Išgirskite: namuose įkalinti italai su koronavirusu kovoja liaudies dainomis

Italai vienas kitą palaiko dainomis/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-03-14 14:47
Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą Italijoje, gyvenimas šioje valstybėje tiesiog sustojo, gatvės ištuštėjo, žmonės liko įkalinti savo namuose. Tačiau šįkart viena iš gatvių atgimė: žmonės susivienijo ir uždainavo.

Internete plinta vaizdo įrašai, kuriuose užfiksuoti namuose užsidarę italai susivienija ir vienas kitą palaiko dainomis.

Vaizdo įrašą apie italus, dainuojančius iš savo balkonų Siena mieste, Toskanoje, socialinėje erdvėje daugelis vadino „gražiu“ žmonijos poelgiu.

„Mano gimtojo miesto žmonės dainuoja populiarią dainą, kad sušildytų vieni kitų širdis šiuo sunkiu laikotarpiu“, – rašė vaizdo įrašą paskelbęs „Twitter“ vartotojas.

Daina pavadinimu „Canto della Verbena“ („Ir kol Siena miega“) yra populiari miesto liaudies daina, paprastai dainuojama išreiškiant vietinį pasididžiavimą.

Dainoje dėmesys skiriamas pagrindinei miesto aikštei „Piazza del Campo“, o tradiciškai ją dainuoja „contrada“ (viduramžiais įsteigtų rajonų nariai, kurie turėdavo aprūpinti karius).

Socialinių tinklų vartotojus giliai palietė bendruomeninis dainavimas, o kai kurie pripažino, kad negalėjo sulaikyti ašarų.

Italai vienas kitą palaiko dainomis/„Scanpix“ nuotr.
Italai vienas kitą palaiko dainomis/„Scanpix“ nuotr.

„Žmonės, kurie dainuodami pakėlė vienas kito nuotaiką šios tragedijos metu, yra stulbinantis grožis“, – teigė vienas iš socialinių tinklų vartotojų.

„Tai priminimas, kad tragedijos metu, žmogaus dvasia leidžia mums visiems susivienyti. Mūsų dvasia ryškiausiai šviečia tamsiomis akimirkomis. Ačiū, Siena miestui", – rašė kitas vartotojas.

Naujausi straipsniai