleiviai ne tik palieka jį mirti, bet ir nužudo vienintelį jo sūnų. Keršto siekiantis medžiotojas sukaupia paskutines jėgas ir leidžiasi į kelią, kad pasivytų ir atkeršytų jį išdavusiems bendrakeleiviams.

Absoliutus šio kino apdovanojimų sezono lyderis Leonardo DiCaprio už Hju Glaso vaidmenį jau pelnė „Auksinį gaublį“, Ekrano aktorių gildijosBAFTA bei daugybę kitų apdovanojimų.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuotas penktą kartą.

MICHAELAS FASSBENDERIS (38 m.)

Michaelas Fassbenderis „Oskarui“ nominuotas už 2011-aisiais mirusio „Apple“ įkūrėjo, informacinių technologijų genijaus Steve'o Jobso vaidmenį biografinėje dramoje „Steve Jobs“.​

Už šį vaidmenį Michaelas Fassbenderis buvo nominuotas ir „Auksinių gaublių“, BAFTA bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuotas antrą kartą.

EDDIE REDMAYNE'AS (34 m.)

Britas Eddie Redmayne'as nors ir yra jauniausias nominantų kompanijoje, tačiau tik jis vienas jau turi „Oskaro“ statulėlę savo trofėjų kolekcijoje (jei neskaičiuotume Matto Damono „Oskaro“, kurį jis gavo ne už vaidybą, o už geriausią scenarijų). Dar vieną „Oskarą“ Eddie Redmayne'as pretenduoja gauti už garsaus danų tapytojo Einaro Wegenerio, kuris tapo pirmuoju žmogumi, pasikeitusiu lytį, vaidmenį biografinėje dramoje „Danų mergina“ („The Danish Girl“).

Už šį vaidmenį Eddie Redmayne'as buvo nominuotas ir „Auksinių gaublių“, BAFTA bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimuose.

„Oskarų“ skaičiuoklė: „Oskarui“ nominuotas antrą kartą, jau yra gavęs vieną „Oskarą“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai