Išleistuvių stilius: ką vertėtų žinoti abiturientėms?

Išleistuvių stilius / Gintauto Gelbūdos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-04-17 07:45
„Genialumas slypi paprastume“, – pristatydama išleistuvių šventei skirtas šukuosenas, sakė „Cascada grožio mokyklos“ vadovė Rūta Zenkovienė. Jos vadovaujamos mokyklos meistrų komanda kaunietėms kūrė natūralumą ir jaunatviškumą pabrėžiančias šukuosenas: išryškinti gražūs, ilgi, sveiki, palaidi plaukai, nemodeliuojant retsykiais pernelyg dirbtinai atrodančių kuodų.

Fotosesijoje dalyvavo ne tik modeliai, bet ir „Lietuvos balse“ išgarsėjusi atlikėja Aistė Tomkevičiūtė bei sportinių šokių klubo „Kaspinas“ narė Leta Kripaitė.

„Šokiai iki penktos valandos ryto ir saulės pasitikimas“, – štai ką labiausiai iš bene svarbiausios mokyklos laikų šventės prisiminė dainininkė A.Tomkevičiūtė. Mergina specialiai šiai šventei grožio salone darėsi šukuoseną, pas siuvėja siuvosi spalvingą, gėlėmis margintą suknytę.

„Rinkitės tokią suknelę ar kostiumą, kad jaustumėtės laisvai, drabužiai nevaržytų judesių šokių aikštelėje. Juk būna, koks dirželis nusisuka, ar sijonėlis „lipa” aukštyn. Būtinai apgalvokite, ar atrasite jėgų būti su aukštakulniais iki ryto, tad atsargai pasiimkite lygiapadžius batukus. Makiažą ir šukuoseną darykitės kuo natūralesnius, tinkančius prie veido bruožų ir paryškinančius privalumus”, – patarimų būsimoms abiturientėms negailėjo A.Tomkevičiūtė.

Gintauto Gelbūdos nuotr.
Gintauto Gelbūdos nuotr.

Daugiau nei dvidešimt metų grožio srityje dirbanti R. Zenkovienė pastebėjo, kad pastaruoju metu jaunos didmiesčio gyventojos vis labiau pradeda vertinti natūralumą.

„Pastebiu, kad keičiasi grožio samprata, kalbant ne tik apie plaukus, bet ir apie drabužius, aksesuarus. Tai atsispindi ir spalvose, ir formose“, – sakė „Cascada grožio mokyklos“ įkūrėja, kurios auklėtiniai po geros savaitės laikys baigiamąjį egzaminą. Ši jaunatviška fotosesija jiems buvo tarsi pasiruošimas prieš didįjį startą grožio pasaulyje.

Pasak R. Zenkovienės, šiuolaikiniame moderniame pasaulyje kirpėjo-stilisto profesija yra itin populiari ir perspektyvi. Štai kodėl ir kilo sumanymas Kaune prieš penkerius metus atidaryti novatorišką, pagal naujausias technologijas įkurtą, grožio mokyklą. „Išmanant savo darbą galima tikrai gerai uždirbti“, – kalbėdama apie kirpėjo profesiją neslėpė pašnekovė. Kaip sakė R. Zenkovienė, ši profesija idealiai tinka bendraujantiems, kūrybingiems, iniciatyviems, mėgstantiems greitą rezultatą žmonėms. Pašnekovė neslepia, kad plaukų stilisto profesija šiandien vadinama prestižine. „Klientai visada gerbia tokį meistrą, kuris nuolat gilina savo žinias, tobulinasi, domisi mada ir naujomis technologijomis. Kirpėjas turėtų būti kūrybiškas, aktyvus, iniciatyvus, nestokojantis geros nuotaikos”, – idealų grožio paslaugos teikėją apibūdino R. Zenkovienė.

Gintauto Gelbūdos nuotr.
Gintauto Gelbūdos nuotr.

Kuriant išleistuvių tematikos šukuosenas, būsimieji grožio meistrai naudojo visai neseniai Lietuvos rinką pasiekusias prekės ženklo „Trollbeads“ tiaras. Išleistuvių proga šio ženklo atstovė Lietuvoje Eglė Šabūnaitė rekomenduoja rinktis dailiai žėrinčius natūralių akmenų ar briaunuoto stiklo karoliukus, kurie leis suspindėti per gražiausią šventę. „Net ir vos keli karoliukai ant jūsų apyrankės ar vėrinio sukurs elegantišką įvaizdį bei dailiai derės prie išleistuvių suknelės“, – sakė E. Šabūnaitė, pastebėjusi, jog šie papuošalai universalūs tuo, kad tuos pačius karoliukus galima verti ir ant apyrankės, ir ant kaklo vėrinio, auskarų ar net žiedo.

Fotosesijos metu modeliai vilkėjo kaunietės kūrėjos, salono „Closté Clothes“ įkūrėjos Ernestos Jorudės sukneles. „Suknelė abiturientei – tikras iššūkis. Ji turi būti stilinga, skoninga ir nevulgari. Jaunos merginos labai skuba užaugti. Ilgą laiką dirbdama mados pasaulyje galiu drąsiai teigti: sekti užsienio žvaigždžių raudonojo kilimo stiliumi, ypač jaunoms mergaitėms, nereikėtų“, – įsitikinusi E. Jorudė.

Drabužių kūrėja ir stilistė apibendrino šio sezono šventinių suknelių pagrindines tendencijas: tiulis, subtiliai perregimas audinys bei švelnus blizgesys, romantiški valgomųjų ledų atspalviai: alyviniai, pistacijų, citrinų. Mėgstančioms ryškumą merginoms E. Jorudė pataria rinktis ryškiai žalią, ciklameno, mėlyną spalvas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai