Įsimintiniausios Niujorko mados savaitės kolekcijos 2018 žiemai (I)

Ateinanti žiema / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Galime iš pavydo nagus graužti, nužiūrinėdamos mados savaičių gatvės pamaivas įsispiriamuose bateliuose su lakiniais lietpalčiais ant poplino marškinių, kai pas mus už lango minusas ir sniegas. Tačiau taip pat galime būti madingiausios – pritaikyti ateinančios žiemos tendencijas jau dabar. Perkratyti garderobą ir pasiruošti stilingiems šalčiams.

Niujorko mados savaitėje dominuojančios buvo trys stiliaus kryptys: devintojo dešimtmečio estetika, įskaitant laikmečio ekscesą, modernus funkcionalumas ir bohema. Spalvynas suskilo į geltoną, violetinę, raudoną, turkio mėlį, rudą gamą ir neutralias spalvas, raštai – laukinių padarų, dideli langeliai, faktūros – tradicinės šaltojo sezono: oda, zomša, blizgūs paviršiai ir aksomai, mezginiai, vilnos ir dirbtinio kailio variantai.

„Zimmermann“

Įprastai į korsetus įsprausta ir nėriniuota Nicky Zimmermann kolekcija patogaus modernumo ieškančiai moderniai moteriai gali pasirodyti nebent kaip alternatyvus pasirinkimas. 2018 rudens / žiemos sezono kolekcija – lengvesnė korsetų atžvilgiu, inspiruota karalienės Viktorijos jojikės detalių ir spalvų, tačiau turtinga megztų nėrinių, plačių diržų, yra moderni ir moteriškiausia ateinančiam šaltajam sezonui.

„Zimmermann“ ruduo / žiema'18

„Anna Sui“

„Anna Sui“ braižas lengvai atpažįstamas – mergaitiško naivumo (raukiniuotos suknelės), japoniško gatvės stiliaus (kepurės su ausytėmis), septintojo dešimtmečio bohemiškos estetikos ir vintažo komplektas. Sodrios spalvos, daugiasluoksniai raštuotų audinių ir turtingų faktūrų deriniai – daugiau nei 3 dešimtmečius nekintantis Annos Sui kūrybos stilius.

„Anna Sui“ ruduo / žiema'18 / „Scanpix“ nuotr.

„Coach 1941“

Tobulas amerikietiškų hipių ir europietiškos bohemos tandemas: denimo, odos, zomšos ir versto kailio švarkai su blizgančiomis ir plevenančiomis maksi suknelėmis, palmečių ir žiemos gėlynų raštai, faktūros – tradicinė bohemiška, daugiasluoksnė, vizualiai turtinga kolekcija.

„Coach“ ruduo / žiema'18 / „Scanpix“/„SIPA“ nuotr.

„Oscar De La Renta“

Eksperimentų ir vis naujesnių dalykų ieškojimo eroje „Oscar de la Renta“ dizaineriai Laura Kim ir Fernando Garcia lieka ištikimi mados namų koncepcijai: nieko iššaukiančio ar drąsaus, tik malonios akiai proporcijos, grožis ir moteriškumas – tai, ką dabar galime vadinti konservatyvumu. Fit and flare suknelės, paltai, susegami spindinčiomis segėmis, gėlynai – siuvinėti ir raštai, puikios vilnos ir šilkai.

„Oscar de la Renta“ ruduo / žiema'18 / „Scanpix“ nuotr.

„Calvin Klein“

Ten, kur Rafas Simonsas, ten įdomūs dalykai vyksta – pavyzdžiui, dūstantis nuo konkurencijos brendas „Calvin Klein“ įgauna antrą kvėpavimą ir tampa aktualiu. Per spragėsius brendantys modeliai (kolekcija – tai pasakojimas, kaip filmas) vilkėjo iki šiol nepraktikuotą kontrastą: gaisrininkų švarkus, apsauginius ilgaaulius ir karščiui atsparias pirštines su 19 a. stiliaus šifono suknelėmis. Šalia jų – komiksų herojai ant megztinių, kampuotų, tamsių vilnos paltų ir šviesių sijonų kontrastai: įkvepiantis ir kinematiškas grunge.

„Calvin Klein“ ruduo / žiema'18 / „Scanpix“ nuotr.
Įsimintiniausios Niujorko mados savaitės kolekcijos 2018 žiemai (32 nuotr.)
+26
Skaitykite daugiau