Įspūdingi skaičiai apie žmogaus kūną

Žmogaus kūnas / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-23 19:30
Rodos, kasdien savimi rūpinamės, prausiamės, apžiūrime kiekvieną kūno lopinėlį – o kur dar įvairios grožio procedūros, – tačiau žinome apie save išties mažai. Štai įspūdingi skaičiai, kurie padės save dar geriau pažinti.

Oda sveria 2,5–3 kg

Mūsų kūną dengiančios odos plotas sudaro 1,5–2,5 kvadratinius metrus. O sveria ji net apie 2,5–3 kilogramus. Odą yra išraizgę tūkstančiai receptorių, dėl kurių mes sugebame patirti net apie 30 tūkst. šilumos pojūčių ir apie 250 tūkst. – šalčio.

Nustatyta, kad šviesiaplaukiai turi daugiausia plaukų. Žinoma, plaukai turi būti natūralūs.

2 mln. plaukų

Per parą plaukai vidutiniškai paauga apie 0,35 mm, o per metus apie – 12 cm. Vyro plaukas gyvuoja apie trejus metus, moters – dešimt. Plaukų spalva lemia, kokio tankumo bus jūsų plaukai. Nustatyta, kad šviesiaplaukiai šiuo atžvilgiu yra laimingesni, nes turi daugiausia plaukų. Žinoma, plaukai turi būti natūralūs. Vidutiniškai žmogaus galvoje yra apie 100 tūkst. folikulų, iš kurių per gyvenimą gali išaugti po 20 plaukų. Taigi iš viso apie 2 mln. plaukų.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

Kaulų skaičius per gyvenimą keičiasi, suaugęs žmogus turi apie 200

Ar žinojote, kad kaulų skaičius bėgant metams keičiasi. Naujagimis turi apie 300 kaulų, maždaug 14 metų vaikas – apie 350, o suaugęs žmogus apie 200 kaulų. Mat augant susidaro naujų kaulėjimo taškų. Brendimo metu kaulų dalys, tai yra anksčiau buvę atskiri kaulai, susilieja ir susidaro vientisi kaulai. Taigi suaugusio žmogus skeletas turi apie 200 kaulų, kurių mažiausi kauliukai yra ausyje

Suaugusio žmogus skeletas turi apie 200 kaulų, kurių mažiausi kauliukai yra ausyje.

(apie 2,5 mm dydžio). O patys ilgiausi – šlaunikauliai, kurie paprasdtai sudaro apie 27 proc. žmogaus ūgio.

Širdis gali plakti net 180 kartų per minutę

Žinome, kad normaliu pulsu laikomas toks, kai per minutę širdis sutvinksi apie 60–80 kartų. Tačiau dirbant fizinį darbą ir mylintis, širdies plakimas labai pagreitėja. Orgazmo metu širdis gali daužytis maždaug 180 kartų per minutę – tokiu ritmu paprastai plaka sportininko, įveikusio nemažą distanciją, širdis.

„Fotolia“ nuotr.
„Fotolia“ nuotr.

100 tūkst. mikrobų nuolat yra ant mūsų rankų

Rankas nuolat būtina plautis, tačiau net ir tai darydami nenuplausime visų čia esančių mikrobų. Be to, to ir nereikia, nes sveika oda negali būti sterili, be to, tik mažoji dalis mikrobų yra labai kenksmingi. Taigi kiekviename rankų odos centimetre yra apie 100 tūkst. mikrobų. Taigi paskaičiuokime, kokiu bakterijų kiekiu apsikeičiame kasdien spausdami kitiems ranką, atidarinėdami duris ir kitose situacijose...

Nagai per mėnesį paauga apie 5 mm

Rankų nagai per parą paauga maždaug po 0,15 mm, o per mėnesį – apie 4,5 mm. Taigi per tris mėnesius nagai visiškai pasikeičia. Bet ar žinojote, kad ilgesnių pirštų nagai auga greičiau nei trumpesnių. O vasarą – greičiau nei žiemą.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai