Įspūdinga V.Šaulytės kelionė į Laplandiją: susitikimas su Kalėdų Seneliu – ne toks, kaip įsivaizdavo

Viktorijos Šaulytės-Mockės atostogos Laplandijoje / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Stilistė, viena iš prekės ženklo „ŠaŠa“ įkūrėjų, tinklaraščio „Vieno kavos puodelio istorija“ kūrėja Viktorija Šaulytė-Mockė 2021-uosius išlydėjo išpildydama savo vaikystės svajonę – kartu su sutuoktiniu Juliu Mocka išvyko į Laplandiją. Čia džiaugėsi didžiausiomis sniego pusnimis ir, žinoma, susitiko su Kalėdų Seneliu.

„Verkiau kaip mažas vaikas, išsipildžius svajonei, – juokdamasi portalui Žmonės.lt prisipažino Viktorija. – Net ir dabar sunku sugrįžti į realybę“.

Kalbėdama su portalu Žmonės.lt V.Šaulytė-Mockė neslepia – vidinis vaikas jos širdyje niekada nedingo. Prieš dvejus metus stilistės mylimasis išpildė jos pirmąją vaikystės svajonę – pora išvyko į Disneilendą, kur Julius paprašė Viktorijos rankos. 2021-ųjų gruodžio 27-ąją sutuoktiniai kartu nusprendė išpildyti ir antrąją jos svajonę.

„Apie kelionę į Laplandiją svajojau labai ilgai. Artėjant Kalėdoms su Juliumi nusprendėme, kad metas ten nuvykti, pasinerti į vaikystę. Tokią dovaną sau ir pasidovanojome“, – pasakoja ji.

Viktorijos Šaulytės-Mockės atostogos Laplandijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Į snieguotąją Laplandiją Viktorija ir Julius išvyko kemperiu, o jųdviejų nuotykis truko vos savaitę. Tai – antroji jų kelionė, kaip juokiasi stilistė, beveik neišėjus iš namų.

„Pirmąjį kartą kemperiu keliavome į povestuvinę kelionę, o dabar pakartojome.  Šįkart vykome į Taliną, iš Talino keltu plaukėme į Helsinkį, o nuo Helsinkio dar 900 kilometrų leidomės iki Kalėdų Senelio buveinės, – portalui Žmonės.lt pasakoja ji. – Man taip smagu ta laisvė, kai gali kur nori sustoti, kur nori miegoti... Visai kitas kelionių skonis.“

Čia Viktorija įžvelgia ir dar vieną keliavimo kemperiu pliusą – Laplandijoje viešėję sutuoktiniai bent kuriam laikui galėjo pasijusti esantys Kalėdų Senelio kaimynai.

„Mūsų kemperis buvo pastatytas vos per gatvę nuo kalėdinio miestelio, tai buvo išties patogu“, – šypsosi ji. 

Viktorijos Šaulytės-Mockės atostogos Laplandijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Laplandijoje V.Šaulytė-Mockė su sutuoktiniu praleido dvi dienas, o įspūdžių čia tikrai nestigo! Didžiausią džiugesį Viktorijai suteikė ilgai lauktas susitikimas su Kalėdų Seneliu. 

„Tas Kalėdų Senelio biuras – neįtikėtinas. Čia dirba ir nykštukai, ir elfai, o tu tik eini koridoriumi ir geri tuos įspūdžius į save“, – dalijasi V.Šaulytė-Mockė.

Tiesa, Viktorija juokiasi, kad, nors ne vienerius metus galvoje piešė susitikimo su Kalėdų Seneliu vaizdinį, realybė buvo kur kas kitokia.

„Prisimenu, mane užplūdo toks pat jaudulys, kaip vaikystėje, kai eidavau pas Kalėdų Senelį. Buvau pasiruošusi frazę, kurią galvojau jam pasakyti, bet tik pamačiau jį ir viskas išgaravo iš galvos. Tik ašaros pasipylė ir nieko negalėjau pasakyti – šokinėjau iš laimės“, – prisiminusi nusikvatoja pašnekovė. 

Viktorijos Šaulytės-Mockės atostogos Laplandijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Laplandijoje Viktorija ir Julius aplankė ne tik kalėdines dirbtuves, bet ir išbandė visą puokštę kitokių pramogų – važiavo magiškuoju traukiniu, patys dekoravo sausainius, mėgavosi elfų pasirodymais ir, žinoma, pasivažinėjo elnių traukiamomis rogėmis.

„Nepraleidome galimybės susipažinti su Rudolfu“, – nusijuokė ji. 

Vis dėlto V.Šaulytė-Mockė neslepia – nukeliauti į Laplandiją nėra pigu. „Keliauti Suomijoje tikrai brangiau nei Lietuvoje. Kai kur net dvigubai, bet priklauso, ką renkiesi ir ko ieškai. Net pačioje Laplandijoje yra begalė viešbučių skirtingomis kainomis, tad pasirinkimas išties didelis“, – sako ji.

„O įėjimas į Kalėdų Senelio dirbtuves yra nemokamas, kainuoja tik nuotraukos su juo bei kitos pramogos, įskaitant pasivažinėjimą elnių tempiamomis rogėmis. Tačiau, kai atvyksti į tokią vietą, be jokios abejonės, netaupai tokiems dalykams, nes norisi mėgautis visomis pramogomis, norisi pajusti tą magiją“, – mintimis dalijasi Viktorija.

Viktorijos Šaulytės-Mockės atostogos Laplandijoje / Asmeninio albumo nuotr.

Sugrįždami iš Laplandijos, Naujuosius metus Viktorija ir Julius sutiko Helsinkyje. Viktorija tik nusijuokia – jokiuose vakarėliuose nedalyvavo. „Sustojome prie krantinės, netoli uosto, pavakarieniavome, užsidegėme Bengališkąsias ugneles ir taip pasitikome naujus metus“ – pasakoja ji.

Viktorija sako, kad pakeliui namo apžiūrėjo ne tik Helsinkį, bet ir Taliną.

„Helsinkyje lankėmės garsiojoje „Fazer“ kavinėje, kuri žmones traukia jau 30 metų, o Taline apžiūrėjome eglutę, pasivaikščiojome po kalėdinį miestelį. Po tokios kelionės vis dar sunku sugrįžti į realybė“, – sako sausio 2-ąją namo sugrįžusi V.Šaulytė-Mockė.

Fotogalerija:

Viktorijos Šaulytės-Mockės kelionė į Laplandiją (18 nuotr.)
+12
Skaitykite daugiau