Išrinkite geriausią lietuviškos muzikos koncertą 2016 metais

Inga Valinskienė, „Antis“ ir „G&G Sindikatas“ / 15min.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-12-30 17:09
Per pastaruosius metus Lietuvos scenos žvaigždės surengė ne vieną įsimintiną koncertą. 2016-aisiais garsiausi šalies atlikėjai ir grupės drebino didžiausių arenų sienas, surengė ilgai planuotus pasirodymus kamerinėje aplinkoje.

Kurie koncertai jums įsiminė labiausiai? Savo nuomonę siūlome išreikšti balsuojant už savo favoritus.

Ankstyvą pavasarį dainininkė Monika Linkytė su styginiu kvartetu pakvietė savo gerbėjus į koncertą „Muzika sielai“. Vilniaus Šv.Kotrynos bažnyčioje klausytojų laukė ne tik kitaip skambančios Monikos dainos, tačiau ir perdainuoti garsūs užsienio atlikėjų kūriniai.

Monika Linkytė pirmą kartą surengė koncertą su ypatingu sudėtimi – styginių kvintetu ir pristatė išskirtinę programą „Muzika sielai“, kuriai buvo ruošiamos specialios, ne tik Monikos Linkytės dainų, tačiau ir kitų, Lietuvoje ir visame pasaulyje žinomų kūrinių aranžuotės.

Praėjusių metų pabaigoje po šešerių metų pertraukos naują albumą „Bix Ray“ išleidę BIX‘ai balandžio pabaigoje gerbėjams Vilniuje surengė nepamirštamą šou.

Renginių centre „Forum Palace“ energingieji rokeriai pristatė ilgai brandintą programą su pučiamaisiais „Papūsk į dūdą“.

Pasak muzikantų, toks koncerto pavadinimas pasirinktas neatsitiktinai. „Pasiilgome dūdų, tokia sudėtimi negrojome jau bene dešimt metų. Seniai svajojome sugroti visa BIX sudėtimi – tokia, kokia buvo grupės ištakose“, – dar seniau sakė grupės lyderis ir siela Saulius Urbonavičius-Samas.

Sunkumus išgyvenusi grupė „Lemon Joy“ grįžo į sceną. Vilniuje gegužės viduryje muzikantai „Lofte“ surengė koncertą „Tik stipriau“. Po pertraukos grupė sugrįžo su didesne grupės sudėtimi, naujomis dainomis bei iki šiol negirdėtu skambesiu.

„Norėjosi daugiau rokenrolo. Ruošdamasis koncertams „Tik stipriau“ specialiai įtraukiau tas dainas, kurias retai grojome koncertuose, nes jos yra „griežtesnio“ skambesio. Be to, ir sudėtis „pastiprinta“ – keturiese, o ne trise kaip įprastai“, – savo pasirinkimą aiškino I.Kofas.

Daugiau nei tris dešimtmečius gyvavusi roko muzikos legenda liepos viduryje surengė įsimintiną šou – Karaliaus Mindaugo dienos išvakarėse Trakų pilies kieme skambėjo garsiausi grupės hitai. Čia vyko „Anties“ atsisveikinimas.

Šis „Anties“ šou – išties neeilinis. Ir ne tik dėl to, kad paskutinis. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos išvakarėse Trakų pilyje vykstantį šou galėjo išvysti tik 3 tūkst. žiūrovų, bilietų skaičius čia buvo ribojamas.

Pasiklausyti garsiausių, nuo 1984-ųjų atliekamų, hitų čia skubėjo ištikimiausi grupės gerbėjai, netrūko ir jaunimo. Minioje žmonių buvo galima sutikti ir muzikantų, verslo, pramogų pasaulio atstovų.

Liepos viduryje Džordana Butkutė Klaipėdos vasaros estradoje surengė koncertą „Neoninės pelių uodegos“. Dainininkė scenoje pasirodė kaip tik mergaičiukė – mėlynais plaukais, apsitempusi trumpais džinsiniais šortais.

Specialus vasaros koncertas – aliuzija į 9-ąjį dešimtmetį, kai Dž.Butkutė buvo scenos ikona Lietuvoje, klestėjo neoninių spalvų striukės, plėšyti džinsai, plastikinės apyrankės. Pati atlikėja, pristatydama naująjį turą pabrėžė, kad neonas – ne tik ateities simbolis. Tai kartu ir 9-ojo dešimtmečio atspindys. „Mados ratas vėl apsisuko ir daug labai šaunių dalykų sugrįžo, tik dabar jie – gerokai aukštesnės kokybės“, – teigė atlikėja.

Rugpjūčio pabaigoje Trakų pilies kieme koncertavo ir Kastytis Kerbedis, čia jis surengė savo solinį koncertą. Įspūdingą dainininko pasirodymą stebėjo sausakimša minia jo gerbėjų – visi bilietai į koncertą buvo išpirkti.

Koncertą sudarė dvi dalys: pradžioje skambėjo kelių pastarųjų metų kūryba, naujausios dainos, o antroji dalis buvo skirta tiems, kad lig šiol svaigsta nuo jo senųjų gerųjų hitų.

Keli tūkstančiai dainininko Donato Montvydo gerbėjų vieną spalio šeštadienį susirinko Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur vyko atlikėjo turo po didžiausias šalies arenas TOP3 koncertas.

Koncertui Kaune D.Montvydas pasiruošė atsakingai, gerbėjų čia laukė ir salto su ugnimi. Pastarąjį kartą Kauno arenoje jis koncertavo prieš „Euroviziją“ čia pristatė savo albumą.

Lapkritį Linas Adomaitis didžiuosiuose šalies miestuose sprogdino funk muzikos bombą. Vilniaus Kongresų rūmuose vyko vienas iš trijų jo naujo turo „19“ koncertų.

Devyniolikos metų sukaktį scenoje minintis dainininkas, smuikininkas, prodiuseris, aranžuotojas L.Adomaitis drauge su Kauno bigbendu surengė grandiozinį šou.

Šis pasirodymas tiek muzikantui, tiek jo bičiuliams tapo tikra švente. Vos prieš mėnesį L.Adomaitis įgyvendino vieną iš savo svajonių ir išleido pirmąją kolekcinę vinilinę plokštelę „Laiko mašina“.

Keliolika metų „G&G Sindikato“ vyrai svajojo, kol galiausiai ėmė ir įgyvendino: metams artėjant į pabaigą gerbėjus pakvietė į savo ypatingą koncertą „G&G Sindikatas: Unplugged“ Rusų dramos teatre, Vilniuje.

Tokio koncerto „G&G Sindikatas“ dar niekad nebuvo surengęs. Idėją įspūdingam renginiui padiktavo į muzikos istoriją įėję televizijos koncertai „MTV Unplugged“: šis reperių šou buvo gyvo garso, akustinis, su būriu talkinusių muzikantų.

Paskutinis lapkričio šeštadienis hiphopo duetui „Lilui ir Innomine“ įsimins ilgam. Surinkę pilnutėlę Vilniaus „Siemens“ areną muzikantai čia pristatė grandiozinį šou, pavadinę jį „Nepadoriu koncertu“.

Kad tai bus didžiausias iki šiol vykęs Lilo ir Innomine koncertas duetas žadėjo jau seniai. Tūkstantinei gerbėjų miniai koncertavę atlikėjai susirinkusius savo pasirodymu panardino į siurrealistinį filmą – grupė muzikos ir vizualizacijų kalba papasakojo istoriją, kurioje netrūko konceptualių žinučių ir netikėtų detalių.

Koncertinį turą surengė ir Saulius Prūsaitis. Gastrolių po Lietuvą metu jis pristatė savo debiutinį albumą „Vaikas iš didelės raidės“. Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje pasirodymus surengę muzikantas susirinkusiems atliko garsiausius savo hitus, čia skambėjo ir naujausios jo dainos.

Koncerte nuskambėjo „Vaikas iš didelės raidės“, „Būkim geriausiais draugais“, „Pasaka be galo“, „Naktiniai paukščiai“ ir kiti hitais tapę ir klausytojų meilę jau užsitarnavę kūriniai.

Jau daugiau nei dvidešimt metų, aksominio balso savininkė, aktorė, filmų įgarsintoja Inga Valinskienė savo ištikimiems gerbėjams dovanoja save ir iki širdies gelmių paliečiančią muziką.

Atlikėjai šie metai ypatingi – jai sukako 50 metų, o geriausia proga įteikti dovaną savo klausytojams – tai švęsti kartu su jais. Kauno „Žalgirio“ arenoje šį sekmadienio vakarą laukiamiausiu jubiliejaus svečiu pasijuto net ir pats mažiausias klausytojas.

Klaipėda buvo pirmoji, kuri išvydo įspūdingą Manto Jankavičiaus „In One Show“. Šou, kuris buvo didelis siurprizas visiems nuo pat pradžios iki paskutiniųjų akordų.

