Išrinkite geriausią 2016 metų muzikos festivalį

Akimirkos iš 2016 metų muzikos festivalių / 15min.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-08 16:50
2017-ieji dar tik laukia festivalių maratono, tad 15min siūlo prisiminti 2016 metų muzikos festivalius ir išrinkti savo mėgstamiausią. Rokas, hiphopas, elektroninė, pasaulio ir popmuzika – muzikos mylėtojai turėjo kur smagiai pašėlti ir kur palepinti ausis.

Kuris festivalis jums įsiminė labiausiai?

Pažiūrėkite, kur mėgo lankytis jūsų bičiuliai, ir jau pradėkite planuoti naujas išvykas į šių metų festivalius.

Festivalių sezoną 2016-ųjų vasarą pradėjo Vilniaus Vingio parke vykusi elektroninės šokių muzikos fiesta „Summerburst“.

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas tarptautinis renginys priviliojo tūkstančius smagiai nusiteikusių poilsiautojų. Jų neišgąsdino ir nuo pat ryto merkiantis lietus – pasiklausyti savo mėgstamų didžėjų susirinko minia žmonių.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Dvi dienas vyksiantis pirmasis tokio masto festivalis mieste dalyvius ir jų draugus kvietė šėlti kartu su daugiau nei dvidešimt pačių garsiausių muzikos atlikėjų ir kolektyvų.

Susirinkusius Vingio parke linksmino olandų mega-žvaigždė Afrojack, garsusis švedų muzikos prodiuseris ir atlikėjas Alesso, daug kartų geriausiu elektroninės muzikos atlikėju pasaulyje išrinktas David Guetta. Čia įspūdingus pasirodymus pristatė ir „Dimitri Vegas & Like Mike“, Kygo, Steve Angello ir daugelis kitų.

Smagiai vasarą palydėjo ir Zarasuose, Dūburio saloje paskutinį rugpjūčio savaitgalį vykęs festivalis „Mėnuo Juodaragis“.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Palydėti paskutinio 2016-ųjų vasaros savaitgalio jau 19-ąjį kartą pakvietė savitos muzikos ir šiuolaikinės baltų kultūros festivalis „Mėnuo Juodaragis“.

Dieną festivalio teritorijoje veikė kaip niekada didelis amatų miestelis, kuriame festivalininkai galėjo išbandyti daugybę amatų, dirbtuvių, žaidimų, taip pat sužinoti viską apie baltų tradicijas, tautosaką, dainas ir šokius.

Vakare čia pasirodymus 4 muzikose scenose surengė per 50 atlikėjų iš užsienio ir Lietuvos.

Anykščių Dainuvos slėnyje praūžė devintasis nacionalinis bardų festivalis „Purpurinis vakaras“. Festivalio atidarymo dieną svajingosios „Baltos varnos“ scena dalijosi su temperamentingosiomis viešniomis iš Ispanijos Maria Rozalen bei Rocio Ramos.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Susipažinę su naujais muzikiniais vėjais, žiūrovai džiugiai sutiko ir jau pažįstamus bardus. Klausantis lyriškojo Vytauto V.Landsbergio, emocingojo Gyčio Ambrazevičiaus, melodingosios Ievos Prūsaitės ar festivalyje debiutuojančio Šiaulių dramos teatro aktoriaus Sigito Jakubausko jausmingų melodijų, rodėsi, kad kartu su muzikos garsais ir širdys kyla iki pat pušų viršūnių ir dar aukščiau.

Netrukus ėmė kilnotis ir žiūrovų kojos – į sceną įžengus energingiesiems „Kūjeliams“, nusėdėti vietoje tapo tiesiog neįmanoma. Šėlsmą dar labiau pakurstė netikėtas „Baltojo Kiro“ ir „Baltų varnų“ tandemas.

Zarasuose praūžė „Galapagų“ festivalis, kuris 2016-aisiais buvo didesnis nei bet kada anksčiau: per penktadienį ir šeštadienį į net kelias čia pastatytas scenas užlipo per keliasdešimt atlikėjų, tarp jų – Lietuvos ir užsienio žvaigždės.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Festivalis „Galapagai 2016“ atvykėliams iš viso siūlė net 8 scenas, 80 atlikėjų, 90 pasirodymų. Pirmąjį festivalio vakarą karūnavo Ibisoje šiuo metu reziduojantys didžėjai „Gorgon City“, o antrąjį – nutrūktgalviai vokiečiai „Milky Chance“.

Čia taip pat koncertavo ir „Leon Somov & Jazzu“, „G&G Sindikatas“, „Lilas ir Innomine“, „Beissoul & Einius“, Vidas Bareikis, BA. ir daugybė kitų.

Kantri muzikos mylėtojai pasilinksminti vyko į tradicinį „Visagino Country“ festivalį Visagine. Čia buvo galima ne tik paklausyti įvairių kantri stiliaus dainų, bet ir susipažinti su kantri istorija, išmokti linijinių šokių, pažaisti kantri stiliaus žaidimus ir palapinių miestelyje susirasti naujų draugų.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Festivalio didžiojoje scenoje pasirodė 12 kantri grupių. Festivalyje be klasikinę kantri muziką grojančių Amerikiečio Carlton Moody ir kanadiečio Julian Summers šiemet atvyko kantri roko bei popkantri dainas atliekanti ukrainiečių „Fira“ bei latvių „Flame & Rolltones“ grupės. Lenkams atstovavo viena populiariausių šalies kantri ir rokenrolo bei bliuzo grupių – Whiskey River“.

Šių metų festivalyje dalyvaus ir austrų grupė „Nashville“, prancūzai Kevin Buckley ir „The Yee-Haw band“. Iš Rusijos atvyks „Country Hell“ kolektyvas. Kartu su jais scenoje išvysime grupės „Kukuruza“ senbuvius Jurij Palmov ir Svetlana Šebeko. Festivalyje gros ir mandolinininkės Olgos Jegorovos bei Romano Palmovo duetas „RO“.

Smagiai nusiteikusius festivalininkus jau ketvirtus metus iš eilės viliojo Rumšiškėse vykusi muzikos ir pramogų fiesta „Granatos Live“.

Festivalis sudomino daugiau kaip 13 tūkst. žmonių. Čia buvo įrengtos 4 skirtingos scenos, jose koncertavo beveik 60 užsienio ir Lietuvos muzikantų bei grupių.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

„Granatų“ muzikantų sąraše – britų dainininkė Ella Eyre, švedų žvaigždė Fransas ir šokių muzikos talentas „Lost Frequencies“. Iš lietuvių – Marijonas Mikutavičius, sparčiai populiarėjantis „Daddy was a Milkman“, grupė „Colors of Bubbles“, Saulius Prūsaitis.

Šokiui kvietė ir britų žvaigždė Jess Glynne, Wilkinson. Taip pat – „G&G Sindikatas“, Lilas ir Innomine, „ba.“, Monika Linkytė ir kiti.

Hiphopo scenoje per dvi dienas pasirodys 13 lietuviškos hiphopo kultūros vardų, nemažas dėmesys „Granatose“ buvo skirtas jaunoms grupėms.

Naisiuose vykęs blaivus festivalis šiemet jau nebetilpo savo rėmuose. Per abi festivalio dienas renginyje apsilankė per 60 tūkstančių žmonių. Septintasis festivalis „Naisių vasara 2016“ padovanojo gausybę netikėtumų festivalio lankytojams.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Čia vyko pirmasis Pasaulio žemaičių dienų atidarymo ceremonialas, Baltų arenoje šurmuliavo Žemaičių kiemelis, gardžiais kvapais ir neįprastais vaizdais pasigrožėti kvietė atviras grilio čempionatas, kuriame varžėsi geriausi meistrai.

Gyvo garso išskirtinius muzikinius pasirodymus dovanojo Donatas Montvydas, Ieva Narkutė, Egidijus Sipavičius, Naisių vasaros teatro aktoriai, „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ su orkestru „Pajiešmenių Brass“, „Thundertale“.

Anyksčių Dainuvos slėnį užtvindė laukiamiausias vasaros alternatyviosios muzikos renginys – festivalis „Devilstone“. Aštuntą kartą vykęs renginys gerbėjus džiugino keturiomis scenomis, intriguojančiais meno projektais, aktyviomis pramogomis, o taip ir ramaus poilsio erdvėmis.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Keturių dienų ekstremalaus rokenrolo maratone pasirodė 35 grupės, iš kurių 8 – iš Lietuvos. Čia susijungė tamsiausia muzika ir elektronika, nostalgiškas post punk, įtraukiantis psichodelikos bei instrumentinių postroko muzikos skambesys.

Be muzikinės savo pusės „Devilstone“ puoselėja originalaus ir įtraukiančio nekoncertinio veiksmo tradicijas. 2016-aisiais buvo rengiama šiuolaikinių menininkų darbų ekspozicija, kviečiami performansų atlikėjai labai drąsiai meninės raiškos koncepcijai plėtoti.

Zarasus vasarą drebino ir kasmetinis festivalis „Roko naktys“. Jį su trenksmu atidarė „Jama & W“ – ateiviai iš repo pasaulio, specialiai festivaliui paruošę pasunkintą programą.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Čia pasirodė ir daugybė puikių grupių. Didžiojoje scenoje koncertavo BIX, „Queen Kwong“, „Russkaja“, „Soul Stealer“, taip pat – simfoninio roko monstrai „Epica“ iš Olandijos, lietuviai „Thundertale“, Aistė Smilgevičiūtė ir „Skylė“ ir daugelis kitų. Veiksmas vyko 3 scenose.

Visus prie scenos galutinai subūrė rokenrolo meistrai – „AC/DC Tribute.lt“. Ir nors virš galvų lijo, tai niekaip negalėjo sustabdyti „The Pearl Harts“ ir „Wolfsome“, prie scenos šokusių kaip pačiame geriausiame vakarėlyje

Elektroninės muzikos mylėtojus subūrė kasmetinis „Yaga Gathering“ muzikos ir menų festivalis. Čia muzika netilo visą parą, o įdomiausių elektroninės muzikos didžėjų ir gyvų grupių pasirodymus praturtino akrobatų, fakyrų, šiuolaikinio cirko atlikėjų pasirodymai.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Pagrindinėje scenoje publiką užvedė puikiai visiems pažįstamas DJ Saga, pasirodė viena iš labiausiai lauktų grupių „Uprising Tree“. Čia buvo galima išgirsti vieną unikaliausių Lietuvos bytbokso atlikėjų Gon, didžiulio susidomėjimo sulaukė merginų duetas „Bassalog“ iš Lenkijos bei „Oiler room“, savo pasirodymą praturtinę vaizdo projekcijomis.

Kaip ir kiekvienais metais festivalyje didelis dėmesys buvo skirtas vizualiai daliai. Dekoracijas, meno instaliacijas, lazerių šou ir vaizdo projekcijas šiemet festivaliui rengė net 9 profesionalų komandos iš Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Austrijos ir Lietuvos.

Obuolių saloje vyko kasmetinis šokių muzikos festivalis „Radistai Village ‘16“. Pasilinksminti į siautulingą vakarėlį sugužėjo melomanų minia.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Trijose scenose pasirodė įspūdinga muzikos žvaigždžių rinktinė. Išskirtinius pasirodymus specialiai lietuvių publikai paruošė geriausias Brazilijos DJ‘us Alok, vokiečių prodiuserių, didžėjų ir remiksuotojų duetas „Format: B“, viena ryškiausių elektroninės muzikos žvaigždžių iš Šveicarijos Gil Glaze, populiarusis italų DJ‘us Luigi Madonna ir garsusis prancūzas Michael Calfan.

Taip pat scenoje pasirodė visas įspūdingas skaičius mūsų šalies elektroninės muzikos atlikėjų.

Elektroninės muzikos gerbėjai trečius metus iš eilės rinkosi į Sudeikiuose, pietinėje Alaušo ežero pakrantėje vykusį festivalį „Revolution Festival 2016“.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Renginyje koncertavo daugiau nei 80 atlikėjų, čia skambėjo regis, jungle, drum and bass, techno, hardcore ir psy trance.

Festivalyje veikė dvi scenos: „Neverland“ ir „Promised Land“. Festivalio organizatoriai nusprendė eksperimentuoti ir rinktis ne kiekybę, o kokybę – dviejose scenose muzika netils nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro – lankytojai mėgausis kokybiško garso ir vaizdo sinteze ištisas 56 valandas.

Varniuose prie Lūksto ežero 24-ą kartą vyko lietuviškuoju Vudstoku vadinamas muzikos festivalis „Bliuzo naktys“.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Pirmąją festivalio dieną, o ir naktį, visi svečiai buvo kviečiami susirinkti prie vienos – pagrindinės – scenos. Muzikantai iš Lietuvos ja dalijosi su muzikantais iš užsienio: penktadienį „Bliuzo naktyse“ koncertavo ir „broliai“ latviai, ir „pusbroliai“ estai, ir svečiai iš JAV.

Lietuvai „Bliuzo naktų“ scenoje pirmąją naktį atstovavo vakarėlį pradėję „Mood Sellers Bands“, bliuzo žvaigždė Arina ir „Veto Bank“, „Baltasis Kiras“ ir „The Road Band“, kurie pasirodė kartu su amerikiečiu Brianu Krameriu.

Vasaros festivalių sezoną tradiciškai užbaigė sostinėje pirmąjį 2016-ųjų rugsėjo savaitgalį praūžęs „Loftas Fest“. Penktus metus Vilniaus Naujamiestyje organizuojamas urbanistinis menų ir muzikos festivalis savo lankytojus viliojo ne tik muzikine programa, bet ir atskiromis pramogų zonomis.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Muzikinė programa buvo gerokai kuklesnė nei ankstesniais „Loftas Fest“ gyvavimo metais, o ir skandalų neišvengta. Bene labiausiai apkalbėtas buvo prancūzo Gesaffelstein pasirodymas, scenoje jis užsibuvo vos kelias minutes: pradėjęs groti pirmąjį kūrinį, jį nutildė ir pasitraukė pats. Netrukus buvo pranešta,kad techno dievukas negros, esą jam nepatiko garso kokybė.

Tačiau antrą festivalio dieną emocijos aprimo, o muzikos mylėtojai galėjo džiaugtis dar vienų didžiausių vakaro žvaigždžių pasirodymu – čia koncertavo ilgai laukti britai „Daughter“.

Metams bėgant lietuviai jau spėjo pamėgti Latvijos Salacgrivos miestelyje vykstantį muzikos festivalį „Positivus 2016“. 10-ąjį kartą vykęs renginys priviliojo būrį melomanų, čia programą pristatė daugybė muzikos žvaigždžių.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Gausiai susirinkusi lankytojų minia nepabūgo nei vėsaus pajūrio vėjo, nei lietingų savaitgalio orų.

Čia koncertavo tokios žvaigždės kaip „Years & Years“, „Hot Chip“, „M83“, „Air“, „Carnival Youth“, „Grimes“, „Charles Bradley & His Extraordinaries“, Johnas Newmanas, daugelį nustebino pasirodymą dėl prastos sveikatos atšaukusi, itin laukta Ellie Goulding. Pagrindinė festivalio žvaigždė – Iggy Popas.

Bene daugiausiai dėmesio 2016-aisiais sulaukė taip ir neįvykęs, iki šiol vienas didžiausių šalies festivalių „Karklė 2016“. Likus vos kelioms dienoms iki planuoto, ilgąjį Žolinės savaitgalį turėjusio vykti festivalio, jo organizatoriai pranešė apie juos ištikusią finansinę krizę ir renginį „Karklė Live Music Beach“ atidėjo kitiems metams.

Festivalio organizatorių nuotr.
Festivalio organizatorių nuotr.

Daugelis iš anksto planavo kelionę į pajūrį, jau buvo nusipirkę bilietus, tačiau ne vienam teko keisti savaitgalio planą. Festivalį organizavusios įmonės „Renginių centras“ direktorius Marius Tumšys apgailestavo dėl susiklosčiusios nenumatytos situacijos. Daugelį į festivalį susiruošusių dalyvių papiktino organizatorių sprendimas šių metų neįvykusio festivalio bilietus panaudoti kitais metais.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Karklės“ atlikėjai iki antradienio nežinojo, ar koncertuos festivalyje: organizatorius dingo kaip į vandenį

M.Tumšio žodžiais tariant, „bus dedamos visos pastangos, kad minėtų grupių ir atlikėjų pasirodymai Lietuvoje, o taip pat visos šiems metams suplanuotos pramogos bei papildomi renginiai įvyktų kitų (2017) metų rugpjūčio 18-20 dienomis toje pačioje vietoje, Karklės kaime, ant jūros kranto.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai