Išmaniuoju pagalbininku besidžiaugiantis R. Širvinskas-Makalius: „Mano Kalifornija niekada nesiginčija“

Rimvydas Širvinskas/ Organizatorių nuotr.
Rimvydas Širvinskas/ Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-10-17 16:00
AA

„Dabar net stebiuosi, kaip anksčiau be jo apsiėjau. Atrodo, ir internetinį verslą turiu, ir įvairiais išmaniaisiais prietaisais apsirūpinęs esu, o kad namuose reikia tokio išmanaus daikto kaip dulkių siurblys robotas, nepagalvojau“, – prisipažįsta kelionių organizatoriaus „Makalius.lt“ įkūrėjas Rimvydas ŠIRVINSKAS. Makaliaus pravarde žinomo verslininko ir keliautojo namuose štai jau kuris laikas šeimininkauja „iRobot Roomba® i7+“.

Kada nusprendėte, kad namuose trūksta išmanaus pagalbininko?

Kalifornija pas mane apsigyveno birželio 13 dieną – vadinasi, jau prieš penkis mėnesius. Tikrai nebūčiau davęs vardo robotui, bet parsisiuntus programėlę į telefoną ir vedant duomenis paprašė įrašyti roboto vardą. Tada ekspromtu sugalvojau – tegu būna Kalifornija. Man atrodo, kaip tik neseniai buvau grįžęs iš kelionės po Kaliforniją, vis dar pilnas įspūdžių ir emocijų.

Su kokiais iššūkiais teko susidurti?

Pirmą kartą paleidau tvarkytis robotą ir pats ruošiausi išvažiuoti. Vos išėjus iš namų staiga įsijungė signalizacija. Pasirodo, apsaugos sistema sureagavo į po namus judantį siurblį. Bet tereikėjo apsaugos sistemoje įvesti funkciją, kad namuose yra nedidelis augintinis, ir problemos nebeliko. Nenuostabu, kad „iRobot“ dabar vadinu savo augintiniu – juk ir vardą turi, ir signalizacija jį kaip namų gyventoją pripažįsta (juokiasi).

Vieną zoną namuose teko apibrėžti, kad siurblys robotas neliestų. Tai – veltinio kilimas vonioje. Užvažiavęs ant jo siurblys vis siurbė plaušus – davikliai jam rodė, kad daiktas dar ne iki galo išvalytas. Nurodžiau robotui tos vietos nesiurbti. Bet kiti – tradiciniai – kilimai namuose jam lengvai įveikiami: užvažiuoja ir išvalo net storiausią.

Tiesą sakant, maniau, kad kur kas daugiau iššūkių nei aš turės siurblys robotas – juk jam reikia išvalyti beveik 120 kvadratinių metrų plotą. Bet nustebau, kad įveikia jį vos vieną kartą įsikrovęs ir vėl grįžta tęsti darbo nuo tos vietos, kur baigė. Vadinasi, net toks didelis plotas jam nėra neįveikiamas.

Rimvydas Širvinskas/ Organizatorių nuotr.
„iRobot Roomba® i7+“/ Organizatorių nuotr.

Tiek daug keliaujate – ar yra kam šiukšlinti namuose?

Namai – nauji, atsikrausčiau čia tik balandį, todėl dar tikrai labai švarūs. Prieš įsigydamas robotą irgi galvojau, ar bus jam darbo. Bet patikrinęs talpyklą, kur kaskart išberia susiurbtas šiukšles, turiu pasakyti, kad jų visgi atsiranda ne tiek ir mažai. Be to, laukia smėlėtas ir purvinas ruduo, žiema... Pojūtis, kad kasdien gali vaikščioti švariomis grindimis ir pats dėl to neįdedi nė menkiausios pastangos, – labai malonus. Yra buvę, kad prieš parvykdamas iš ilgos kelionės telefono programėlėje liepiau robotui pradėti darbą ir grįžau į švarutėlius namus. Didžiulis privalumas, kad gali jį valdyti iš bet kurios pasaulio vietos.

Be to, namai suskirstyti zonomis – svetainė, miegamasis, virtuvė, vonia. Tarkime, po maisto ruošos galiu Kaliforniją nusiųsti surinkti trupinių nuo virtuvės grindų arba po svečių viešnagės – išsiurbti tik svetainę. Greita ir efektyvu.

Kokį siurblį esate turėjęs anksčiau?

Eilinį griozdišką dulkių siurblį, kurį reikėdavo traukti iš tolimiausio spintos kampo ir gerą valandėlę paplušėti einant per visus namus. Pamenu, klausydavausi savo draugų ar pažįstamų, kurie jau turėjo įsigiję dulkių siurblius robotus, ir stebėdavausi: kuo jie taip džiaugiasi? Sakydavau, kad ir pats puikiai susitvarkau: tegu paprakaituoju, bet juk išsiurbiu namus!.. Tačiau taip gali manyti tik iki tol, kol pirmą kartą išbandai robotą ir pamatai skirtumą. Visgi naujosios technologijos ir šiuolaikinė technika kuriami ne veltui.

„iRobot Roomba® i7+“/ Organizatorių nuotr.

Kas anksčiau stabdė įsigyti tokį pagalbininką?

Greičiausiai įvairūs mitai: kad robotui siurbliui reikia visiškai lygių grindų, kad jis nepalįs po jokiu baldu ir ten kaupsis dulkės, kad neužvažiuos ant kilimo ir vis tiek pačiam teks eiti ir siurbti iš naujo. Kad apdaužys sienas ir baldų kampus, kad reikės skubėti namo jo gelbėti, jeigu kur nors įstrigs. Apskritai, kad tokiam siurbliui reikia labai daug dėmesio, kad, kai išsikraus, reikės ieškoti po visus namus ir nešti įkrauti kaip mobilųjį telefoną. Ir dar kaskart valyti jo šiukšlių talpyklą, o ji prisipildys itin greitai, nes yra net mažesnė už tradicinio siurblio... Bet paaiškėjo, kad visa tai „iRobot“ daro pats. Pagal instrukciją man tereikia kas kelis mėnesius pakeisti maišelį, į kurį siurblys po kiekvieno valymo pats iškrauna susiurbtas šiukšles. Bet per pastaruosius penkis mėnesius tas maišelis dar neprisipildė. Dabar, kai man ne tik nereikia prisiliesti prie siurblio, bet net ir planuoti, kada ir kaip išvalyti grindis, suprantu, kad tai – didžiulis kasdienybės palengvinimas. Ypač pirmą mėnesį jaučiausi keistai – negalėjau patikėti, kad neturėsiu visiškai jokių rūpesčių su šiuo „augintiniu“.

Kuo toliau, tuo labiau visi taupome laiką – jis brangesnis ir už pinigus. Dažnas sutinkame sumokėti už galimybę turėti nors šiek tiek laiko sau. Toks dulkių siurblys robotas yra laiką taupanti ir net santykius šeimoje gerinanti priemonė – nereikia ginčytis, kieno dabar eilė tvarkytis. Mano namuose visada Kalifornijos eilė siurbti kambarius.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose

 

Makaliaus namuose jau kuris laikas šeimininkauja „iRobot Roomba® i7+“ (16 nuotr.)
+10
Temos: