Išreiškė pagarbą tremtiniams: žinomi žmonės skaitė ištrauką iš Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-14 08:30
„Kas sunkiau – numirti ar likti gyvam?“ Šį klausimą rašytojos Rūtos Šepetys romane „Tarp pilkų debesų“ užduoda paauglė Lina, su šeima ištremta iš Lietuvos į Sibirą. Birželio 14-ąją, gedulo ir vilties dieną, žinomi žmonės išreiškė pagarbą patyrusiems tremties baisumus garsiai tardami knygos herojės žodžius.

„Sibire tebuvo dvi išeitys. Sėkmė – išgyventi. Nelaimė – numirti. Aš norėjau gyventi. Troškau išlikti“.

Žinomi žmonės išreiškė pagarbą tremtiniams.

Atlikėjos GJan, Monika Pudziūtė-Moniqué ir Dovilė Filmanavičiūtė, muzikantai Justinas Jarutis, Viktoras Diawara, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė prieš kamerą tardami šiuos žodžius neslėpė jaudulio.

„Tas žiaurumas, kurį teko ištverti mūsų seneliams, yra protu nesuvokiamas“, – sakė dainininkė Monika Pudziūtė-Moniqué.

Pilietinėse iniciatyvose visad noriai dalyvaujantis grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras teigė: „Žmonės kaip medžiai, juos maitina šaknys. Neturi šaknų – neturi į ką atsiremti. Norint užaugti doru ir teisingu žmogumi, turime žinoti savo šaknis, savo istoriją“.

„Pagrindinis tikslas yra neleisti pamiršti šitų istorijos puslapių“, – jam antrino dainininkė, kūrybininkė Dovilė Filmanavičiūtė.

Knygoje herojė Lina praranda savo tėtį ir mamą bei svajones studijuoti dailę, bet vis viena renkasi gyventi. Televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė, kurios tėčio šeima buvo išremta į Sibirą, svarstė: „Motyvacija gyventi yra tik pats gyvenimas ir viltis, kad tau dar nutiks kažkas gero. Atsisakysi kovoti ir mirtis tave pati susiras“.

Ji priminė, kad tremtyje ar koncentracijos stovyklose buvo nedaug savižudybių. „Žmonės keldavosi ir jausdavo alkį. Ir tai, kad yra daug išgyvenusių, kai kurie iš jų iki šiol gyvi, guvūs, buriasi į kolektyvus, rodo, kad tai buvo ypatingi žmonės“.

Jautri lietuvės Linos istorija jau sudomino per milijoną skaitytojų visame pasaulyje: Rūtos Šepetys romanas išverstas daugiau nei į 50 kalbų. Milžiniško populiarumo sulaukusiai Rūtos Šepetys knygai „Tarp pilkų debesų“ neliko abejingi ir kino kūrėjai: romanas virsta filmu ir spalio 12-ąją pasirodys visuose Lietuvos kino teatruose. Populiaraus romano adaptaciją kine su tarptautine aktorių komanda kūrė filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ prodiuseris Žilvinas Naujokas bei filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius Marius Markevičius.

Daugiau informacijos rasite filmo „Tarp pilkų debesų“ Facebook puslapyje.

Naujausi straipsniai