Pradėjęs hitais „Mis Europa“, „Šiandien tu man graži“ ir „Melagė“ Mantas atlapaširdiškai bendravo su publika. Ši gyvai atsakinėjo ir atrodė, kad koncertas yra toks... paprastas.

Jis sugeba nustebinti ir parodyti visiems puikiai pažįstamą Jurgitą Jurkutę visai kitame – dainininkės amplua. Kūdikio besilaukianti aktorė drauge su Mantu sudainavo jausmingą dainą „Duok man jėgų“ iš filmo „Pakeliui“.

Rolandas Kazlas šiemet kaip reikiant užsimojo – vos trejus metus kartu su „Pakeleiviais“ koncertuojantis aktorius surengė „Tokius koncertus“ didžiosiose šalies arenose.

Ir užmojis tikrai pasiteisino – muzikantai metų pabaigoje surinko sausakimšą „Siemens“ areną, kurioje gerbėjai išgirdo ne tik albumo „Toks“ dainas, bet ir išmoningas Rolando kalbas.

Surengę „Tokius koncertus“ Klaipėdoje ir Kaune, aktorius Rolandas Kazlas su „Pakeleiviais“ penktadienį nusitaikė į vilniečių širdis. Jų čia prisirinko labai gausiai – apie 6000 žmonių.

Grupės „Skamp“ nariai – Erica Jennings, Viktoras Diawara ir Vilius Alesius – gerbėjus pakvietė drauge kiek iš anksto atšvęsti ateinančias Kalėdas: surengė tradicinį kalėdinį koncertą. Tuo pačiu muzikantai su gerbėjais ir trumpam atsisveikino: tai buvo paskutinis jų pasirodymas scenoje iki 2018-ųjų.

Iš tiesų, šis tradicinis šventinis „Skamp“ koncertas Vilniuje, „Lofte“, surengtas dėl dviejų priežasčių. Pirmiausia, žinoma, grupė norėjo su gerbėjais atšvęsti Kalėdas. Taip pat ir tarti „iki pasimatymo“, mat ateinančiais metais ketina visai nekoncertuoti ir ruoštis didžiulei šventei – 2018-aisiais skambėsiančiam „Skamp“ 20-mečio koncertui.

Antrą Kalėdų dieną sostinės „Siemens“ arenoje susivienijo grupių „Naktinės personos“ ir „Depeche Mode“ gerbėjai. Šventinį vakarą čia naujai suskambo legendiniai britų žvaigždžių hitai – Alano Chošnau ir Aro Vėberio duetas drauge su „Electronic I“ kompozitoriumi Vitu Vaičiuliu pristatė ilgai brandintą „DePe Show“ projektą.

Pasiklausyti naujai suskambusių „depešų“ dainų Vilniuje susirinko apie 3 tūkst. muzikos mylėtojų. Čia skambėjo ir garsiausi „Naktinių personų“ hitai.

Arenas šventiniu laikotarpiu užpildė ir Justės Arlauskaitės-Jazzu ir Leono Somovo muzika. Didžiuosiuose Lietuvos miestuose duetas surengė koncertinį turą „Winter is coming“.

Pasiklausyti lyriškų dueto dainų sostinėje tūkstantinė atlikėjų gerbėjų minia. Koncertai sujaudino ir pačią Jazzu, dainuodama scenoje ji nesulaikė ašarų.

Klaipėdoje šventinį koncertinį turą „Classic Live Show“ gruodžio viduryje pradėjęs Martynas Levickis akordeono muzika virpino ir Kauno bei Vilniaus publiką. Drauge su simfoniniu orkestru akordeono virtuozas surengė į tradicinio koncerto rėmus netelpantį šou.

Dviejų dalių muzikos spektaklyje kartu su juo koncertavo ir scenos bendražygiai. Tarp jų – Mindaugas Jankauskas, Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnienė, Oneida Kunsunga-Vildžiūnienė, Justina Auškelytė, Jūratė Sodytė.

Minias muzikos mylėtojų sutraukė ir Marijono Mikutavičiaus koncertas „Naujieji metai su Marijonu“.

Naujieji šiemet į Lietuvą tikrai atėjo anksčiau. Bent jau tiems tūkstančiams, kurie išpirko bilietus. Marijonas pasistengė, kad per dvi valandas žmonės pasilinksmintų taip, jog gruodžio 31-ąją be sąžinės graužimo galėtų eiti miegot net prieš vidurnaktį.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai