Iškilmingu paradu paminėtas Elizabeth II gimtadienis: diena monarchei – ne itin džiaugsminga

Elizabeth II gimtadienio minėjimas / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-06-12 19:06
Birželio 12 d. Jungtinė Karalystė švenčia karalienės Elizabeth II gimimo dieną.

Šeštadienio rytą Vindzore buvo jaučiamas sujudimas, ilgiausiai pasaulyje valdančiai monarchei surengta pagerbimo šventė.

Paprastai karalienės gimtadienis kasmet minimas du kartus: balandžio 21-ąją – tai tikrasis monarchės gimtadienis ir birželio viduryje, kai Vėliavos pagerbimo paradu pažymimas jos oficialusis gimtadienis. Tiesa, dėl pandemijos šiais metais paradas kiek kitoks nė įprasta. Eilę metų prieš, didžiulė šventė pritraukdavo būrius žiūrovų, bet norint to išvengti, šįmet pakeista ne tik parado lokacija, bet ir atsižvelgta į jame dalyvaujančių žmonių skaičių.

Nors minios žmonių ir neužplūdo Londono gatvių, karalienė vis dėlto stebėjo jai surengtą gimtadienio minėjimą.

Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

95 metų karalienę į ceremoniją lydėjo jos pusbrolis, Kento hercogas Edwardas. Kalbama, kad ši diena karalienei – nėra itin džiaugsminga, mat paskutinį kartą Elizabeth II  pilyje surengtoje viešoje ceremonijoje dalyvavo, kai balandžio mėnesį buvo laidojamas jos mylimas vyras princas Phillipas.

Škotų sargybiniai surengė iškilmingą minėjimą, Raitoji artilerija parado metu demonstravo ginklus, kurie saugojami dar nuo Pirmojo pasaulinio karo metų.

Parado akimirka / „Scanpix“ nuotr.
Parado akimirka / „Scanpix“ nuotr.

Su škotiškų dūdmaišių garsais buvo pasitikti vyresniojo pulko karininkai, o suskambus folkloro dainoms karalienė išėjo iš pilies. Gimtadienio minėjimui monarchė pasirinko puoštis pilkos spalvos paltu bei  prie jo derančia, citrinos spalvos akcentais padailinta  skrybėlaite, kurią kūrė Angela Kelly.

Karalienei pasirodžius, jos garbei suskambo nacionalinis Didžiosios Britanijos himnas „God Save The Queen“ („Dieve, sergėk karalienę“).

Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.
Elizabeth II / „Scanpix“ nuotr.

Karalienės gimtadienio šventė vyko po itin įtempto penktadienio Kornvalyje. Karalienė su kitais karališkais šeimos nariais pasveikino pasaulio lyderius, kurie į Britaniją atvyko dėl Didžiojo septyneto (G7) susitikimo. 

Sekmadienį karalienės laukia susitikimas su JAV vadovu Joe Bidenu ir pirmąja JAV ponia Jill Biden. Elizabeth II porą pakvietė į pilį popietės arbatėlei.

Naujausi straipsniai