Išrinkite: „Metų muzikinis šou 2012”

Geriausias metų muzikinis šou 2012 / 15min.lt montažas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-12-26 12:14
Melomanų džiaugsmui šiais metais nebuvo ribų – Lietuvą į savo muzikinių turų maršrutą įtraukė garsiausios pasaulio muzikos žvaigždės. Savo muzika džiugino ir geriausi mūsų šalies atlikėjai bei grupės.

Lietuvos muzikos padangėje šiais metais gimė ir du nauji muzikiniai apdovanojimai. Pirmiausia nugriaudėjo ne vieną skandalą pagimdę M.A.M.A. muzikiniai apdovanojimai, o vėliau dienos šviesą išvyko alternatyvios muzikos apdovanojimai T.Ė.T.Ė.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Mažųjų monstriukų mama dainininkė Lady Gaga rugpjūčio mėnesį kartu su tūkstančiais gerbėjų šėlo pasaulinio turo „Born This Way Ball“ koncerte sostinės Vingio parke. Šou metu lietuviai išvydo įspūdingas scenines dekoracijas, „Šlovės pilį“ ir jos gyventojus bei garsiausius Lady Gagos sceninius apdarus. Pvz., suknelę iš mėsos.

25-asis grupės „Bix“  gimtadienis neabejotinai tapo vienu svarbiausių šių metų lietuviškos muzikos įvykių. Roko muzikantų koncerte aidėjo legendinės dainos, griaudėjo ugnies patrankos, o virš gerbėjų galvų sprogo legendinio anekdoto apie kiaulę personažas – rausva didelė kiaulaitė.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Grupės „Sel“ 20-mečio koncertai didžiuosiuose šalies miestuose sutraukė tūkstančius grupės ir jos lyderio Egidijaus Dragūno gerbėjų. Įspūdingi lazerių ir vizualinės medžiagos šou ir klykianti minia dar kartą įrodė, kad jokie skandalai iš atlikėjo neatims ištikimiausių klausytojų.

Muzikos asociacijos metų apdovanojimų „M.A.M.A. 2011“ iškeptas pirmasis blynas neprisvilo, o kai kurių atlikėjų į eterį paleistos sparnuotos frazės iki šiol yra aptarinėjamos ne tik žiniasklaidoje, bet ir teismuose. Didžiulio populiarumo sulaukę apdovanojimai verčia muzikantus stengtis visus metus, kad būtų apdovanoti.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Muzikos apdovanojimai „T.Ė.T.Ė. 2011“ pareiškė: „Jei nedavė mama, duos tėtė“ ir surengė alternatyvios muzikos apdovanojimus, kuriuose buvo įvertinti tie, kurie liko be nieko kituose apdovanojimuose. Šio muzikinio renginio sumanytojas ir iniciatorius „Skamp“ reperis Vilius Alesius.

Legendinės lietuviškos estrados grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara šių metų pabaigoje Kauno „Žalgirio“ arenoje griausmingai atšventė savo 55-ąjį gimtadienį. Tuo pačiu muzikantas paminėjo ir 40-ties metų scenoje sukaktį.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje šiais metais koncertavo ir visame pasaulyje populiari grupė „Red Hot Chilli Peppers“. Amerikiečių rokerių koncerte Kauno „Žalgirio“ arenoje šėlo net 15 tūkst. grupės gerbėjų, o grupės lyderis Anthony Kiedis, turintis lietuviškų šaknų, iš Lietuvos išvyko vilkėdamas lietuviškus marškinėliais.

Moterų sielų virpintojas Stingas, šiais metais surengęs koncertą Kauno "Žalgirio" arenoje, mūsų šalyje viešėjo jau penktą sykį. Pasaulinių gastrolių „Back to Bass Tour“ pasirodymas sutraukė sausakimšą areną.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Seksualiai užkimęs dainininkas Bryanas Adamsas savo romantiškomis dainomis tirpdė gerbėjų širdis savo koncerte Vilniuje, kurį surengė vidurvasarį. Kanadietis dainininkas Lietuvoje lankėsi jau trečią kartą. Pirmasis jo koncertas Vilniaus „Žalgirio“ stadione įvyko dar 1999 metais, o antrasis – 2007-aisias.

Metų pabaigoje į Vanessos Mae koncertą susirinko keli tūkstančiai smuiko virtuozės gerbėjų. Vilniuje surengtas koncertas jau trečioji muzikantės viešnagė mūsų šalyje. Vanessa tikina, kad jai labai smagu grįžti į Vilnių, kur pirmą kartą ji koncertavo 2007 metais. 

Romantiškoji Katie Melua savo gerbėjus pakvietė į koncertą Kaune. Gruzijoje gimusi, tačiau Didžiojoje Britanijoje užaugusi Katie mūsų šalyje viešėjo jau antrą kartą, o ištikimiausiems savo gerbėjams dovanojo ne tik naujas, bet ir mintinai žinomas ir hitais tapusias dainas.

Martyno Siruso nuotr.
Martyno Siruso nuotr.

Ekscentriškasis ir skandalingasis atlikėjas Marilyn Mansonas birželio mėnesį kraupino „Hey Cruel World...Tour“ koncerto lankytojus Kauno „Žalgirio“ arenoje. Tiesa, ne visiems jo pasirodymas patiko. Prie koncerto vietos buvo susirinkęs pulkelis Marilyn antigerbėjų, norinčių pasipriešinti jo nešamai velnio sėklai.

Temperamentingasis Kolumbijos atlikėjas Juanesas artėjant žiemos šalčiams savo dainomis ir gitaros akordais šildė Vilniaus publikos širdis. Muzikinį turą užbaigęs būtent mūsų šalyje atlikėjas prisipažino, kad viešnagė Lietuvoje – jos svajonės išsipildymas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai