Iškilmingame Padėkos dienos minėjime kalakuto ragavo ir Beata Nicholson su šeima

Beata Nicholson su vyru Tomu ir vaikais / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Beata Nicholson su vyru Tomu ir vaikais / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-11-30 14:13
AA

Sekmadienio popietę asociacija „American Chamber of Commerce“ savo narius ir draugus pakvietė į pirmą kartą surengtą, amerikietiškos kultūros įkvėptą Padėkos dienos minėjimą. Vilniaus centre esančiame „Novotel“ viešbutyje šventinio kalakuto ragavo gausus būrys verslo, politikos ir kultūros atstovų, renginio nepraleido ir kulinarė Beata Nicholson, čia atvykusi su visa šeima.

Jungtinėse Amerikos Valstijose Padėkos diena – ypatinga: paskutinį lapkričio ketvirtadienį minimos šventės metu amerikiečiai dėkoja Dievui, likimui ar vienas kitam už tai, ką turi, prie šventinio stalo tądien susėda visi šeimos nariai. 

Vilniuje asociacija „American Chamber of Commerce“ paminėti Padėkos dieną pakvietė sekmadienio popietę. Susirinkę svečiai susėdo prie šventiškai papuoštų apvalių stalų, nuklotų baltomis staltiesėmis, besimėgaudami bendravimu jie ragavo virtuvės šefų paruoštų patiekalų ir svarbiausio Padėkos dienos simbolio – kepto kalakuto.

Popietę čia praleido ir kulinarė B.Nicholson, apsilankiusi šventėje su visa šeima: vyru Tomu, dukryte Izabele ir sūneliu Jurgiu. 

Žmonės.lt B.Nicholson pasakojo, kad šįmet Padėkos dieną švenčia jau antrąkart: visų pirma ją paminėjo besisvečiuodama pas draugus amerikiečius – atšventė laiku, lapkričio 27-ąją, o sekmadienį ir vėl pasinaudojo proga susiburti. 

Vilniuje iškilmingai paminėta amerikietiškoji Padėkos diena (19 nuotr.)
+13

„Pas draugus lankėmės savaitės pabaigoje – Amerikoje Padėkos diena švenčiama paskutinį lapkričio ketvirtadienį. Yra tokia tradicija, kad visi susirinkę turi ką nors atsinešti, kad turėtų ką padėti ant stalo. Aš pagaminau žąsies taukuose keptų bulvių ir keptų daržovių. Jei turite draugų amerikiečių ar tiesiog suprantate šios šalies kultūrą, tada žinote, kad jiems Padėkos diena – itin svarbi šventė“, – pasakojo B.Nicholson.

Anot jos, XIX amžiuje pradėta švęsti Padėkos diena, kuri visų pirma buvo skirta atšvęsti per metus surinktam derliui, dažnam amerikiečiui net svarbesnė už Kalėdas. Tada prie stalų susėda visi šeimos nariai ir jaukiai ramiai praleidžia dieną besidžiaugdami vienas kito draugija ir už ją padėkodami. 

Padėkos dienos šventė Vilniuje / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Vis dėlto nors dažnam ir galėtų pasirodyti, kad Padėkos diena klesti vien JAV, B.Nicholson tikina pastebinti šios šventės užuomazgų ir Lietuvoje. „Yra tokių „aidų“. Pavyzdžiui, pas mus vyksta „Black Friday“ (liet. „Juodasis penktadienis“) akcija, kada parduotuvės vienai dienai paskelbia didžiules nuolaidas. Iš tiesų Amerikoje penktadienį po Padėkos dienos visada prasideda didieji išpardavimai. Manau, kad pas mus tai tikrai atėjo iš Amerikos – nusižiūrėjome“, – svarsto B.Nicholson.

Kodėl per Padėkos dieną amerikiečiai valgo kalakutą? „Kažkada norėta kalakutą paskelbti nacionaliniu Amerikos paukščiu, tačiau laimėjo erelis. Tiesą sakant, nežinau, kodėl kalakutas tapo neatsiejamas nuo Padėkos dienos. Tačiau jo kilmė – amerikietiška. Tik vėliau kalakutai pasiekė Europą“, – sako B.Nicholson.

Paklausta, ar Padėkos dieną švenčia kasmet, B.Nicholson tikino, kad tai palengva virsta tradicija: „Kai gyvenome Londone, tada šios šventės nešvęsdavome. O dabar, kai esame Lietuvoje, švenčiame jau antrus metus – pernai pasikvietė draugai, šįmet vėl...“

Padėkos dienos šventė Vilniuje / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.